Zondag 1 '•fZjZjL op 18 januari. Hij vierde op 3 maart jl. zijn verjaardag en werd abu sievelijk niet opgenomen in mijn column in de vorige Schakel. Ook werd de verjaardag van AFC-Ridder Duco Ohm niet opgenomen. Hij werd op 1 maart jl. 71 jaar. Namens de AFC aan beiden alsnog onze hartelijke felicitaties. Vervolgens de verjaardagen van: Roy van Dijk (7/3) - Leo Hertz (8/3) - Dirk Jan Verhaal (9/3) - Michiel Roe- dema (14/3) - Piet Ouderland (17/3 - 75 jaar) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boijenk (19/3) - Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Cas Tromp (26/3 - 75 jaar) - Willem de Ridder (17/3) - Jan Hein Lans (27/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie 2 maart: AFC - FC Omniworld 3 -1 stoned van een overwinning Vanochtend vroeg liep ik buiten met onze twee teckels. Ik liep te denken dat ik het eigenlijk jammer vond dat ik vandaag niet het ver slag hoefde te schrijven. Even later Hans Elias aan de lijn of ik niet toch wilde schrijven want Ronald was er niet bij en Amel had vorige week geschreven. Anyway, nu kan ik het verslag toch schrijven, ondanks dat ik op bezoek ben bij een klant, de firma Verwimp in Valkenswaard (even reclame maken!), maar dat zijn zulke aardige mensen die ik al heel lang ken, dus ik mag hun computer gebruiken, geen probleem. Gisteren bij aankomst op AFC eerst de huldiging van AFC 11. Dit zondag team werd kampioen en daarom even als bestuurslid handjes schudden. Grappig om te zien dat Nikki Roeg en Michel de Hond in dit team spelen want dat zijn jongens waar ik zelf regelmatig mee speel. Eenmaal boven in het clubhuis kreeg ik de opstelling door. Bobby Gehring in de basis. Ik werd er helemaal blij van. Mijn naamgenoot heb ik de laatste maanden intensief gevolgd. Was bij hem in New York en heb veel contact met hem. Ik kan mij nog goed herinneren dat ik ooit bij "tante" Sylvia op kraamvisite kwam en hem in de wieg zag liggen. En dan nu eindelijk weer na vele maanden in de basis. Zelf heb ik zaterdag ook gevoetbald en wist daarom dat het spelen met deze harde wind iets anders is dan gewoonlijk. Met Bobby in de spits maar met keiharde wind tegen viel het niet mee. Ik zei tegen Lou Hekster en Dennis Bijlsma op de dijk: als we de rust halen zonder tegendoelpunt dan pakken we em! We mochten zelfs voor de rust juichen en daar was Bobby al slim bezig. Ik weet niet of iedereen het heeft gezien die erbij was maar Murat kon de bal vrij inschieten om dat Bobby de verdediger voor hem in een soort van slimme houtgreep nam. 1-0 bij rust en boven zorgelijke gezichten want het was niet best maar ik maakte me geen seconde zorgen omdat we de tweede helft wind mee hadden en dat met een 1-0 voorsprong. De tweede helft was heerlijk om naar te kijken. Gezien het feit dat ik niet wist dat ik het verslag zou schrijven heb ik niet alle details opge schreven en ben ik dus niet meer in de gelegenheid om te achterhalen wanneer de goals precies vielen. Een ding is zeker: beide goals in de tweede helft waren van grote schoonheid. De maker: Sjoerd Jens. Voor een ieder die Sjoerd niet kent even een korte uitleg. Sjoerd studeert medicijnen in Amsterdam en heeft vorig jaar via Mendel te kennen gegeven aan het begin van dit seizoen bij ons te willen voet ballen. Hij is dus kort gezegd zo maar bij ons binnen komen wande len. Een geweldige "gozer" die begenadigd kan voetballen. Volgens Johan Dol was het hoogtepunt gisteren de aanname van de bal, voor afgaand aan z'n tweede goal. Niet uit te leggen maar misschien op RTVNH te zien??? Ook bijzonder was de voorzet van Robert bij de eerste goal van Sjoerd. Wat een overzicht en wat een mooie trap techniek (copa mundial?). De goal tegen van Omniworld vlak voor tijd was een formaliteit en niet belangrijk meer. En dan tot slot de kop van dit verhaaltje: boven kwam ik Mendel Witzenhausen tegen en we hadden het over VUC en DWV en de pech. Hij kan het zo lekker op z'n Amsterdams zeggen en dat komt misschien niet zo over op de e-mail maar hij zei: ik word gewoon "stoned' van een overwinning en ik begrijp precies wat hij bedoelt! Bob Duis 5 maart 2008 86e jaargang nr. 10 Opstelling: Van Emmerik, Böke, Post, Witzenhausen, Moumane, Samsom, Meulemans (Bianchi), Robert Gehring (Coronel), MacDo- nald, Bob Gehring (Hashemi), Jens. Voor foto's van deze wedstrijd, genomen door onze fotograaf Ton Post, verwijzen wij naar ons 'AFC Fotoalbum'. Klik op het logo 'Album: seizoen 2007-2008' 24 februari: AFC - VUC 2 - 3 In de week dat Mozes van de berg afkwam, (- Diegenen, die over 10 - 20 jaar dit wedstrijdverslag nog eens nalezen, zullen wellicht denken waar heeft deze man het over; nou Johan Cruijff kwam voor de eerste keer op de vergadering van de ledenraad van AJAX en loste gelijk alle problemen op!! U weet in ieder geval 20 jaar na dato hoe het daarna afgelopen verlopen is -) bespringt mij de gedachte dat het misschien AFC ook een impuls kan geven als er eens een "Mozes" van de berg afkomt of dat er iemand in het veld of van de bank op staat en AFC in de goede richting duwt of wijst. Natuurlijk hebben wij genoeg realiteitszin om in te zien dat AFC géén kampioensploeg heeft, maar om nu 2 keer een voorsprong weg te geven en daarna ook nog te verliezen van clubs die onder je staan is toch wel weer het andere uiterste. Om in 9 speelminuten 5 goals tegen te krijgen is bovendien een kunst op zich. Misschien voor de niet-toeschouwers een beetje scripties, dus hier volgt de verklaring: Vorige week in de laatste 5 minuten uit bij DWV 2x en nu in de laatste minuut van de eerste helft en de eerste 3 minuten van de tweede helft (3x) thuis tegen VUC. Des te teleurstellender was het omdat AFC weer goed van start ging met offensief voetbal. Het middenveld speelde goed naar voren, stoorde vroeg en kreeg ook al direct kansen. Robert Gehring kreeg in de derde minuut een mooie schietkans op 16 meter, Sjoerd Jens kwam in de 8ste minuut na een fraaie combinatie over rechts alleen voor de keeper en zo waren er talloze andere mogelijkheden. Helaas kwamen we nog niet tot scoren, maar er ging dreiging uit van AFC. Tot aan de 28ste minuut werd ons geduld op de proef gesteld maar werd toen toch beloond. Sjoerd ging nog een keer alleen op de keeper af, werd gehaakt, niet iedereen was er zeker van dat het binnen de lijnen was, maar de scheidsrechter gaf "hem" wel. Zonder verder geel of rood te trekken. Niet dat ik dat nu zo belangrijk vindt, want een zware overtreding was het zeker niet, maar regels zijn wel regels en zo krijg je toch weer het gevoel dat er geen lijn zit in de fluiterij. Robert nam de elfmeter, zoals gewoonlijk, onberispelijk, 1 - 0. Overi gens verdient "bikkel" Robert in mijn ogen een groot compliment door zich elke week in een brace te hijsen om zijn al vaak uit de kom geschoten schouder te beschermen en de laatste weken ook nog re gelmatig te scoren. Nog geen 2 minuten later was Sjoerd er weer als de kippen bij om een fout in de verdediging van VUC af te straffen en resoluut 2-0 aan te tekenen. Een gewonnen wedstrijd leek het nu, want het zonnetje scheen heerlijk, AFC was lekker bezig en het zou eigenlijk alleen maar een kwestie van tijd zijn, dat AFC zijn drie punten zou verdie nen en op de ranglijst kon bijtellen. Helaas toen gebeurde dat wat boven al beschreven is. Een misver stand in onze verdediging vlak voor de rust (2-1 en twee ongelukki ge momenten na de rust veranderde de wedstrijd in een amper te bevatten en niet te geloven verhaal (2-3). AFC probeerde daarna wel zich te herstellen, maar het lukte niet meer. Het spelpeil daalde naar een bedenkelijk niveau. Misschien had AFC nog een keer een penalty moeten krijgen, maar deze keer vond de scheidsrechter het wel goed zo. De wedstrijd ging voor AFC uit als een nachtkaars, geen beleving meer, geen organisatie in het veld, een berustende houding langs de lijn We stonden erbij en we keken er naar, ook toen het veld al leeg was, terwijl VUC feest vierde en blij was met de 3 gevonden punten. Een soort machteloosheid maakte zich van mij meester. Hoe moet dit nou verdervandaar de gedachte aan "Mozes Eén lichtpunt was er wel. Michiel Foppen, eigen kweek en eerstejaars senior speelde als rechterverdediger een puike partij. Goede tackle, goed inpassen, moeten we zuinig op zijn! Misschien ook een goed en duidelijk signaal dat AFC meer vertrouwen in zijn eigen jeugd moet hebben. 6

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 6