Bestuursmededelingen In Memoriam In Memoriam Chris de Valk 23 januari 2008 86e jaargang nr. 8 vervolg toespraak van vorige pagina Er is nog een gast vanavond en dat is Rob Stenacker. Rob is van vele markten thuis: voorzitter van het 100 jarige DWS en bestuurslid technische zaken van de KNVB. Rob is ook voorzitter van de Stich ting Topamateurvoetbal Amsterdam die het Metropool Cup-toernooi organiseert. Tot ons grote plezier wonnen we de afgelopen 2 jaar dit sterk bezette toernooi, waaraan twee keer een grote reis voor de gehe le selectie verbonden was. Rob, we stellen de samenwerking met jou op hoge prijs. Mogelijk is het in de toekomst een goed idee als de Stichting Topamateurvoetbal met AFC de aloude A.R.O.L.-beker gaat organiseren: vroeger de schitterende opening van het voetbalseizoen in en om Amsterdam. DWS won, zoals je weet, 2 keer de A.R.O.L.- beker. Wel moet daarbij vermeld worden dat de beker die jullie in 1938 hebben gewonnen is gestolen uit het DWS-clubhuis. Deson- danks(!) vinden we het fijn dat je gevolg hebt willen geven aan onze uitnodiging. In de afgelopen week kwamen ook de selecties terug van hun trai ningsstages. Ons eerste kwam terug uit Gran Canaria, ons tweede, aangevuld met spelers van de A 1 uit Turkije en het derde na een weekend uit Eindhoven. Het is natuurlijk fantastisch dat dit allemaal mogelijk is, maar als bestuur ben je toch vooral ook weer blij dat iedereen weer gezond en wel terug is in Amsterdam. Zeer veel dank voor de begeleiders van de selecties, want het is zelfs met al die wel opgevoede spelers van AFC een geweldige klus. Van al deze AFC'ers wil ik hier één naam noemen. En dat is die van Frank Keizer. Frank, je was als leider van het relatief kleine begeleidingsteam 8 dagen met het tweede mee naar Turkije. Dat deze trip een succes is geworden is voor een niet onbelangrijk deel aan jou te danken. Hulde! Tja, dan toch nog maar even stil gestaan bij ons eerste dat, en ik citeer de site zondaghoofdklasse dit seizoen niet beschikt over voldoende heilig vuur. Is dat zo? Gaat het in tweede helft uitsluitend tussen Hollandia en Haaglandia, zoals deze site vermeldt, of doen wij ook nog mee? In ieder geval hebben we titelkandidaat Haaglandia in Voorburg met 6-2 verslagen en dat was een fantastische prestatie. En Hollandia ontmoeten we nog 2 keer. Zondag aanstaande gaan we naar Hoorn en bij winst is de achterstand beslist overbrugbaar. En wat het heilig vuur betreft: captain Robert Gehring gaat ons straks vertellen dat het vuur brandt en dat het in de tweede helft van dit seizoen ons behoorlijk zal verwarmen. Dat 'ons', AFC'ers, is overigens nog wel een probleem. De publieke belangstelling, hoewel die door het vernieuwe complex iets toegenomen, zou toch veel groter kunnen en moeten zijn. Waar- om niet het volgende gedaan: iedereen die vanavond hier aanwezig neemt iemand mee naar de thuiswedstrijden en dat doen al onze jeugdspelers ook; op deze wijze hebben we per saldo 2000 toe schouwers bij de thuiswedstrijden. Zo makkelijk én mooi zou het kunnen zijn. Hoe dan ook: er zit, als het een beetje mee zit, in de komende maanden nog heel wat in het vat voor ons eerste. We wen sen jullie veel succes! Wat betreft de iets verdere toekomst: de Topklasse houdt de gemoe deren bezig. 14 februari discussiëren in ons clubhuis KNVB- voorzitter Jeu Sprengers, Ton Ojers en de voorzitters van IJssel- meersvogels en AFC onder leiding van Tom Egbers over het nut en de noodzaak van een laag tussen de eerste divisie en de hoofdklasse. Een goed initiatief van onze supportersclub The Reds. Mogelijk moeten we ook de vroegere supporters uitnodigen van bijvoorbeeld Velox, Longa, VSV en Wageningen, in verband met hun ervaringen met de in de 1971 gesaneerde tweede divisie. Daar zou ik het voor dit moment bij willen laten. Zeker is dat wij vanuit het bestuur de ontwikkelingen op de voet zullen volgen. Dat doen wij volgend seizoen wel in een iets andere samenstelling. Henk Bijlsma zal terugtreden als commissaris Topama- teurs, maar blijft wel lid van de technische commissie. Daar zijn we Henk bijzonder dankbaar voor. Zijn ervaring én enthousiasme blijven op deze manier verankerd. Het maakt ook de taak van zijn opvolger iets eenvoudiger. Die opvolger is: Rinus van Leijenhorst, die op zijn beurt het stokje van commissaris jeugdzaken zal doorgeven aan Brian w Speelman. Brian is vanaf zijn zesde jaar lid van AFC en weet dus wat het is om bij de jeugd van AFC te spelen. Rinus en Brian, dank voor jullie toezegging en hopelijk beleven jullie veel plezier aan jullie nieuwe jobs. Conclusie: er zijn dus belangrijke personele veranderingen op komst, die zullen zorgen voor, daar is het bestuur van overtuigd, continuïteit én vernieuwing. Dat is nodig, want er zal gebikkeld moeten blijven worden. Dat doet het bestuur graag. De ontwikkelingen rond ons complex en het top- en recreatievoetbal bieden voldoende uitdagin gen. Maar dat bikkelen kan, ik zeg het vaker, het bestuur beslist niet alleen. Wij doen het bij AFC gewoon allemaal samen. Dat de financi ële steun van de AFC-vriendelijke bedrijven, supportersclub "The Reds" en de vele bordsponsoren hierbij van eminent belang is be hoeft geen betoog. Wij zijn dan ook bijzonder dankbaar voor deze steun. Applaus! AFC'ers, Onze club bestaat 113 jaar en dat wordt hier in het American en in het Hilton uitbundig gevierd. De lange historie van onze club kent echter, zoals het hele leven, naast pieken ook dalen. De kunst is om als het met zo goed gaat de rug te rechten en goede initiatieven te ontplooien. Zoals tijdens de barre periode van 1920-1923 toen alles mis dreigde te gaan en het voortbestaan van AFC in het geding was. Maar zie, ACC werd opgericht. De Schakel zag het levenslicht en de A.R.O.L- beker werd ingesteld. Met elkaar gaf het de veerkracht om, in tegen stelling tot een heleboel andere clubs in die tijd, te overleven. Mede door de initiatiefnemers van toen zitten wij hier nu en gaat AFC een mooie toekomst tegemoet. De dalen die ook dan nog wel eens zullen komen kunnen altijd rekenen op nieuwe initiatieven! Ik dank u wel! Jeugdcommissie liet bestuur maakt bekend dat de heer Klaas Molenaar onlangs om persoonlijke redenen heeft besloten om met onmiddellijke ingang zijn werkzaamheden voor de jeugdcommissie te beëindigen. Het bestuur dankt Klaas Molenaar van harte voor zijn grote inbreng en vele aktiviteiten voor de jeugdafdeling van AFC gedurende de laatste jaren. Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 15 januari 2008 op de leeftijd van 74 jaar van de heer Chris de Valk Lid van onze vereniging, lid van de Kascommissie, alsmede lid van de Supportersvereniging The Reds. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris Op 15 januari jl. overleed na een kort ziekbed op de leeftijd van 74 jaar ons lid Chris de Valk. De eerste ontmoeting met onze AFC da teert uit het jaar 1987. Chris de Valk was als accountant werkzaam bij KPMG en had in deze functie contact met Bonnit Benelux BV, het bedrijf van ons bestuurslid Kees Gehring. Als oud Sparta-supporter en liefhebber van de voetbalsport raakte hij enthousiast over onze vereniging AFC en trad met KPMG toe tot de groep van AFC Vriendelijke Bedrijven, die onze vereniging financi eel ondersteunen. KPMG was daarmede een van de eerste bedrijven, die onze club financieel ging steunen. Vertegenwoordigers van deze groep bedrijven waren in die tijd de gast van het bestuur voor, tijdens en na afloop van de wedstrijden van

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 3