•iü. SS Medische commissie Zondag 1 (fjj} Warming-up, of cooling-down? de voetbal moet afblijven? Mooie kans voor onze club om weer eens te scoren! Misschien weer eens een onderwerp voor gedachtenwisse- ling voor AFC's bestuur en jeugdcommissie? Hans de Bie De zomer is voorbij, de "R" weer in de maand en het mosselseizoen draait op volle toeren. Omdat ook de temperatuur daalt maar het vochtigheidspercentage stijgt, staat de warming-up en cooling-down weer centraal in de sportbeleving. Allemaal natuurlijk de bekerwedstrijd A.F.C.- FC Den Bosch gezien? Oké, verloren. Maar dat was ingecalculeerd. Nee, de echte kenners hebben na deze verloren wedstrijd genoten van de uiterst zorg vuldige cooling-down van deze topclub uit de Eerste Divisie. De cooling-down wordt ten onrechte vaak vergeten. Zorg wel dat je een trainingsjack aantrekt om te snelle afkoeling te voorkomen. Maar nu eerst de warming-up. Zonder warming-up verlies je het altijd van jezelf. Je bent geen "uits!over"als je een warming-up doet. Of je nu in het eerste of twaalfde elftal speelt, in de jeugd of senioren, als je zonder warming- up aan een wedstrijd begint, dan kom je echt jezelf wel tegen en dat verlies je altijd. Je bent dus geen fanatieke "uitslover"als je een warming-up doet. Een elftal, dat tijdens de warming-up op die manier gezamenlijk naar de wedstrijd toe leeft, begint psychisch al met een voorsprong! Combinatie van conditie en concentratie. Het effect van een goede warming-up merk je aan alles: je hart gaat sneller kloppen, je ademhaling verdiept zich, je krijgt het warmer en begint te transpireren. Zuurstofrijk bloed wordt naar je spieren ge pompt, welke door dit hele procédé soepeler zullen functioneren. En dat is goed want je komt op de juiste temperatuur om te presteren. Je spieren, pezen en gewrichten kunnen dan veel meer verdragen, door de zg. optimale bedrijfstemperatuur. Zo voorkom je niet alleen dat je een blessure oploopt, maar met war me en goed vooraf gerekte spieren kom je ook tot meer ontwikkeling van kracht en betere prestaties. Bovendien kun je, wanneer je opti maal bent geconcentreerd, sneller en beter gecoördineerd reageren. En dat kan nou net de doorslag geven om de wedstrijd te kunnen winnen. Binnen 20 minuten van 0 naar 100% Het doel van een warming-up is duidelijk; je begint met een koude motor op nul en je wilt honderd procent presteren, daar moet je met je team in alle rust 20 minuten de tijd voor nemen. Onze medische dienst zal hier, zeker bij onze jeugd, op toezien. Een goede cooling-down duurt minimaal 10 minuten en bestaat uit afwisselend rekken en bewegen, begint en eindigt met een rustig loop- of dribbelpasjes(2 minuten) en in het rekkinggedeelte aandacht voor spiergroepen welke extra zijn belast. In voetbal dus de kuitspieren, de voor- (Quadriceps) achter- (Hamstrings) en binnenkant (Adductoren) van het bovenbeen. Besluit dan weer met 2 minuten dribbelen en dansnel onder de douche, om in het restaurant van de overwin ning na te genieten! Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Lex Swaan(arts) tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten; Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Verzorger A-selectie. Co GroszeNipper tel: 06 44352970 3 oktober 2007 86e jaargang nr. 3 30 september FC Omniworld - AFC 0-2 Helaas ontbraken de vaste scribenten van deze rubriek in Almere, waar wij in de bestuurskamer van FC Omniworld altijd hartelijk worden ontvangen. De eerste helft hebben zij weinig gemist. AFC kwam moeilijk in haar spel. Omniworld domineerde (70% balbezit) maar creëerde weinig en in de 35e minuut werd een door een Omniworld verdediger wegge werkte bal door captain Hans Geerlings van dik 20 meter als een streep in de bovenhoek geschoten. Een schitterende goal, zo uit het niets, 0-1. Een volgend hoogtepunt was de heerlijke soep tijdens de rust in de bestuurskamer. Complimenten voor de kok. De 2e helft gaf een heel ander beeld. Yama Hashemi was vervangen door Gideon Coronel en er ontstond meer balans in ons elftal. In de 10e minuut een fraaie dieptebal van Mendel Witzenhausen op Tonnie Cusell die probeerde de keeper te omspelen. Deze tikte Ton- nie uit balans, penalty. Een terechte beslissing, maar een rode kaart voor de keeper werd zelfs door de AFC'ers achter het doel als te zwaar ervaren. De penalty werd door uitblinker Hans Geerlings onberispelijk benut en Omniworld ging met 10 man verder. Gezien de stand moesten zij aanvallen en probeerden zij druk uit te oefenen, waardoor AFC op de counter 4/5 grote mogelijkheden kreeg, waar zeker 2 keer uit gescoord had moeten worden. Maar 0-2 of 0-4, het levert alle twee 3 punten op. Jongens gefeliciteerd met deze mooie overwinning en als je aanstaan de zondag thuis tegen DWS net zo speelt als gisteren de tweede helft, dan hebben wij er veel vertrouwen in. En met een eventuele score van 12 punten uit 6 wedstrijden doe je aan de kop van de ranglijst helemaal mee! Nu reeds veel succes! Kees Gehring Opstelling AFC: Van Emmerik, Esionye, Post, Böke, Geerlings, Wit zenhausen (Samsom), Bianchi, Jens (Mac Donald), Hashemi (Coro nel), Cusell, Kieft. In ons AFC Fotoalbum op onze website treft u in 'album seizoen 2007-2008' 23 foto's van deze wedstrijd aan. (Foto's Ton Post) 27 september AFC - FC Den Bosch (KNVB beker) 0 - 4 Na de fantastische opening afgelopen zondag van ons prachtig ver nieuwde sportpark Goed Genoeg en onze overwinning op de mannen uit noord, DWV, stond er wederom een groot evenement voor de deur: de KNVB bekerwedstrijd tegen BVO en koploper uit de Jupiler League FC Den Bosch. FC Den Bosch, één van de vele clubs uit Noord-Brabant, maar naar mijn mening uit wel één van de gezelligste steden van Nederland. Laat ik eens wat bekende spelers uit het verleden en heden noemen die bij de blauw-witten hebben gespeeld. Hans Gilhaus, Arnold Scholten, Theo Lucius, Regi Blinker, Hans Kraay jr., Ton Patinama, Jan van Grinsven, Ruud Brood, Marcel Brands, Henri Kriizen en natuurlijk Ruud van Nistelrooy. Toch niet de minste. AFC mocht vanwege een periodetitel afgelopen seizoen meedoen aan de "grote-mannen-beker" en had de eerste ronde gewonnen van Ba- rendrecht. Vorig seizoen was MVV in het Olympisch stadion net te sterk alvorens wij eerst de profs van Omniworld terug hadden ge stuurd naar Almere. Met deze gedachten in ons achterhoofd, kon het wel eens een heet namiddagje worden. De wedstrijd was gepland om 17.00 uur en dit vanwege het feit dat AFC niet over een lichtinstallatie beschikt op haar hoofdveld. Vanaf 16.00 uur was het een drukte van jewelste. Politie, stewards, beveili ging, geen parkeerplaatsen beschikbaar vanwege de Woonbeurs in de RAI, rij voor de kassa en 8 supporters die in het combipakket waren op komen draven om hun team onder de Al2 aan te moedigen. Na tuurlijk een groot aantal bestuursleden en commissieleden kwamen aanschuiven en gedurende de klok zich meer naar 17.00 uur duwde, werd het drukker om het veld. Echt druk was het niet, had natuurlijk te maken met het tijdstip en de doordeweekse dag dat er werd gevoet bald.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 6