Superstars - Superdag nu i «urm»' 23 januari 2008 86e jaargang nr. trainers, lachende en juichende spelers, mikado achter de bar; het was een mooie zondag op Goed Genoeg. De uitslag dan, van winnaar tot hekkesluiter. Arsenal, Newcastle, Liverpool, Juventus, Tottenham, AS Roma, Manchester, Portsmouth, Chelsea en het talentvolle Fulham. De spelers van Arsenal kregen een kersverse AFC shawl (Jeremy en Dirk kunnen die nog ophalen bij Martin) en konden in het clubgebouw nagenieten van hun winst. Het was de dag na "onze" verjaardag, A.F.C. werd 18 januari maar liefst 113 jaar. De dag waarop het Superstars evenement stond ge pland. Vrijwel alle spelers uit de Champions League, de World Cup en de F- en E pupillen, stonden al vroeg bij Amstelborgh/Borchland om de grootse AFC sportdag mee te maken. Bij elkaar een groep van bijna 400 A.F.C.-ers. AZ-speler Julian Jenner (de man van de sublieme schaar) was speci aal naar Amsterdam gekomen om onze jeugdige talenten in het zon netje te zetten. Eerst werden alle winterkampioenen (10 teams!!) voorzien van een oorkonde en toen konden de winnaars van de AFC Superstars 2008 bekend worden gemaakt. En dit zijn ze dan: In de Champions League: Rowdy Lillipally (1), Sam Honsdrecht (2) en Ezra de Jong (3) In de World Cup: Fabio de Vos (1), Bron Hollander (2) en Zeb Zwijghuizen (3) Bij de F puillen: Tobias Hulshof (1), Jasper Deur 2) en Frank Burger (3) Bij de E- pupillen: Kevin Vos (1). Kwakoe Etwi (2) en Mart Wage naar (3) Onder het motto "verander niet wat al goed is"" was Carlos ook dit jaar weer bereid om tijdens de warming up onze boys swingend klaar te stomen voor hun grote daden. En toen dat gebeurd was opende jeugdvoorzitter Rinus de dag. Een dag met voor ieder wat wils, voor de jongens (daar kom ik zo op) en ook voor de ouders bleek al snel. Want terwijl in een nieuw tv-format jonge stelletjes een paar dagen mogen wennen aan het gezinsleven, mochten vaders en moeders van A.F.C. als leider een dagje wennen aan een gezin met vijf jongens. En dat bleek vaak behoorlijk intensief. Een enkele andere ouders zag de dag meer als rustdag, getuige de vader die rustig in een hoekje zat. Op de vraag of hij zich vermaakte liet hij weten dat dit nou echt zo'n dag was dat je weer eens rustig de krant kon lezen....Kortom, voor ieder wat wils. De spelers haastten zich na het startsignaal naar de vele sportonderde len. En of het nu het bowlen was, de shoot out, het midgetgolf, 8 tegen 8 of één van de andere activiteiten; met groot enthousiasme werd gestreden om de punten. En had je even geen programma-onderdeel, dan kon je je vermaken met de tafeltennistafels of de voetbalspellen. Na de lunch en het middagprogramma streken de spelers en ouders vermoeid neer in de grote hal om nog één keer in actie te komen tijdens de cooling down die verzorgd werd door Tamara. De prijsuitreiking die volgde was een passend einde van de dag. Eigenlijk gaat het zo'n dag niet echt om prijzen winnen. Hoe was het ook weer? Meedoen is belangrijker dan winnen. En plezier maken overigens ook. De swingende discjockeys zetten de muziek even uit en Wiebe mocht namens de jeugdcommissie de prijsuitreiking opstarten. Met hulp en die kwam niet van de eerste de beste. Na de prijsuitreiking werd Julian Jenner bedolven onder spelers die een handtekening wilden. Of even op de foto wilden met de AZ spe ler. Niemand werd daarin teleurgesteld. En Amsterdam blijft Amster dam natuurlijk. Een blonde krullenbol van de World Cup liep op Julian af voor een handtekening en vroeg en passant nog even: "Waarom speel je eigenlijk niet bij Ajax?". Een dag als deze komt niet zomaar tot stand. Een groot applaus was er dan ook voor de evenementencommissie, de jeugdcoördinatoren, de contactpersonen, de mannen van de muziek, de opwarmer en alkoelster, de leiders en hulpouders, de supervisors bij de onderdelen en de vele junioren van de B en de C en zelfs een enkele D. Klasse allemaal! Bij het verlaten van Borchland kreeg iedereen nog een echte A.F.C. shawl. De tassen werden ingepakt en iedereen reed huiswaarts. In die tassen zit waarschijnlijk af en toe iets wat er op de heenweg niet inzat. Alle spullen die u onverhoopt aan kleding heeft meegenomen en die van een andere speler zijn, kunt u gedurende de week achterla ten bij de wedstrijdtafel van AFC. Wij zoeken dan de rechtmatige eigenaar op. En met deze huishoudelijke mededeling eindigt een mooie A.F.C. dag! Wiebe Westerhof Van deze dag zijn door Jan Otsen een aantal foto's gemaakt, die te zien zijn in ons 'AFC Fotoalbum op onze website. Advies: gebruik de knop 'diashow weergeven'. 17

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 17