13*2- Terug naar de wedstrijd. In de begin fase heb ik mij zeer geërgerd aan één van de spelers van Haaglandia die het nodig vond om zijn elle boog in het gezicht te planten van Murat. De scheidsrechter zag de gehele wedstrijd niet in wat voor mate de spelers van Haaglandia bezig waren om de jongens van AFC te intimideren met de meest smerige verwensingen, gepaard met veel lichamelijk geweld. Jammer dat de leidsman niet ingreep en ik kan mij niet aan de in druk onttrekken dat hij zelf ook last had van deze intimidatie. Verder floot de man voortreffelijk. Gelukkig vandaag dus gewoon weer lekker ouderwets AFC aan de bal. Haaglandia had het zwaar en wij kregen zowaar een aantal kan sen. Murat bijna met z'n hoofd de 1-0 maar de bal ging jammer ge noeg naast. Tot aan de rust AFC 60% in bal bezit en eigenlijk gewoon de bovenliggende partij. Een grote opluchting na de laatste weken en hoopvol de 2e helft van start. Hier moet ik even melden dat mijn maatje op de dijk Maurice zo gespannen meeleefde dat hij zowaar uit zijn jas scheurde van opwin ding. Het moet gezegd worden dat Maurice een van de meest trouwe supporters is van ons vlaggenschip. Wij staan zelf regelmatig op donderdag bij de training en delen de passie voor ons eerste team. Gezien het feit dat de jas van Maurice maat XXXL bedraagt kan het niet zijn dat zijn jas te klein bemeten is geweest en moet het door de spanning zijn gekomen dat hij eruit is gescheurd. Lang hadden we niet om er over na te denken want de 1-0 kregen we na rust cadeau (47e minuut). Een eigen doelpunt van één van de grote beren in de achterhoede en ik kan het niet laten om het te schrijven maar ik was er blij mee dat het een eigen doelpunt was. De ordinaire manier van verdedigen ging mij behoorlijk te ver en dan is de grootste revanche een eigen doelpunt. Niet lang daarna (67e minuut) viel de 2e goal. Wie anders dan Sjoerd Jens en dat was absoluut verdient. Sjoerd Jens is een fenomeen. Je ziet hem nauwelijks en opeens is hij er. Hij kan een bal "in de loop" meenemen waar andere spelers 2 passen extra voor nodig hebben. Sluw in zijn positie kiezen en zeer goed gebruik makend van zijn lijf en nooit smerig of over de grens. Niet lang hebben we kunnen genieten van de "comfortabele" voor sprong. Binnen 15 minuten stond het 2-2 en vooral de goal van inval ler Brutil Hosé was geweldig. Wegdraaien en onberispelijk raak schieten zoals alleen te zien is in de Ere-divisie. Compliment! 10 minuten voor tijd met een 2-2 stand was ik persoonlijk dik tevreden. Er had echt meer ingezeten maar na de 2-2 kun je ook nog onverdiend tegen een nederlaag aanlopen en dat bleef ons gelukkig bespaard. Al met al een spannende wedstrijd en wil ik nog een aantal details melden voor de volledigheid. Yama Hashemi viel eindelijk eens goed in. Yama is een geval apart. Kom eens naar de training kijken. Hij neemt corners net zo makkelijk met links als met rechts. Heeft een prachtige bal behandeling en ik denk dat er veel meer in hem zit dan wij ooit hebben gezien. Kan iemand mij vertellen op welke knop wij moeten drukken? Wat dat betreft zijn spelers net mensen... Net als afgelopen donderdag Laurens Samsom ook weer ruim vol doende. Ietwat onwennig in de verdediging maar in potentie een heerlijke speler. Nog wat meer ervaring en alle schroom eraf en we hebben er weer één die minimaal 100 caps gaat halen. Hopelijk snel Robert er weer bij. In mijn ogen onmisbaar als speler en als leider van het team. Robert: nog een jaartje erbij want we kunnen absoluut nog niet zonder je!!!! Murat in de spits als een leeuw (hadden we er daar nog maar een paar van) en Peter Post foutloos achterin. Raymond in de goal weer als een tijger en gelukkig blijft hij volgend jaar. Met een paar nieuwe spelers erbij moeten we volgend seizoen gewoon weer in het linkerrijtje mee kunnen. Waarschijnlijk gaan we voor de eerste 7 plaatsen, rechtgevend op deelname aan de aanstaande Topklasse. We hebben nog 6 wedstrijden in de huidige competitie. Het resultaat van vandaag geeft de burger weer moed en moet het er toch gewoon in zitten om 4e te worden de top 3 is los). In ieder geval gaan we voor de linkerrij en hebben wij als toeschouwers nog een aantal leuke wedstrijden voor de boeg want ik heb vandaag echt weer ff genoten. Compliment boys! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Joey Esionye, Said Moumane, Hans Geerlings, Peter Post, Murat Böke, Gideon Coronel, Wout 16 april 2008 86e jaargang nr. 12 Meulemans, Sjoerd Jens, Laurens Bianchi (Yama Hashemi), Laurens Samsom( Gijs Roodbeen) Foto's van deze wedstrijd, gemaakt door Ton Post, vindt u in ons 'AFC Fotoalbum' 27 maart: Hollandia - AFC 2 - 0 "Niet lullen maar poetsen" Gisteren onderweg naar Hoorn voor de wedstrijd tegen Hollandia eerst flink in de file. Daar aangekomen al redelijk donker met een matige lichtinstalla tie toch wel een beetje triest zo'n avond wedstrijd. Na de "match" tegen DWS op zaterdagmiddag nu dus donderdag avond en dat voelt toch wel heel anders dan vertrouwelijk zondag middag half drie. De opstelling had ik al vernomen 's ochtends van de jongens en ik had er eigenlijk best vertrouwen in. Immers doen wij het tegen de bovenste ploegen meestal beter dan tegen de mindere goden. Het eerste half uur bleek dat ook want we deden het redelijk, al was duidelijk te zien dat Hollandia gewoon een betere ploeg heeft. Vanuit de verdediging spelen zij een beetje op z'n Italiaans, echter doet de ploeg mij het meeste denken aan het Duitse elftal. Goed georganiseerd. Grote sterke kerels en vooral niet lullen onder elkaar. Op z'n Amsterdams plat gezegd: niet lullen maar poetsen. Tot aan de rust hebben we eigenlijk goed partij kunnen bieden maar daarentegen niet een enkele kans gecreëerd. Na de rust was het vrij snel gedaan. De klasse van deze ploeg was duidelijk zichtbaar aangezien wij natuurlijk niet meer zo fris waren als de eerste helft. Het kost veel kracht om deze ploeg partij te bieden en dan zie je vaak dat het de 2e helft alsnog instort. Nu ben ik meestal niet zo kritisch maar gisteren zijn we de 2e helft echt zo genadeloos weggespeeld dat we als toeschouwers stil hebben staan kijken en hebben moeten vaststellen dat we vandaag geen schijn van kans hadden tegen de terechte aanstaande kampioen. Hollandia is een nuchtere ploeg met de juiste balans tussen werkers en stylisten. Veldbezetting perfect en vooral het geduld om te wach ten totdat de tegenstander een fout maakt en natuurlijk moe wordt. Ik ken de Westfriese mentaliteit als geen ander. Onze keuken komt uit Oostzaan. Onze timmerman komt uit Wormerveer. Onze beste klant komt uit Alkmaar (AGU). Het is heel erg leuk om mee te maken hoe deze mensen hetzelfde praten en vaak gewoon op elkaar lijken in hun doen en laten. Ik vraag me overigens wel vaak af hoe die gasten een meisje aan de bar versieren. No nonsens en recht voor z'n raap. Zo voetbalt Hollandia ook. Ik heb daar eerlijk gezegd niet van genoten maar het is wel effectief. Aangezien dit een verslag is van de wedstrijd voel ik mij geroepen om ook wat feiten te melden. Het is simpel. Kort na rust een mooie uitge speelde aanval en kort daarna de bekende doodsteek. Bij ons wat mij betreft Murat Böke en Hans Geerlings een voldoende, evenals onze keeper. Laurens Samson op het middenveld ook redelijk. De rest van de ploeg was gewoon niet in vorm en dat geeft mij de kans om stie kem heel even mijn stokpaardje te melden. Gezien het feit dat de boys vandaag allemaal moeite hadden met het veld lijkt het mij raadzaam om te trainen op echt gras, de laatste training voorafgaand aan de wedstrijd. Het is gewoon anders lopen, springen, neerkomen etc.. De meeste jongens gleden steeds uit en dat lijkt wel ergens mee te maken te hebben want Hollandia had nergens last van. A.s. zondag Haaglandia thuis. Gezien het feit dat onze ploeg op dit moment even niet draait en er weinig vertrouwen is, moeten we er gewoon met z'n allen staan zondag. Ik wil de boys meegeven dat je alleen maar over deze vormcrisis heen kunt komen door in ieder geval elkaar niet af te vallen maar samen een team te vormen dat voor el kaar wil knokken. Ik geloof in onze jongens want ik heb nagenoeg alle wedstrijden gezien en weet dat de ploeg prima kan voetballen. Ik ben er zondag zeker bij en roep alle AFC'ers op om juist nu er ook te zijn om de ploeg door de eindfase van de competitie heen te schreeuwen. We gaan ervoor! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Joey Esionye, Said Moumane (Gijs Roodbeen), Hans Geerlings, Peter Post, Murat Boke, Gideon Coro nel, Bobby Gehring (Yama Hashemi), Sjoerd Jens, Laurens Bianchi (Said BentohamiLaurens Samsom 10

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 10