Medische commissie 13 februrari 2008 86e jaargang nr. 9 spelers (liefst in AFC-tenue met toeters en bellen) zijn met leiders welkom vanaf 18.00 uur in de Sporthallen Zuid. Namens de AFC onze hartelijke dank aan het adres van Guus. Op woensdag 20 februari a.s. kunt u op Nederland 2 kijken naar het programma Profiel van de KRO, met daarin een documentaire van ons lid Jan van Galen over onze voormalige toptennisser en Wimble don-winnaar Richard Krajicek. Ik kom nog even terug op het voortreffelijk reisverslag van de trai ningsstage van onze A-selectie in de vorige uitgave van de Schakel geschreven door Laurens Samsom, in welk verslag u alles heeft kunnen lezen over deze trip. Als aanvulling wil ik nog vermelden, dat alle deelnemers (dus ook de niet-spelers) zoals al 11 jaar weer in het bezit werden gesteld van een polo, aangeboden door ons Erelid Mar cel Koster en onze Zilveren Ploeger Jacques Parson. Tevens maakte Marcel wel 500 foto's (hij lijkt wel een Japanner) en alle deelnemers hebben inmiddels een aantal foto's ontvangen. Namens de AFC onze welgemeende dank. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op donderdag 24 januari jl. overleed na een kort ziekbed in de leeftijd van bijna 88 jaar onze lid Herman Houtman. Herman was ruim 50 jaar lid en de laatste 25 jaar bracht hij voor iedere thuis- wedtrijd de aanplakbiljetten (dertig) op de fiets rond bij winkels in Amsterdam-Zuid en Buitenveldert. Mijn bekendheid met hem dateert uit het begin van de zestiger jaren. Een van zijn AFC-vrienden onze oud-eerstenelftalspeler Jan Bouwhuis sprak in de aula en schreef het in memoriam, hetgeen elders in deze uitgave van ons clubblad is opgenomen. Tevens bereikte mij het nieuws van het overlijden van ons ondersteu nend lid Evert van Rosberg, die reeds een groot aantal jaren woon achtig was op Curacao Evert was de keeper van de zeer sterke Juni oren 1 gedurende de tweede helft van de veertiger jaren om daarna het doel te gaan verdedigen van het toenmalige 2e elftal. Onze AFC- Ridders Rein Akkerman Sr en Henk v.d. Bergh, alsmede onze overleden Ridder Loekie Woudstra speelden destijds met hem in het zelfde elftal. Na zijn vertrek naar Cura?ao bleef hij lid van de AFC en volgde nauwgezet de verrichtingen van onze vereniging. Bij een verblijf in Nederland kwam hij naar Goed Genoeg om daar de AFC te zien spelen. Tijdens zijn laatste bezoek troffen Rein Akkerman en ik hem en werden oude herinneringen opgehaald. In oktober 2007 heb ik nog contact gehad met zijn zoon Alexander van Rosberg. Hij belde mij gedurende zijn verblijf hier op verzoek van zijn vader om de oudere leden de groeten te doen. Ik heb Alexander toen een Hon- derdjarenboek meegegeven, waarvan zijn vader nog veel heeft geno ten. Veel oudere leden van onze club bewaren een aangename en sportieve herinnering aan Evert. Mijn laatste bericht van overlijden betreft het overlijden van Teun Bouter op de leeftijd van 80 jaar. Hoewel hij geen lid meer was van onze vereniging wil ik toch iets vertellen over zijn activiteiten voor de AFC in het verleden. Toen zijn zoon Anton bij onze jeugd ging spe len, was hij al snel een enthousiast jeugdleider. In latere jaren was hij leider bij de Senioren 5 op de zondag. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In de eerste plaats dien ik hier de verjaardag te vermelden van onze AFC-Ridder Jacques Mellegers, die 66 jaar lid is van onze AFC. Op 6 januari jl. vierde hij zijn 83e verjaardag waarmee wij hem alsnog feliciteren. Voorts noem ik Paul Meijer (14/12) - Max Flam 16/2) - Jaap Pluim 17/1) - Robert Domhof (22/2) - Michiel van Ommeren (22/2) - Bert Witteveen (23/2) - Frans Juch (1/3) - Jean Bollen (4/3) - Jan Otsen (6/3) - Roy van Dijk (7/3) Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie. "A.F.C. gemeten "met een riem onder het hart". Dat de Medische Commissie haar taak serieus neemt blijkt uit het feit dat Topsport ook Top- begeleiding verdient. Meten is weten. Dat heeft onze vlaggenschip nu "aan de lijve" ondervonden. Twee derde jaars studenten Cees-Jan van der Zweep en Hendrik-Jan Scharp (bei de geen hockeyers) van de faculteit Bewegingswetenschappen aan de VU Amsterdam, voeren voor de afronding van hun bachelor een onderzoek uit. Hiervoor hebben zij de afgelopen weken metingen verricht bij trainingen van ons eerste A.F.C. en tijdens de onlangs gewonnen wedstrijd tegen D.C.V. Het doel van dit onderzoek is te kijken naar het verschil van intensiteit tussen training en wedstrijd. Bij vrijwel alle takken van sport wordt er getraind om in wedstrijden beter te kunnen presteren. Dat geldt voor techniek, tactiek en presta tievermogen en bovendien ook voor combinaties daarvan. In hoeverre trainingen bij diverse spelsporten voldoende intensief zijn om het prestatievermogen bij wedstrijden te onderhouden of te verbeteren is vaak niet bekend, hoewel het op zichzelf betrekkelijk eenvoudig is na te gaan. Daarvoor dient in de eerste plaats de fysieke belasting tijdens wedstrijden bekend te zijn. Vervolgens dient belasting en belastbaar heid bij training gelijk of hoger te worden bereikt. Tevens dient de trainingsduur in verhouding te staan met wat in de wedstrijd van de speler wordt gevergd. Wordt er tijdens de training m.b.t. prestatie vermogen wel adequaat voorbereidt op de wedstrijdsituatie? Onze basisspelers werden uitgerust met een borstband, welke de hartslag continue meet en vervolgens in de computer wordt uitgelezen. De z.g. Hart Rate Reserve. Daardoor kunnen deze onderzoekers de verkregen waarden probleemloos met elkaar vergelijken en een uitspraak doen over het verschil of overeenkomst van intensiteit tijdens training en wedstrijd. Een aardig idee voor de rest van onze Top-amateurs, maar zeker nuttig voor de nieuw gecontracteerde trainer Cor ten Bosch (zie elders in deze schakel). Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloop spreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur Lex Swaan(arts) tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel(voorzitter) voor reacties e-mail: wim.crouwel xs4all.nl Frank Tilmans tel. 020-6440070 Verzorger/masseur A-selectie: Co Groszenipper tel. 06 44352970 5

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 5