MIXED PICKLES nu KENBRON VOOR LATER CITAAT DESERTIE TURKISH DELIGHT VAN BONDSWEGE 13 februrari 2008 86e jaargang nr. 9 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 306) w.adriaansz@zonnet.nl en www .home .zonnet .nl/w .adriaansz De eerste Schakel van 2008, gedateerd 23 januari, loog er niet om.Twintig pagina's, vrijwel geheel gevuld met leesvoer en foto's van Jan Otsen hielden oplettende lezers - waaronder Pickelaar - enige uurtjes aangenaam bezig. Toespraken van voorzitter Machiel van der Woude (gehouden op het jaardiner en op de nieuwjaarsreceptie), het uitvoerige Gran Canaria verslag over onze hoofdmacht door geselecteerde Laurens Samsom, de informatie over zondag 2 in Turkije door Tim Schings Tim Arnold en de trainingsstage van zondag 3 in (het nachtleven van) Eindhoven, door Frans Ris zorgden voor veel aanvullende kennis van AFC-leven in de winterstop. En dat allemaal als extraatjes boven de gebruikelijke bijdragen van de vaste Schakelmedewerkers. Ziedaar het clubblad als kenbron voor latere AFC-geschiedschrijvers. In het bijzonder verheugend zijn uiteraard de bijdragen van de verslaggevers der voornoemde reizende AFC-gezelschappen, die de weg naar de Schakelkolommen - misschien wel min of meer gedwongen - hebben gevonden. De schoolmeester in Pickelaar kan het niet nalaten Laurens Samsom uit te roepen tot het knapste jongetje van de Schakelklas. Zijn uitvoerige, geestige bijdrage was grammaticaal correct en geschreven in onberispelijk Nederlands. Hulde! Pickelaar parafraseert vrijmoedig een AFC-voorzitter van weleer, Nico Holtzappel: "Dat was de Schakel, die kwam binden de oude club aan jonge vrinden". "De roem of verdienste van sommige mensen is goed te schrijven en van sommige anderen om niet te schrijven". (Jean de La Bruyère, Frans schrijver en moralist, 1645-1696). Merkwaardig: in diezelfde Schakel deed Pickelaar zijn belijdenis, dat hij het wél vrij toegankelijke clubleven in de zogeheten winterstop goed deels had verzuimd. Hij nam zich dan ook een beter (club-)leven voor en keek verlangend uit naar de dag waarop de bal weer aan het rollen gebracht zou worden in - jawel - de wedstrijd Elinkwijk-AFC, door een speling van het lot vastgesteld op Goed Genoeg. Maar desalniettemin ontbrak Pickelaar daar wederom en dat is blijkbaar opgevallen, want drie dagen lang stond in Huize Pickelaar de telefoon niet stil. Bezorgde AFC-makkers wilden weten wat er aan de hand was. Pickelaar legde niet zonder enthousiasme uit, dat hij enige dagen eerder een staaroperatie aan het rechter oog had ondergaan en dat autorijden er deswege even niet bij was. Eerder hadden enigszins gevorderde vrienden hem verzekerd, dat zo'n ingreep een fluitje van een cent was. Daar denkt Pickelaar inmiddels iets genuanceerder over. Het tijdelijk ruimen van een pupil en vervolgens het gewroet daaronder met enige pulkpinnen om een kunststof lensje op sterkte aan te brengen is natuurlijk niet helemaal niks, ook al duurde de ingreep maar een half uurtje (met een gevoelsduur van een paar uur). Reeds één dag later mocht het verband er al weer af en 'halleluja': Pickelaar zag andermaal het licht! Hij meent het zich te mogen permitteren het herstel van deze blessure vast te leggen in zijn M.P.-inleg en kondigt alvast aan dat het linker oog op 17 maart a.s. aan de beurt is. Hij moet toch ergens zijn huidige makke kwijt kunnen, want opspelende hamstringblessures, liesklachten of gespalkte botbreuken hoeft hij als ex-voetballer met emeritaat niet meer te vrezen. Een week later kwam het er toch nog van: Türkiyemspor-AFC bleek inmiddels een haalbaar doel. Met de blik van één oog op oneindig repte Pickelaar zich gretig naar Sportpark Spieringhorn, de thuisbasis van onze tegenstrever. Naar zijn inschatting de enige amateur hoofdklasseclub met uitsluitend staanplaatsen op het hoofdveld en daar had hij nog even geen trek in, zodat hij zich tijdig in het clubhuis nestelde achter de ramen met uitzicht over het veld, van de nabije hoekvlag tot de diagonaal verste hoekvlag; waarachter het scorebord. Pickelaars ene alziende oog zag het moeiteloos aan. Dat het na 0-1 tot de niet onfortuinlijke eindstand 1-1 kwam wordt elders bekwaam bericht. Pickelaars lekenoordeel was, dat er weinig te genie ten viel, maar AFC is toch zijn kluppie en daar hoort hij dus te zijn. Eenmaal thuisgekomen diepte hij, na een kelkje gevuld te hebben, uit een jaszak zijn entreebiljet op met een afbeelding van het fraaie clubwa- penschild in kleur. Boven in het midden de drie Amsterdamse Andrieskruizen, geflankeerd door links de Turkse en rechts de Nederlandse vlag. Daaronder in de breedte FC Ttirkiyemspor en daar weer onder in horizontale banen de clubkleuren wit en groen met op een voetbal het aange brachte jaartal 1987; waarmee alle relevante informatie is verstrekt. Pickelaars keek nog even verder dan zijn neus lang is en hij las tot zijn verbazing de tekst 'FC Ttirkiyemspor-Westlandia 03 feb 2007'. Tsja... Onze overkoepelende KNVB telt bestuurlijk twee gescheiden onderdelen, t.w. de sectie betaald voetbal en de sectie amateurvoetbal. De betaal de afdeling maakt het mogelijk, dat halverwege de competitie spelers van BVO kunnen wisselen. In één seizoen is het aldus mogelijk uit de komen voor twee 'clubs'. In de amateurafdeling wordt de competitie beëindigd met het voorgeschreven aanvangsuur van 14,00 uur voor alle wedstrijden in de laatste twee wedstrijdronden. Zulks om mogelijke competitievervalsing te voorkomen. In beide gevallen gaat het in aanleg om hetzelfde voetbalspelletje. Twee secties, twee maten. Geld bepaalt hier blijkbaar moraliteit en ethiek. De wegen van onze KNVB .zijn soms wonderbaar. PIANISSIMO Aan het einde van deze M.P-inleg keert Pickelaar toch weer even terug naar de eerste Schakel van 2008. Op pagina 20 openbaart samensteller André Wijnand de AFCoryfee Karei van Osch, die na 5 jaar terugtrad als tafelpraeses van het jaardiner 18-01-2008. Diens veelzijdigheid wordt terecht belicht: sportman (cricketinternational), bestuurder, zakenman en musicus. Inmiddels heeft hij meer tijd vrij kunnen maken voor muziek en hij speelt weer in een band. Hij onthult zelfs daarmee in april op Goed Genoeg voor een besloten gezelschap te spelen. En met enig nadenken leest Pickelaar dan tussen de regels door uit welke hoek de wind waait. Het AFC-clublied zal alsdan weer gezongen worden en met de inbreng van Karei van Osch moet het mogelijk zijn de vertolking van onze club- hymne naar een gewenst hoger peil te tillen. Er gaat, om het voorzichtig te zeggen, wel eens iets mis met onze goedbedoelde zang. Pickelaar zal er in de nabije toekomst eens een vrijmoedig filosofietje op los laten. 9

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 9