Medische commissie Zondag 1 ven onder een lawine van hoofdprijzen, extra prijzen, kaartnummer- prijzen, en verrassingsprijzen, waaronder de bekende Doos met het Vraagteken. In het verleden gingen al parfumerie, horloges, een gi taar, een fiets, een kaartje voor Ajax-PSV, een op maat gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, grif over de tafels. Dat is nog eens wat anders dan de bingo in de kantine van uw aanleunwoning! Zoals u weet is de absolute kraker telkens de hoofdprijs van de laatste ronde, doorgaans een tweepersoonsreis. En natuurlijk staat uw kiencomrms- sie garant voor een cabareteske avond! Om te voorkomen dat de kiencommissie dit jaar ook weer vele nieu we, onbekende en vooral scheve gezichten aantreft, stelt zij nog even voor alle duidelijkheid dat het evenement niet bedoeld is voor intro- ducé(e)s die echt helemaal niets met AFC uitstaande hebben. Weest derhalve sportief! Elk AFC-lid of elke AFC-donateur het recht heeft om een (1) iemand te introduceren (bijv. levenspartner, ander familielid). In ieder geval wordt het dit jaar vrijdag 21 december, aanvang 20.00 uur, oergezellig en zal de prijzentafel weer royaal gevuld zijn, tot en met de paperclips, portemonnaietjes, sleutelhangers en puntenslijpers aan toe. Op de kiendag kunt u zich overigens te AFC tussen ongeveer 18.30 tot 19.45 uur van te voren te goed doen aan een speciaal kien- diner. Nader gegevens daarover volgen. Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Lex Swaan(arts) tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten; Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Verzorger A-selectie. Co GroszeNipper tel: 06 44352970 11 november: Hollandia - AFC afgelast 4 november: AFC-Argon 1-0 (0-0) De weg naar Goed Genoeg was druk. De ring AIO voor Ajax-Roda en via het Amsterdamse bos waar meerdere hoofdklasse hockeywedstrij den werden gespeeld. Ik was wat later, kids mee en schoonvader opgehaald die nou wel weer eens een topper wilde zien. Mijn schoon vader schroomt niet om discussie aan te gaan en zijn uitspraken zijn dan meestal ook redelijk pittig. Heeft verstand van veel en zeer zeker ook van voetbal...zoals nog 16 miljoen Nederlanders. Altijd was hij bij zijn zonen die beide op het hoogste niveau hebben gekeept, iedere week was hij aanwezig. In de jeugd speelde ik regelmatig in het zelfde team als zijn oudste zoon en inmiddels mijn zwager. In zijn Audi 200 wilde ik wel meerijden, leer van binnen en hij reed lekker door en was toen al iemand die geen blad voor de mond nam. "Als jullie vandaag niet winnen, pakken jullie maar de bus naar huis" riep hij streng als wij weer eens tegen een Noord-Hollandse vereniging aantraden. Meestal wonnen we wel, maar zo af en toe na een verlies kon hij kritisch zijn...heel kritisch. "Ronald, ik wil wel mee naar AFC- Argon". "Ben de laatste weken veel op AFC geweest, ben naar mijn kleinzonen wezen kijken, gezellig". Twee kleinzonen spelen op AFC en twee in Zwanenburg bij de plaatselijke voetbalclub. Hij moet het 14 november 2007 86e jaargang nr. 5 een beetje verdelen, waar velen van ons mee te maken hebben. Aan gekomen op Goed Genoeg liepen wij naar de nieuwe hoofdtribune en hij had zich inmiddels op de 2e rij genesteld. "Op deze hoogte zie je tenminste wat er gebeurd op het veld". De eerste 15 minuten speelde AFC goed en verzorgd voetbal en al in de le minuut was het dwarrelschot van Tonny Cusell een waarschu wing voor de verdediging van de Argonauten. Het voetbal speelde zich af op het middenveld en schoonpa vond het team van Argon een degelijke "hotseknotse" ploeg. "Dit zijn van die ploegen die maar met één boodschap het veld in worden gestuurd, lange ballen op de spit sen, doelpuntje maken en dan de ballen de ring op". Deze opmerking maakte hij na 20 minuten. "De scheids fluit vlak", was zijn volgende opmerking. "Of het nou een harde overtreding is of een verkeerde ingooi, de intonatie van zijn fluitje is hetzelfde. Af en toe moet hij fluiten en laten zien dat hij er staat, deze man kan het niveau niet aan". Deze opmerking maakte hij in de 35e minuut. Net voor deze opmerking was de grootste kans voor Argon en wist keeper Raymond van Emmerik AFC te behoeden voor een achter stand. De 2e helft was het Argon die wat meer drukte en dan ook wat ge vaarlijker voor de goal werd. Uit een vrije trap kwam de bal op rechts en wist de rechterspits van Argon een boogbal te geven die achter Peter Post belande. Daar stond Patrick Lokken, die wist daar wel raad mee, 0-1. "Verdedigingsfout, bal is zo lang onderweg, moet die lange gewoon hebben". Nadat eerst Laurens Samsom in het veld kwam voor de ietwat gebles seerde Hans Geerlings, probeerde AFC druk naar voren te zetten. De grote sterke verdedigers van Argon konden het fysiek makkelijk aan, dus moest er uit een ander vaatje worden getapt. "Die McDonald erin, zei hij. Cusell op links en Jens in de spits. Die Murat Böke eruit halen, is moe, heeft hard gewerkt, bedankt voor de moeite en moet oppassen dat hij niet tegen een 2e gele kaart aanloopt', was het com mentaar naast me. De wissel liep anders. Cusell ging eruit. "Jullie trainer wil niet win nen. Snelle jongen erin en snelle jongen emit, hij moet een goede reden hebben om die Cusell eruit te halen". Ik denk dat hij wat meer lange ballen wil gaan spelen en die Jens is toch ook snel, probeerde ik de wissel te verdedigen. Gooit ie straks Kieft er nog bij en wie weet valt die. "Heb je die verdedigers gezien, lukt niet, je moet ze via de grond kloppen met voetbal". Helaas kreeg hij gelijk, AFC kon niet gelijk maken en Argon ging als winnaar van het veld. In de auto was hij nog steeds kritisch, maar na een minuut stilte zie hij. "De beste spits van de hoofdklasse wint nipt van de beste voorstopper van de hoofdklasse, maar als we uit hadden gespeeld was die van mij met de bus gegaan. En dan bedoel ik die gele". Volgende week spelen we tegen Hollandia in Hoom, ik ben erbij en neem mijn schoonmoeder mee Ronald Koster Opstelling: van Emmerik, Esionye, Moumane, Witzenhausen (Kieft), Geerlings (Samsom), Bianchi, Cusell (Mc Donald), Jens, Coronel, Post, Böke. 28 oktober: Haaglandia/Winston - AFC 2-6 Hoe zoet kan het genot van een overwinning zijn en hoe dien je je te gedragen bij een uitwedstrijd op het veld en in de kantine van de tegenstander als je net met een winst van 2 - 6 (één van de aller hoogste scores buiten Amsterdam, alleen 2 - 8 bij Kranenburg was hoger zover ik mij kan herinneren) van het veld bent gestapt en toch het gevoel hebt van tsjonge.. hier zijn wij goed weggeko men....!!!!

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 6