Ma 'Hollandsch' Kienen Y 23 januari 2008 86e jaargang nr. 8 ons le elftal ook een dertigtal aanplakbiljetten in de regio Amstel veen rond brengt. Voor beide heren heb ik een diep respect. Hester Hauer, de levenspartner van onze trainer Ton du Chatinier organiseerde op 13 januari ter gelegenheid van de 50* verjaardag van Ton op haar fraaie boerderij in Kockengen een surprise-party. Ik had samen met echtgenote Marjoleine het genoegen op deze avond aan wezig te mogen zijn. Het werd een geweldige bijeenkomst met Ton als stralend middelpunt. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan onze jarige trainer Ton, en Hester dank gebracht voor de organi satie. In de sportbijlagen van de Telegraaf en Het Parool werd uitge breid aandacht besteed aan het vertrek van Ton naar Spakenburg, Namens de AFC wensen wij Ton alle succes, en ook succes in de 2* helft van het lopende seizoen. AFC-Ridder Rob de Jong verbleef in het ziekenhuis en heeft een zware operatie ondergaan. Rob is inmiddels overgebracht naar de Rusthoeve, Wolthuissingel 1, 1441 DN Purmerend, logeerkamer 60. Namens de AFC onze groeten en een voorspoedig herstel gewenst. Via zijn schoonzoon, Zilveren Ploeger Ronald Sarfaty word ik op de hoogte gehouden. Zondag 6 januari is onze jeugdcoördinator Bert Rijmers aangereden door een fietser en heeft hierbij een aantal ribben gebroken en een flinke hoofdwond (7 hechtingen) opgelopen. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem van harte beterschap en een snelle terugkeer op Goed Genoeg bij zijn jeugdelftallen. Dennis Gebbink, 1* elftalspeler van 1993 tot 1999 (132 wedstrijden, 13 goals en 13 assists) is op 6 januari jl. benoemd tot "Amsterdam mer van het jaar" Dennis heeft in de tijd die hij bij ons speelde opgericht Only Friends", een voetbalclub voor gehandicapten en toen veel steun ondervonden van vele leden van AFC. Dennis is zeer actief met deze groep jongeren. Het was dan ook een eer voor hem om deze onderscheiding te mogen ontvangen. Dennis was als gast uitge nodigd voor het Herendiner en daar door voorzitter Machiel van der Woude toegesproken. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met deze welverdiende onderscheiding. Op zaterdag 19 januari werd bij Amstelborgh/Borchland weer de jaarlijkse Superstars gehouden voor de spelers uit de Champion Lea gue, de World Cup en de F- en E-pupillen: een record aantal van bijna 400 jeugdleden. Het motto van dit jaar was "verander niet wat al goed is". Bij mijn aanwezigheid zaterdag heb ik kunnen constate ren hoeveel werk er is verricht door de leden van onze jeugdcommis sie onder leiding van Rinus van Leijenhorst en hoeveel vreugde en plezier dit heeft gebracht voor onze jeugd. Als je daar dan rond loopt als erelid overkomt je een gevoel van emotionele trots en realiseer je weer wat een bijzondere club AFC toch is. Op onze website kunt u een uitgebreid verslag lezen en vele foto's van deze bijzondere dag aanschouwen. Namens de AFC dank aan Rinus van Leijenhorst, Brian Speelman, Michael Tugendhaft, Peggy de Hond, Wiebe Westerhof, John Parsser, Evelyn Tugendhaft en de vele jeugdlei ders, vaders en moeders voor de organisatie, en de jeugdleden voor hun aanwezigheid. Het was in een woord fantastisch. Ook de Selectie van het 2* elftal, aangevuld met een aantal spelers van de Junioren A 1 vertrok zaterdag 5 januari, na een forse vertra ging, naar de plaats Kemer in Turkije om daar een trainingsstage van 7 dagen door te brengen. Deze reis was zomer 2007 gewonnen door ons eerste elftal, dat bij de wedstrijden om de Metropool Cup de le prijs wist te behalen. Op onze website kunt u een verslag lezen van Tim Schings en Tim Arnold, waaruit blijkt dat dit evenement ook zeer geslaagd kan worden genoemd. Bestuurslid Henk Bijlsma bereikte de leeftijd van 60 jaar, welke verjaardag gevierd werd met een schitterende partij in het Restaurant de Veranda. In mijn vorige column vertelde ik u reeds over de vele activiteiten van ons Lid van Verdienste Henk. Op donderdag 14 februari a.s. organiseert het bestuur van de Sup portersvereniging The Reds voor haar leden in ons clubhuis een thema-avond met als titel "De Topklasse, voor of tegen?" In het forum zullen zitting hebben de heren Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB, Ton Ojers, bekend sportpresentator, Arian van de Vuurst, voorzitter van IJsselmeervogels en onze eigen voorzitter Machiel van der Woude. Ons lid Tom Egbers zal deze avond optre den als discussieleider. Indien u belangstelling heeft om lid van The Reds te worden kunt u contact opnemen met de secretaris Bob Duis (tel. 06-46160111. Ook de selectie van AFC Zondag 3 had een trainingskamp en wel van 11 t/m 13 januari in Eindhoven. Onze pachter Frans Ris, voor dit weekend mee als gastleider, schreef voor de website een reisver slag: ook dit evenement was zeer geslaagd. Zilveren Ploeger Rob Dukker is vanuit het ziekenhuis tijdelijk overgeplaatst naar het Verpleeghuis de Drie Hoven, Louis Bouw meesterstraat 377, 1065 NS Amsterdam. Rob zit op Afd. Munt A.B. De bezoekuren zijn van 11.00 - 19.00 uur. AFCers, die hem willen bezoeken (heel graag) worden vriendelijk verzocht even broer Hans (tel.020-6460227 of 0653396353) te bellen. De AFC zend Rob onze hartelijke groeten. Ik vraag even uw aandacht voor een tweetal echte veteranen in onze club. AFC-Ridder Lou van Kranendonk viert op 4 februari a.s. zijn 88* verjaardag en is wat clubjaren betreft ons oudste lid. Bij iedere thuiswedstrijd van het le elftal is hij present. De 2C is Guido Kieme- ney, het oudste lid wat betreft zijn geboortejaar. Hij wordt 11 februari as. 94 jaar. Het was leuk om hem weer te ontmoeten op de Nieuw jaarsreceptie. De AFC wenst beide leden nog een aantal gelukkige en gezonde jaren .En dan nu zoals gebruikelijk de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Tonny van Leeuwen (26/1) - Lou van Kranendonki (4/2 - 88 jaar) - Guido Kiemeney (11/2- 94 jaar) - Meindert Huisman (12/2) - Paul Meijer (14/2). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Wat een waanzinnige avond is het 21 december jl. geworden. In een paar jaar tijd ontwikkelde het kiendreamteam (sinds 1996) een nieuw concept dat in de loop van een goed decennium is uitgegroeid tot een cabareteske, avondvullende vertoning. De naam "kienen" doet in het geheel geen recht meer aan een dergelijk evenement. Na vorig jaar zich als skileraar te hebben voorgedaan, presenteerde de ploeg zich ditmaal als Volendammers (Hans Muhren, Ron Smit, Roy Kwakman, Ronald Tol, Nicky Zwarthoed en, Lou Cohen), ge huld in rode jakjes met zwarte V. Hoe toepasselijker wilt u het heb ben? De placemats waren verlucht met een foto waarop het team aldus uitgedost te bewonderen was. Een stampvolle zaal met naar schatting 250 mensen werd in de eerste minuut reeds in extase gebracht met het onvolprezen nummer "Yeppa, Yeppa, Yeppa" van BZN, dat knalhard uit de nieuwe superspeakers de zaal in dreunde. Nadat via een doorgestoken kienkaart de sympathieke en altijd uiterst correct geklede Tonny van Leeuwen in het zonnetje was gezet, kon den de nummertjes uit de startblokken. Over zes ronden werden de prijzen weer verdeeld, van een snowboard (Intersport Duo), oude oma fiets (winnaar Fred Berrier), tot KLM-business-class retourtje thuiswedstrijd Chelsea (gewonnen door bestuurslid Ruud Mantel), via een 30-punts top-wesselton Gassan-diamond en Guy-Benno, pardon, Guy-David Gassan-watch, en kalfslederen Tommy Hilfigerjack, naar een complete op maat gemaakte smoking outfit, beschikbaar gesteld door Oger Lusink. Het kon echt niet op! De doos met het vraagteken gaf weer aanleiding tot veel hilariteit en verrassingseffect. In de zesde en laatste ronde werd de superhoofdprijs gewonnen door Nathalie, vriendin van een speler van de Zaterdag Zes. Het betrof hier een 8-daagse reis voor twee personen naar een zelfgekozen Europese bestemming, aangeboden door de firma Sudtours. En dit is nog maar een greep uit het breed scala van kado's dat de kientafel sierde. Daar naast werden op kaartnummers per ronde ook weer diverse prijzen weggegeven, zoals een Staatslot, vergezeld van het Verhaal achter de Miljonair Fair (met dank aan Yves Gijrath - in het geval men de jackpot mocht winnen), een bon van Lutz Fashion uit Vinkeveen, eveneens één van Moorman en, een kerstboom.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7