Zondag 1 13 februrari 2008 86e jaargang nr. 9 10 februari 2008 AFC - DCV 1 - 0 Vandaag stond de wedstrijd tegen DCV op het programma. Op papier een makkie aangezien DCV onderaan staat. Wij zijn echter de enige ploeg in de Hoofdklasse A die eerder verloren heeft van DCV en dat geeft aan dat AFC het altijd lastig heeft tegen de wat mindere goden. We kwamen gelukkig weer fel uit de startblokken en dat resulteerde in veruit de mooiste actie van de wedstrijd in een van de eerste minu ten. Robert kreeg de bal op het middel veld en kapte de bal uit naar zijn "verkeerde" been. Met dat verkeerde been schoot hij echter van ver buiten de 16 onberispelijk hard tegen de paal. Dat beloofde wat. Kort daarna de 1-0 van Gijs Roodbeen. Een groot compliment voor Gijs gezien zijn inzet van vorige week en nu de bekroning met een prachtige goal. Zoals wel vaker zakten we toch wat terug en bleef de gehele wedstrijd de dreiging van een tegengoal, omdat we niet in staat bleken de 2de bevrijdende goal te maken. Dit brengt mij op een gevoelig onderwerp. Immers kritiek kan vaak verkeerd begrepen worden. Vooral kritiek op papier is nog wel eens lastig omdat de type machine geen emotie overbrengt. Ik doe toch een poging! Om de beginnen raad ik iedere speler aan om te spelen op traditionele schoenen met vaste noppen. Een aantal speelt op Copa Mundial. Dat is een schoen met lagere noppen dan de moderne futuristische model len die ontwikkeld zijn om er veel van te kunnen verkopen en niet om er makkelijker mee te kunnen schieten. Daarnaast trainen de boys op kunstgras. Dat is fantastisch echter vind ik dat er ook op gras geoe fend moet worden op het nemen van voorzetten. Dat hebben we allemaal kunnen zien. Komen die voorzetten namelijk voor de helft aan dan maak je gewoon snel 2-0 en zitten we toch ff anders aan het bier. Wat ik overigens geweldig vind om te zien is de inzet. Tegen VVSB was deze er niet. De laatste weken echter zie ik echt de wil om te winnen en dan doe je gewoon mee bovenin. Compliment aan de boys en zeker ook aan Ton. Als je weet dat je stopt aan het einde van het seizoen is het toch even lastig om de spirit in de groep te houden. Kom maar eens naar de training kijken en dan zie je hoe bevlogen iedereen is en dat is echt fantastisch om te zien. Er is op donderdag avond toch niets leuks op TV! Volgende week DWV uit. Altijd leuke wedstrijden en ik raad ieder een aan om te komen kijken. Ik kan het weten want ik heb 4 seizoen kaarten van Ajax maar ga veel liever naar ons eerste kijken, omdat we gewoon een hele leuke ploeg hebben om naar te kijken, al was het vandaag wat minder (ik lijk de jury van Idols wel...). Opstelling AFC: Van Emmerik, Esionye, Witzenhausen, Post, Mou- mane, Samsom, R. Gehring (Bentohami), Geerlings, Roodbeen (Uit- tenbosch), Hashemi (Cusell), MacDonald Bob Duis 3 februari: Turkiyemspor - AFC 1 - 1 Turkiyemspor uit, altijd lastig.... Een bekende voetbal kreet die iedere AFC-er direct begrijpt, zeker als de naam Turkiyemspor valt. Vandaag kon ons vlaggenschip de aansluiting behouden met Hollan- dia. Dan wel ff winnen bij Turkiyem en dat is makkelijker gezegd dan gedaan. In mijn geheugen zit de enige gewonnen wedstrijd uit met 2 goals van Bobby Gehring. Echter hebben we veel vaker verloren dan gewonnen en dat geeft wel aan dat we vandaag best ook een beetje blij mogen zijn met een punt. We begonnen zo verschrikkelijk goed dat elke AFC'er blij verrast stond te kijken, sommigen met open mond. Dat beloofde wat. Yama Hashemi alleen voor de keeper en Laurens Samsom dicht bij de 1-0. Beide schrokken zelf van de kans en dan weet je hoe het gaat 1-0 tegen, puur onverdiend. De goal van Turkiyem werd gemaakt door een geweldige speler Yucel Gündogdu die vooraf werd gehuldigd voor zijn 300-ste wedstrijd voor Turkiyem. Zelfben ik een super optimist maar ook wel gewoon realist. Van te voren had ik getekend voor een punt maar ook wel gehoopt op een overwinning, zeker gezien de 5-0 tegen Hollandia vorige week. Hol- landia is echter wat anders dan AFC. Zo is Ajax-Feyenoord ook en dat zijn wedstrijden die op zich zelf staan. Hoe zwaar heeft Ajax het niet altijd tegen FC Utrecht? Gezien de onterechte stand was het te verwachten dat AFC gelijk zou maken. De manier waarop was echter onverwacht en van een onge kende schoonheid. Ik stond wat verder verwijderd dus zag niet van wie de bal kwam maar de manier waarop Robert de bal inschoot was zo mooi. Jammer dat mijn vader de goal niet gezien heeft want een scorende Robert is net zo goed als Wesley Sneijder en dat hebben we nu al 2 weken achter elkaar. Dat beloofd wat voor de rest van het seizoen... Over de tweede helft kan ik kort zijn. Snel vergeten en niets over te vertellen. Lichtpuntje was de manier waarop Raymond van Emmerik zich staande hield, ondanks een vervelende knie blessure. Wat een bikkel. Volgende week DCV thuis en daar mogen we niet van verliezen. Ik verval in herhaling. Uit tegen Turkiyem mag je gelijk spelen. Een unieke club met ongekende prestaties en geweldige Kebab. Ik zie ze graag spelen en hoop oprecht dat deze club al zijn tegenslagen over wint. Wij kunnen zo veel leren van deze spirit en de wil om te win nen. Dat was vandaag zeker de eerste helft dik in orde en zo moeten we de rest van het seizoen spelen. Dan kan het nog leuk worden! Bob Duis Noot redactie: Robert Gehring maakte het doelpunt uit een heel mooie voorzet van Tonnie Cusell. Opstelling AFC: Van Emmerik; Esionye, Witzenhausen (Uitten- bosch), Post, Moumane, Samsom, R. Gehring, Geerlings, Cusell, Roodbeen, Hashemi MacDonald Voor foto's van deze wedstrijd, genomen door onze fotograaf Ton Post, verwijzen wij naar ons AFC Fotoalbum Klik op het logo 'Album: seizoen 2007-2008' 27 januari: Elinkwijk - AFC 0 - 1 Officieel een uitwedstrijd, die echter in het begin van het seizoen door de werkzaamheden aan ons nieuwe sportpark omgeruild werd in een uitwedstrijd, die weer gold als een thuiswedstrijd en nu dus als een uitwedstrijd weer thuis gespeeld werd.... of zoiets. De thuiswedstrijd, die uit gespeeld werd, verloren wij onverdiend (nou ja AFC verliest natuurlijk altijd onverdiend) met 2-1 en nu mochten wij het uit weer thuis proberen. Enfin... zolang AFC en Elinkwijk maar 2 keer per jaar in de hoofdklasse tegen elkaar spelen vind ik het allang best. Deze keer echter was de overwinning van AFC wel verdiend. Elink wijk lijkt hoog te staan (wel vrij van degradatie dat dan weer wel maar het is een beetje schijn, want met 2 tot 3 wedstrijden meer gespeeld als de concurrentie en met maar een paar punten meer en een redelijk zwaar programma voor de boeg moet ook Elinkwijk er nog wel voor gaan. 6

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 6