V tast De le jaars E4 kwam moeilijk tot scoren, maar ze trainen heel trouw 2 keer per week en jawel: de doelpunten zijn gaan vallen. De 2e jaars E5 trainen nu ook 2 keer per week en deden van zich spreken door het onderlinge 2e jaars E toernooi te winnen. Die kun nen dus wel wat. De le jaars E6 (kampioen) en 2e jaars E7 (kampioen) scoorden er lustig op los en maakten onwaarschijnlijk veel doelpunten( zie de verslagen op de website). Na de winter krijgen ze hopelijk sterkere tegenstanders en worden het spannende wedstrijden. De E8 (le jaars), E9 (2e jaars; kampioen), E10 (le jaars), El 1(2'" jaars; kampioen), E12 (le jaars) en E13 (le jaars) trainen iedere woensdagmiddag met veel plezier en spelen zaterdags onder de bezie lende leiding van hun coaches de sterren van de hemel: de een wat meer dan de ander Het belangrijkste blijft dat de jongens er lol in hebben en houden en dat ze graag naar trainen gaan. Een woord van dank gaat dan ook uit naar de leiders en trainers van de E en F pupillen. Zonder jullie enthousiaste bijdrage zou er niet zoveel plezier en pres tatie zijn. We rekenen weer op jullie onmisbare inzet in de 2C helft van de kom petitie. Voor nu; goede feestdagen en tot ziens op de AFC Nieuwjaarsrecep tie op vrijdag 4 januari. Kees Koedood Alle standen zijn te zien op onze website bij ieder team. Zie onder 'jeugd' en klik op een team. Woensdag 19 december is weer tijd voor het inmiddels traditionele kerstdiner voor C junioren. De C junioren, hun leiders en trai ners worden in grote getale verwacht om kwart voor 6, want dan begint het programma. We verwachten de spelers en begeleiding feestelijk gekleed en de best geklede C junior ontvangt een mooie prijs. Behalve een heerlijk kerstdiner, verzorgd door Frans en Joop, is er ook een interactieve sportquiz waarmee het winnende team een prijs kan winnen. De avond is rond 21 uur afgelopen. We hopen alle C junioren te mogen verwelkomen op 19 december! Dinsdag 1 januari 2008 Sixes op Nieuwjaarsdag om 13.00 uur op AFC Nu ook met de A, B en C junioren Ook deze traditie mag je niet missen Heerlijk, misschien een beetje uitkaterend het nieuwe jaar beginnen met een paar lekkere voetbalpotjes. Alle namen in de champagnekoeler en vervolgens worden er verras sende teams getrokken. Jong en oud aan de oliebollen en appelflappen op 1 januari. Toernooi A en B junioren Zondag 6 januari 2008 organiseert de jeugdcommissie een mixed voetbaltoernooi. Alle A en B junioren worden om 12.15 uur in het clubhuis verwacht, waarna de teams worden ingedeeld. De aanvang van het toernooi is om 13.00 uur en eindigt om 17.00 uur. De jeugd commissie rekent op een grote opkomst. Komt allen. Indien je verhinderd bent verzoeken wij de leider of trainer hierover te informeren. D pupillen Het was de bedoeling van de jeugdcommissie om op zondag 13 ja nuari 2008 een toernooi te organiseren voor de D pupillen. Helaas zijn er door de KNVB op deze dag inhaalwedstrijden vastgesteld, waardoor wij niet over genoeg kunstgrasvelden kunnen beschikken om een toernooi te houden. Dinsdagavond zullen wij een alternatieve activiteit bespreken. 19 december 2007 86e jaargang nr. 7 Zaterdag 19 januari 2008 vindt weer het jaarlijkse Superstars/ Borchland evenement plaats voor de Champions League, World Cup, Dll en DI2, E en F pupillen. Het belooft weer een hele bijzondere dag te worden. Natuurlijk gaan we zaalvoetballen, maar we gaan ook bowlen, midget golfen en we laten zien hoe goed we met een voetbal kunnen omgaan. Hou de website goed in de gaten voor de laatste informatie! Start E en F pupillen in het nieuwe jaar In januari starten de voetbalactiviteiten voor de E en F pupillen op zaterdag 12 januari. Bijna alle E teams en een 4-tal F teams spelen in een uitwisseling met Victoria (Hilversum) vriendschappelijke wedstrijden, zowel uit als thuis. De overige F teams spelen op AFC onderling. Het schema wordt later bekend gemaakt. Houd onze website dus in de gaten. Champions League en World Cup Op zaterdag 12 januari starten de Champions League (08.45 uur) en de World Cup (09.30 uur) met onderlinge wedstrijden. Weer trainen op woensdag 16 januari en dan volgt de Superstars/ Borchland evenement op zaterdag 19 januari (inschrijven via de leider van je team). Ook zal er eind januari een ouderavond worden gehouden om met elkaar van gedachten te wisselen over een aantal zaken rondom de Ch.L./W.C. Nadere mededelingen volgen op onze website. Beste jongens van de F5, F6, F7, F8, F9, F10, E5, E6, E7, E8, E9, E10, Ell, E12 en E13 Hier een kort bericht van de trainer. Woensdag 19 december is voor lopig mijn laatste training met jullie, in januari 2008 ga ik enkele maanden naar Indonesië om te werken. Pak je atlas er maar eens bij, en zoek de kaart van Indonesië. Het is een enorm land, het bestaat uit zo'n 22.000 eilanden. Een belangrijk eiland is Java, daar ligt ook de hoofdstad Jakarta. Een gigastad, met ongeveer 15 miljoen inwoners, bijna net zoveel mensen als in heel Nederland! En daar ga ik les geven. Indonesië is ongeveer 350 jaar een Nederlandse kolonie geweest, de Nederlanders zijn daar ooit eens met een paar schepen naartoe geva ren en ze hebben het land eigenlijk gewoon ingepikt. Ga in de kerst vakantie eens naar het Scheepvaartmuseum, daar ligt zo'n schip, een Oostindiëvaarder, het is heel interessant om dat eens te bekijken. Fiets daarna een stukje verder richting Amsterdam - Oost en daar ligt de Indische buurt. De straten hebben de namen van Indonesische eilan den en plaatsen. En dan kunnen jullie ook nog naar de bioscoop om de film 'De scheepsjongens van Bontekoe' te zien; een schitterend verhaal over een paar jongens die op zo'n schip maandenlang op reis zijn naar Indonesië. In 1945 werd Indonesië onafhankelijk van Nederland (Nederland zegt in 1949, en dat is dus een interessant verschil). Veel oudere Indonesi ërs spreken nog steeds Nederlands, en ook veel jonge mensen daar willen het Nederlands leren. En daarom ga ik nu naar Jakarta om aan de Universitas Indonesia lessen Nederlands te geven aan deze jonge studenten. Ook ga ik een aantal docenten trainen om zelf lessen in het Nederlands te geven. Dus toch weer trainen!! Beste AFC'ers, nu weten jullie de reden van mijn vertrek, ik ben zo eind april weer terug, en dan kom ik snel weer kijken, naar jullie wedstrijden en toernooien en hopelijk het Mini-WK. In de tussentijd wens ik jullie veel plezier met jullie trainers Kees, Pieter, Peter en Niels. Tenslotte wil ik jullie bedanken voor jullie inzet en enthousi asme en feliciteer ik de najaarskampioenen. Henk Noorland De jeugdcommissie wenst iedereen fijne feestdagen en een geluk kig, gezond en sportief 2008! 12

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 12