Zilveren Ploeg Meisjesvoetbal: ja of nee! 3 oktober 2007 86e jaargang nr. 3 sing. Dus hadden Hans en Jerry hun gesprek over de Chinezen in het AFC-clubhuis. O ja, wie er ook nog bij AFC was? Natuurlijk het zo actieve jeugdcommissielid Peggy de Hond. En laat zij nu een volle nicht van Jerry zijn. Hun beider grootvader is van Chinese afkomst. Sterk, vindt u niet? Je kunt het bijna niet verzinnen. Het jeugdvoetbal draait weer op volle toeren. Dat geldt ook voor het team van de E 7 een team met enkele actieve vaders en moeders. Om onderling als ouders een goed contact te hebben, maakte E- coordinator Yolande Meurs een lijstje met E-mailadressen. De lijst was nog niet helemaal compleet dus enkele ouders werden gebeld zoals die van Danny Gyasi. Ouder broertje Raymond nam de tele foon op. Een aardige jongen, die liet weten dat alle informatie voor Danny wel naar zijn eigen email gestuurd kon worden. Gaf hij het wel door aan vader en moeder. Raymond verraste de beller aangenaam, want in zijn emailadres kwamen de letters AFC voor! Bobby Gehring, sinds begin augustus wonende in New York en actief bij ons AFC-vriendelijk bedrijf Tommy Hilfiger in de USA was een paar dagen terug in Nederland. Uiteraard was hij aanwezig bij de (gewonnen) uitwedstrijd tegen Omniworld in Almere. Ik zeg altijd, dat je leden en supporters van AFC overal tegen komt.Of je ziet ze, of je leest in een krant iets over onze geliefde club Zoals deze week in het Amstelveens Nieuwsblad. Daarin heeft een zekere Richard Leeman een wekelijkse column met als titel: 'n Leuk Moment. Fijne momenten, die deze auteur waarneemt en vervolgens in z'n vaste column verwerkt. Dit keer ging het over jeugdspelers van AFC die tegen meisjes voetballen en notabene in competitiever band, dus om de echte wedstrijdpunten. Leeman pleit bij de KNVB voor een aparte competitie voor alleen meisjes. Om te voorkomen dat zo'n jongensteam met 18-0 en 25-0 van hun jonge vrouwelijke tegen standers wint, zoals dit bij AFC twee keer gebeurde. Hetgeen, zo zegt Leeman, in de wat verdere toekomst mogelijk kan leiden dat AFC ook met 'n geheel meisjesteam kan aantreden.... Ik heb de ledenlijst van onze eigen vereniging nog even gecheckt, maar Richard Leeman komt er niet in voor. Maar hij lijkt toch wel een beetje op een expert op dit gebied. Joost Huisman, speler van de Junioren A 4 ondergaat deze week een knieoperatie. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. In de Voetbalkrant, regio Groene Hart, las ik een artikel over Hans van der Vlist de spin in het web van de Hoofdklasse A bij de Zon dagamateurs. Zijn pagina's vol met de laatste nieuwsfeiten zijn terug te vinden op onze website. In genoemd interview verteld Hans over zijn activiteiten in de sport, zijn bewondering voor onze trainer Ton du Chatinierj en stelt, dat hij onze AFC een prachtclub vindt, vol met tradities en dat hij een zwak voor onze club heeft gekregen. Hij roemt de samenwerking met onze webmaster Hans Elias. De AFC is blij met de activiteiten van Hans van der Vlist. Het artikel is te lezen op onze website. Sebastiaan Licht, speler van Zaterdagteam 1, studeerde recent af en gaf zijn afstudeerfeestje op vrijdag 21 september jl. waar de selectie van zijn elftal ook aanwezig was. Namens de club onze hartelijke gelukwensen aan het adres van Sebastiaan. Piet Kranenberg, die bekend werd als redder van het Olympisch Stadion, vierde 26 september met een groot feest in de RAI zijn ne gentigste verjaardag. Hij was lid van een commissie met betrekking op de problematiek rondom de ontwikkelingen van de Zuidas. Na mens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Bij de laatste thuiswedstrijd tegen DWV ontmoette ik Piet Schouwe- naar, de vader van onze vroegere jeugdspeler en eerste elftalspeler Gerrie. Piet, die een trouw supporter is van de wedstrijden van ons le elftal vertelde mij, dat Gerrie momenteel assistent-trainer is bij de club Al-Nassr in Riad. De voormalige trainer van FC Utrecht Foeke Booy is daar de hoofdtrainer. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 25 september jl. overleed op de leeftijd van 95 jaar Me vrouw Greta Duis-Sajet, moeder van ons erelid Rob Duis, groot moeder van onze leden Bob en Jack Duis en overgrootmoeder van ons jeugdlid David. Gedurende de lange tijd, die zoon Rob bij AFC actief was, volgde zij met grote interesse de verrichtingen van onze vereniging. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deel neming aan de naaste familie. En dan nu, zoals gebruikelijk, de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Ron Prins (4/10) - Maurice de Hond (8/10) - Bert de Rooy (11/10) - Marcel Koster (15/10) Jaap Draisma (16/10) - Rob Dukker (16/10) - Hans Coorengel (16/10) - Barry v.d. Glas (17/10) - Coen Colijn (18/10) - Rob Duis (18/10) - Ernst Bouman (22/10) - Fred Berrier (23/10) - mijn tweelingbroer Hans de Bie (24/10) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10). Aan al deze jarigen mijn welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Naschrift redactie: Als tweelingbroer Hans de Bie op 24 oktober jarig is, dan mogen wij toch uiteraard Johan eveneensop die dag feliciteren! Bescheidenheid siert Johan. De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zal worden gehou den op vrijdag 2 november 2007. De leden van deze Zilveren Ploeg zullen individueel in oktober een uitnodiging ontvangen. Leden van de AFC, die menen 25 jaar of langer lid te zijn en nog geen lid zijn van dit genootschap worden vriendelijk verzocht zich te melden bij Johan de Bie (0297-582372), Hans Honsdrecht (020-4422421) of Hans de Wijs Sr. (020-6442638). Twee overwinningen voor ons E7-pupillenteam. De eerste keer met 18-0 en daarna met 25-0. Een knappe prestatie? Hoe kom je erbij? De beide wedstrijden gingen tegen complete meisjesteams. Twee teams met enthousiast spelende jonge meisjes, die veel plezier in hun wed- strjd hadden. Ondanks de grote nederlaag. Bij beide wedstrijden na afloop aan een van de meisjes gevraagd hoe zij het zware verliezen ervaren hebben. "Nee meneer, helemaal niet. We hebben leuk ge speeld en dan is het niet zo erg om met grote cijfers te verliezen", zo was in beide gevalen de reactie van de jongedames. Reactie van de eigen AFC-jongens: We hebben lekker doelpunten kunnen maken. Maar spelen toch liever tegen een jongensteam". Unaniem werd door de AFC-pupillen gemeend dat de overwining van 13-0 enkele weken tevoren op de E-5 van SDZ veel fijner was. Het kon bijna niet anders dan dat de ouders van de AFC-ertjes in gesprek kwamen over meisjesvoetbal in AFC. "Is dit in onze club ook mogelijk", vroegen zich enkele ouders af, die nog niet al jarenlang met AFC meelopen. "Of is AFC so-wie-so tegen?" Wat navraag bij de voor het bij AFC's jeugdvoetbal betrokken officials leverde het ant woord op, dat voor meisjesvoetbal eigenlijk geen ruimte meer was op het veldencomplex. "We zitten overvol met al die wedstrijden voor de jongensteams". Of AFC ook bij geen tekort aan speelruimte tegen meisjesvoetbal is, werd nog niet geheel duidelijk. Was het in royale mate een vijftal jaar geleden wel, omdat men vond dat voetbal een te lijfelijke confornatie tijdens de wedstrijd geeft, dat dit geen sport voor vrouwen is. "Want meisjes van-nu worden vrouwen van-later", klonk het uit monden van zeker niet de minst belangrijke AFC-ers. De KNVB, die gestart is met zelfs een eredivisie voor vrouwenvoetbal, wacht op meer clubs, die met een meisjesteam voor een competitie kunnen inschrijven. Dan kunnen jongens tegen jongens en meisjes tegen meisjes voetballen. De loop der tijden, ook wat de gelijkschakeling van mannen en vrou wen aangaat, laat steeds weer zien, dat de tijden veranderen. AFC scoort talloze keren in de vele wedstrijden. Scoort ook regelmatig, als Amsterdams meest vooraanstaande voetbalclub, in voortreffelijke organisatieve activiteiten. AFC's toegankelijkheid voor jongeren is enorm groot, voor zover een meestal tijdelijke ledenstop dit even blokkeert. AFC is ook gelukkig een multi-culturele club geworden. Zou die gastvrije toegankelijkheid dan ook niet, zodra er weer meer speelruimte is, voor meisjesvoetbal kunnen gelden? Of geldt nog steeds het uitgangspunt dat meisjes en zeker volwassen vrouwen van

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5