Trainingsstage zondag 2/A1 23 januari 2008 86e jaargang nr. Leijenhorst, die dezelfde avond weer terug zou keren naar Amstedam, een kleurrijke trui aan. Een cadeau dat Rinus zeer toekwam, aange zien de reis mede dankzij de inspanning van hem en zijn Sudtours zo'n succes werd. Tijdens de laatste avond trok men nog één keer zijn mooiste outfit aan. Helaas voor Saïd Bentohami had hij zulke gretige fans dat zijn overhemd letterlijk van het lijf gerukt werd. Maar zoals altijd kon Saïd de tegenslag eenvoudig verwerken en na een vlugge wissel van overhemd kon hij de avond scherper dan ooit hervatten. De laatste avond werd feestelijk afgesloten met enkele drankjes. Woensdag 9 januari Iedereen liet het laatste ontbijt van deze trip goed smaken op één iemand na, die zich verslapen had. Nadat deze uitslaper op een humo ristische manier, door bijna de hele selectie was gewekt, begaven we ons naar 'de duinen'. Frank had een pittig parcours uitgestippeld die de selectie bij wijze van laatste oefening nog moesten zien te doorstaan. Menigeen liep zich stuk op het mulle zand, maar in de derde omloop zag Peter Post de mogelijkheid om zich los te maken van de eerste groep, waarmee hij een zeer snelle tijd noteerde. Dit wekte echter zodanig veel onge noegen op bij Gijs Roodbeen, normaal gesproken altijd in de stem ming voor een dolletje, dat hij in de vierde omloop iedereen achter zich liet. Zelfs Tonnie Cusell, die flitsend van start was gegaan, werd op een behoorlijke achterstand gezet. Aan het strand kroop Marcel Koster voor even achter zijn fotocamera vandaan, om iedereen te trakteren op een verfrissend ijsje. Die mid dag werd er nog wat (najgekaart en na het avondeten in het hotel, richtten Henk Bijlsma, Ton du Chatinier en Robert Gehring zich tot de groep waarmee ze ons verblijf op het heerlijke eiland officieel afsloten. Na precies vijf dagen, landden we rond vier uur 's ochtends weer op luchthaven Schiphol. Nadat een aantal spelers op gepaste wijze af scheid namen van het vliegtuigpersoneel, zat de reis er dan werkelijk op. De voltallige selectie kon terugkijken op een schitterend trai ningskamp. Grote dank gaat uit naar het bestuur en "The Reds' die deze fantastische reis wederom mogelijk hebben gemaakt. We gaan er een mooie 2e seizoenshelft van maken! Laurens Samsom Trainingsstage combinatie AFC zondag 2/A1 naar i urkije van 5 t/m 12 januari 2008 Dag 1 Op zaterdag 5 januari vertrokken we met een groep van 24 man (19 spelers en 5 begeleiders) naar Turkije. We werden om 6.50 uur ver wacht op Schiphol aangezien het vliegtuig om 8.50 uur zou vertrek ken. Maar tot onze teleurstelling bleek het vliegtuig te zijn vertraagd en pas om 12.30 uur te vertrekken. Met slaperige koppies en weinig zin in het lange wachten werd er toch om een uur of acht ingecheckt. Eenmaal in het tax-free gedeelte ging iedereen zijn eigen weg om de tijd te doden, maar tot onze grote spijt bleek er steeds meer vertraging bij te komen. Eerst van 12.30 uur naar 13.45 uur en uiteindelijk bleef hij steken op 15.30 uur. Na een lange dag op Schiphol te hebben doorgebracht vertrokken we rond een uur of vier en na een goede vlucht en een aardige transfer naar het hotel, kwamen we om 23 uur Turkse tijd aan in het Grand Haber Hotel in Kemer. Dit was een slordige 7 uur later dan gepland was en daardoor kon de training die op deze middag gepland stond ook niet plaatsvinden. Gelukkig konden we nog wel gebruik maken van de Midnight Snack in het hotel, aangezien er in het vliegtuig niet meer werd aangeboden dan sandwiches. Na deze maaltijd ging ieder een richting zijn kamer en kon er eindelijk lekker geslapen worden na een hele dag hangen. Dag 2 De volgende morgen zaten we om 9 uur gezamenlijk aan het ontbijt. Hierna gingen we als eerste rustig de omgeving van het hotel verken nen en hierbij zagen we al direct in wat voor mooie omgeving we ons bevonden. Een prachtige zee, een aardig strand en een aantal zeer mooie bergen waren tijdens deze verkenningstocht te bewonderen. Later op de middag stond de eerste serieuze training op het program ma. Deze training vond plaats op het heerlijke grasveld naast de hoofdingang van het hotel, geregeld door Frank Keijzer en Jos van Mieghem. Een training bedoeld om het conditionele vermogen van de spelers op te krikken. Dennis liet er geen gras over groeien waarvoor we naar Turkije waren gekomen: ons klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. Ondertussen werden de van blessures terugkomende spelers onder handen genomen door Michel de Bruijn en Michael Olivieira, en ook hierbij was het meteen duidelijk dat het er serieus aan toe ging. De meeste spelers besloten om na de training gretig gebruik te maken van het heerlijke binnenzwembad en de sauna om de spieren te ontspannen. Om half 8 stond het gezamenlijke diner op het programma en de rest van de avond werden er op eigen initiatief activiteiten ondernomen, zoals pokertoernooitjes (die elke avond weer op programma kwamen te staan), tafeltennis en rustig kletsen bij de bar. Dag 3 De tweede morgen in Turkije moesten we om half 9 aan het ontbijt zitten, aangezien de ochtendtraining om 10 uur op het programma stond. Bij deze training werd er wederom geschaafd aan de conditie onder ideale omstandigheden. Een heerlijk zonnetje en een gevoel stemperatuur van ongeveer 20 graden. Na de training trok iedereen zich terug op zijn kamer om verplicht te rusten. Later op de middag stond namelijk een parcours op het programma langs de boulevard en ook deels over het zware kiezelstrand. Dit parcours was tijdens de rust van de spelers door de begeleiding verkend en wij mochten deze in de middag, na hem 1 keer op redelijk tempo te hebben ingelopen, nog maals 2 keer op een hoger tempo rennen. De training van die morgen nog in de benen hebbende werd dit parcours in een behoorlijk tempo gelopen en de begeleiding was volgens ons ook best tevreden aange zien er ruim onder de aangegeven streeftijd werd gelopen. Die avond werd er wederom om half 8 gedineerd en de rest van de avond verliep in grote lijnen vrijwel hetzelfde als de avond ervoor. Dag 4 Dinsdagochtend kregen wij tot onze vreugde vrij van Dennis en kon den wij dus heerlijk uitslapen aangezien de lunch pas om 12.30 uur begon. De enige die deze ochtend moesten opstaan waren Menno, Soufian en David (de van blessures terugkomende spelers). Zij moch ten die ochtend namelijk het parcours lopen dat de dag daarvoor door de fitte spelers was gelopen. Dit werd ook door deze jongens zeer serieus gedaan en zij liepen vergelijkbare tijden als die dag daarvoor. Die middag werden er vier onderdelen op het trainingsveld uitgezet en deze werden door Dennis (loopwerk met de bal), Michel (sprong kracht), Michael (krachttraining) en Jos (passen en trappen) geleid. De groep werd in vieren gedeeld en elk onderdeel werd na elkaar afgewerkt. Afsluitend werd er nog een aardige partij gespeeld. Na de training gingen de meeste jongens weer even een duik nemen en relaxen in en rond de sauna, alvorens er weer om half 8 werd gegeten. De avond stond weer in het teken van poker en andere vormen van

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 10