Medische commissie De Ziekenboeg r 19 december 2007 86e jaargang nr. 7 door het bestuur van de Amsterdamsche Tennis Club en thans al jaren georganiseerd door onze AFC met nog steeds als organisator Frank (en dat al sinds 1970) bijgestaan door onze pachter Frans Ris en zijn assistent Joop Kenter. Namens de AFC wensen wij de deel nemers weer een prettige avond. De selectie van het eerste elftal zal weer voor de 19® keer in succes sie van zaterdag 5 t/m woensdag 9 januari 2008 voor een trainings stage op Gran Canaria verblijven. Ondergetekende zal als erelid deze trip weer meemaken en uiteraard zult u in de eerste uitgave van ons clubblad de Schakel in januari 2008 over deze trip worden geïn formeerd. In de uitgave van het blad Quote van januari 2008 is een interview opgenomen met Zilveren Ploeger en voorzitter van de Supporters vereniging The Reds Lou Hekster. Lou vertelt in dit interview over zijn maatschappelijke loopbaan, vergeet uiteraard zijn voetbalclub AFC niet te noemen, en vermeldt tevens, dat hij het horloge uitgege ven bij het 110 jarig bestaan van onze club met ere draagt. Het desbe treffende blad is te koop bij de erkende boekhandel. Mevrouw Jetty Roedema, echtgenote van ons overleden lid Jan Roedema, bereikt op 22 december a.s. de leeftijd van 75 jaar. Zij is de moeder van de Zilveren Ploegers Jan en Michiel en één van de trouwste supporters van Zondag 10, in welk elftal beide zoons voet ballen. Ook is zij een vaste supporter van het jeugdelftal de E 5, waarin haar kleinzoon Ruben speelt. Namens de AFC wensen wij haar nog vele gelukkige en gezonde jaren. Zilveren Ploeger, Lid van Verdienste en bestuurslid Henk Bijlsma bereikt op 19 januari a.s. de leeftijd van 60 jaar. Henk was jarenlang een vaste keus voor het le elftal en werd na het beëindigen van zijn voetballoopbaan de succesvolle leider van ons vlaggenschap, lid van de technische commissie en drie jaar geleden lid van het bestuur. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Clara nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. En nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg voor de komende weken. Ook de vorige keer vergat ik weer een verjaardag en wel die van Zilveren Ploeger Peter v.d. Dungen Sr. Op 14 december jl. vierde hij zijn verjaardag. Alsnog namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. Verder de verjaardagen: Ger Bogaers (21/12 - 60 jaar) - Jacques Parson (23/12) - Dick Huisman (24/12) - Andre Wijnand (26/12) - Eddy Meijer (26/12) - Jack van Gelder- (27/12) - Jan Benoni (2/1) - Tom Swart (6/1) - Karei de Graaf (8/1) - Roel Ridderikhoff (8/1/) - Hennie Kottmann (9/1) - Henk Dik (11/1) - Ron Limburg (13/1) - Hans Rodenburg (16/1) - Jos Kemna (16/1) - Edwin Geluk (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1) - Jos Lonnee (17/1) - Henk Bijlsma (19/1 - 60 jaar) - Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Willem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen (26/1). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Deze uitgave van ons clubblad de Schakel is de laatste in het jaar 2007. Ik wil u allen daarom met allen die u lief zijn, een Prettig Kerstfeest en een Gezellige Jaarwisseling wensen, en voor het nieuwe jaar 2008 veel geluk en een goede gezondheid. Johan de Bie Naschrift van zijn tweelingbroer Een "biezonder" interview met een "biezondere" AFC-er in Het Parool van 5 december j.l. Het onderwerp van belangstellng van journalist Edwin Schoon was Johan de Bie. Ons erelid Johan de Bie wordt nogal gedetailleerd ten tonele gevoerd. Het werd door vele Paroollezers die dag als een aangename Sinterklaasverrassing ervaren om over Johan's historische herinneringen in het paginagrote artikel te lezen. Het klokkenspel naast de trap van het clubhuis was in feite de aanleiding voor het interview. Het prachtige carillon, dat enkele decennia geleden bij de verhuizing van AFC naar de De Boelelaan door de leden aan de club cadeau gegeven werd. Johan kreeg van de Parooljournalist alle ruimte om zijn kennis over de club te spuien. Dat doet hij plezier, zoals ook afgelopen zaterdag bleek toen hij via Radio Noord-Holland de luisteraars, na de afgelasting van de wedstrijd van Ajax, opriep om naar AFC's topteam te komen kijken. Ja, ons erelid timmert aan de weg voor zijn club. Dat mag best ook eens in ons eigen clubblad gezegd worden. Desnoods als naschrift van Johan s rubriek, zonder dat hem dit tevoren verteld is. Zijn baarmoedergenoot Hans Is het verstandig dat reeds enkele dagen vóór het voetbalweekend de media inhoudelijk ingaat op de ernst en mate van het aantal gebles seerden per club? En nog wel in alfabetische volgorde!? Overbelas ting, korte tijd voor herstel of financieel belang doen topsporters de grens van belastbaarheid verleggen. Zie Ajax, met acht spier gebles seerden, Barcelona met zes, waaronder Messi en Valencia met acht geblesseerden waaronder top spits Fernando Morientes. Komt ons eigen A.F.C. er met slechts één gedupeerde er goed van af. Okay, zeskeer trainen bij de superprofs of tweemaal in de week bij onze topamateurs geeft natuurlijk het verschil aan, maar belas ting/belastbaarheid blijft echter hetzelfde. Dus een top-medische dienst!! Een voetballer zet aan voor een sprintje of een sprong en plotse ling grijpt hij met één hand naar de achterkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt dat het mis is. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen( tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste in scheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handeling is; direct staken van verdere actie, ijs- kompressen en een drukbandage gedurende 24 uur waarna voorzich tig rek- en spierversterkende oefeningen binnen de pijngrens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers veel worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosieve krachttoename bij een sprint. Maar we zien het juist ook na eenzijdige krachttraining van de krachtige strekker van de knie, de Quadriceps. Het voetbalspel is sneller geworden, er worden ook steeds meer wed strijden gespeeld waardoor de noodzakelijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Dat jeugd minder gymnastiek krijgt in het basis onderwijs en dat zells op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis hangt, inclusiel de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk! Voetballers gunnen zich van nature te weinig rust na een inspanning, en anders is er wel weer een trainer die veeleisend is, omdat hij juist "die" spits niet kan missen!? Na een wedstrijd zou je tweemaal 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbalbe wegingen brood nodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs overgaan tot het aantrekken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een hersteltrainer te doen gebruikelijk is. Behalve onze fy- sio/hersteltrainer Frank Tilmans is bij de zaterdag 1 de Utrechtse fysiotherapeute Marielle Marelis toegevoegd aan sportverzorgster Melanie Rodriquez. Marielle is zelf een duurloopatlete en kan deze jonge ploeg zeker daarmee van dienst zijn. Zalig zijn echter de spelers die van moeder natuur een sterk maar soepel spierstelsel hebben meegekregen. De voltallige Medische Dienst, Sandra, Kirsten, Aukje, Melanie, Marielle, Co, Lex, Frank, Michel, Michael en Wim wenst alle A.F.C.ers gezellige kerst en een gezond 2008. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914. Vragen richten aan: wim.crouwelxs4all,nl Lex Swaan(arts) tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten; Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Verzorger A-selectie. Co GroszeNipper tel: 06 44352970 4

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 4