V Zondag 1 Routebeschrijving naar Yekki yekki yekki 19 december 2007 86e jaargang nr. 7 16 december: AFC - VUC afgelast 9 december: AFC - VVSB 0 - 3 Een wedstrijd om snel te vergeten. Onze vaste scribent Ronald Koster was onverwacht verhinderd om het verslag te schrijven en gelukkig las ik zijn sms aan het begin van de wedstrijd met het verzoek of ik het verslag wilde schrijven. Onverwacht stond ik aan het begin van mijn eerste wedstrijd verslag in mijn loopbaan, terwijl de wedstrijd al enige minuten op weg was. Nadat ik net mijn zoon en dochter in bed heb gelegd en nog even hun verhaal heb aangehoord over wat hen zoal bezig houd, ben ik maar gaan zitten om het verslag te schrijven. Over de eerste helft kan ik met de beste wil van de wereld niets inte ressants melden. Zo leuk als de wedstrijd tegen Westlandia was om naar te kijken, zo dramatisch was het deze keer. In de tweede helft gingen we kennelijk niet scherp genoeg van start want binnen twee minuten stonden we met 0-1 achter. Vanaf dat moment waren we toch wat beter bij de les en kregen zowaar een aantal kansen. Net op het moment dat ik dacht dat we de gelijkmaker zouden gaan maken, kregen we een counter tegen en gek genoeg lukt dan alles bij je tegenstander en nagenoeg niets bij jezelf. Toch moet ik onze spelers een compliment maken. Natuurlijk was het niet om aan te zien maar je voelt gewoon dat het soms gewoon je dag niet is. Ik heb deze week de selectie 2 keer zien trainen en dan zie je gewoon dat iedereen 100% geeft en dan kan je gewoon tegen zo'n wedstrijd aanlopen. Voor de volledigheid de feiten op een rij: Eerste helft Garett McDo nald erin om meer druk te zetten. Mooie vrije trap van Robert Ge- hring net naast (44e minuut). Vlak na rust een counter tegen en 0-1 achter (47e minuut). Yama Hashemi erin om nog meer aanvallend te kunnen geven (60e minuut) en zowaar een mooie kans voor Peter Post in de zelfde minuut. In de 63e minuut Tonny Cusel in plaats van Robert. Zoals zo vaak scoort echter dan de tegenstander uit weer een counter en sta je 0-2 achter en is de wedstrijd gelopen. Op dat moment ben ik eigenlijk helemaal klaar met schrijven over alles wat ik mij nog kan herinneren over de wedstrijd. Ik realiseer mij opeens dat ik RTVNH heb opgenomen en zet de samenvatting aan met commentaar van Ton Ojers: "Een dolend en zwalkend AFC en terecht geconstateerd dat AFC te veel de lange bal hanteert tegen een WSB dat veel lange spelers heeft. Na rust na de 0-1 AFC volledig de weg kwijt en nagenoeg geen kansen" Mendel Witzenhausen memoreert na de wedstrijd voor de camera dat we 5 basisspelers misten en Ojers stelt vast dat VVSB "gestampte pot" voetbal speelt en dat AFC daar geen antwoord op heeft. Kortom: een wedstrijd om snel te vergeten. Op naar de volgende wedstrijd volgende week thuis tegen VUC en laten we proberen om deze laatste wedstrijd ons eerste massaal te steunen, zodat we toch met een goed gevoel de winterstop in gaan! Bob Duis 20 januari: Hollandia - AFC om 14.00 uur Juliana Sportpark, Nieuwe Wal 2, 1621 MB Hoorn, 0229-215090 Vanaf A7 neemt u de afslag 8 Hoorn en vervolgt deze weg. Na 8 stoplichten neemt u de afslag 'Havens'. Houd de richting "Ha vens' aan. Na 75 meter volgt u het bord parkeren 'Havens'. Dit vindt u het parkeerterrein van het Hollandia complex. Even voorstellen: Jeroen Brussee. Trainer van de zaterdagselectie. Kan zelf ook aardig voetballen hoor. Schopte het tot de hoofdklasse. Trainde ooit een paar keer mee met Willem II. Maar dat is lang gele den. In de tijd van John Feskens, toen Cor Stolzenbach er nog trainer was. De jeugd zal deze namen niets zeggen. Het geeft meteen een indicatie van zijn leeftijd: Brussee is 47. Tot vorig jaar speelde hij heel soms nog mee in de derde klasse. Dat is niet gelogen. Dat deed Brussee in Leiden, bij Lugdunum, waar hij tevens tien jaar trainer was van de zaterdagselectie. Ook al zo'n team met een mix van jeugd, studenten, young urban professionals en oud eerste elftal spelers. Eigenlijk wil hij een sabbatical dit seizoen. Het was wel even mooi geweest, totdat AFC aan de deur klopte. "Dan kun je geen nee zeg gen." Dan bezigt hij woorden als 'het grote AFC'. Daar heeft Brussee natuurlijk gelijk in, zelfs al betreft het maar de zaterdagafdeling, waar je soms moet smeken om iets voor elkaar te krijgen. Het heeft zijn enthousiasme er niet minder om gemaakt. Het tekent de liefhebber. Neem nou die eerste uitwedstrijd van het seizoen. Moesten we een uur vroeger dan normaal op de club verzamelen. In zijn grijze audi leidde hij de stoet auto's richting Langebroek, waar we tegen SVL gingen spelen, maar niet voordat de hele selectie in een plaatselijke lunchroom een uitgebreide maaltijd kreeg voorgeschoteld. Met koffie en wedstrijdbespreking natuurlijk. Zo gaat het nu elke uitwedstrijd. Dat was de zaterdagselectie niet meer gewend. Telkens nadat de opstelling bekend is gemaakt, rolt Brussee nog een vel uit. Dan wordt de prijs bekend gemaakt die de speler-van-de-week kan winnen. Iedere wedstrijd bepaalt de trainer met de wisselspelers en geblesseerden wie de beste van de dag was. Die krijgt dan een artikel uit het assortiment huishoudelijke artikelen dat Brussee onder de vlag van zijn eenmanszaak Severin verkoopt. Zo won Alexander Pique een electrische tandenborstel. "Tweede hands," grapte elftalleider Brian Koster. Barry van de Glas won een tosti-ijzer, winkelwaarde veertig euro. "Zoals het smaakte had die ook honderd euro kunnen kosten," zei de keeper na het weekend dat hij een penalty stopte en ondanks het dieet van Sonja Bakker toch een aantal ham-kaas boterhammen had verorberd. Frank Bakker was heel erg blij met zijn kookwekker. Leuk om te weten: ook Co Adriaanse is een klant van Brussee. Met een knipoog: "Maar alleen omdat hij een proeftraining aan Zaterdag 1 heeft beloofd." 5

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5