Chris de leden van de AFC uit zijn tijd in Amsterdam hartelijk groe ten. Onze junioren van de C 1 wonnen het afgelopen weekend een zeer sterk bezet internationaal toernooi in Maarssen. In de finale versloe gen onze jongens Sporting Lissabon en werd ons jeugdlid Wessel Westerhof benoemd tot derde beste speler van het toernooi. Voor verdere bijzonderheden verwijs ik naar onze eigen website. Namens de AFC onze felicitaties. De Amstelveense voetbalclub RKAVIC viert deze maand haar 90 jarig bestaan. In het verleden waren er altijd zeer goede contacten, maar in de laatste jaren kwamen onze clubs elkaar niet veel meer tegen in de competitie. Namens de AFC wensen wij onze Amstel veense vrienden van harte geluk met dit jubileum en veel succes in de competitie 2007-2008. Voorzitter Machiel van der Woude verte genwoordigde onze club op de receptie. Door een 2-0 nederlaag in een wedstrijd van AFC- Zondag 4 tegen CDW 2 is de promotie naar de reserve eerste klasse niet gehaald. Na een zwaar seizoen en fraai gewonnen promotiewedstrijden tegen FC Weesp 2 en WIJ 2 verdienen trainer Jan Vroegop en de spelers van dit vierde elftal alle lof voor het bereiken van dit resultaat. Eén van onze oudste ondersteunende leden, Mevrouw An Teiwes- Sint bereikte op 1 juni jl. de leeftijd van 84 jaar. Bij alle thuiswed strijden van ons eerste elftal is zij aanwezig en volgt vanaf haar plek achter het raam nauwgezet de verrichtingen. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan An en nog een aantal gezonde jaren ge wenst. Op woensdag 16 mei werden weer de wedstrijden om de ABC-Cup gehouden. Dit onderlinge toernooi voor alle lagere seniorenteams werd dit jaar voor de 2e keer gesponsord door onze supportersclub The Reds. In totaal deden er 16 teams van de zaterdag en zondag mee. Na de poulewedstrijden bleven Zat. 6, Zon 3, Zon. 5 en Zon. 8 over voor een finaleplaats Het was uiteindelijk Zon 3 dat door de 1-0 winst op Zon 8 deze 2e versie van de ABC/The Reds Cup won. Namens de AFC onze dank aan de organisatie door de Elftalcommis sie B en de vele bekende vrijwilligers, die als scheidsrechter op deze avond optraden. In juli a.s. worden de Europese Maccabia Spelen gehouden in Ro me. Voor het voetbalelftal zijn vele leden van onze AFC geselecteerd, waarvan ik u in mijn volgende column de namen zal geven. De medi sche begeleiding bestaat o.a. uit onze therapeuten Frank Tilmans, Reinier van Dantzig en Michel de Bruin. Namens de AFC veel succes gewenst. Onlangs ontmoette ik in een restaurant in Buitenveldert ons lid Pierre Eskes, leeftijd ruim 82 jaar en bijna 70 jaar lid van onze vereniging. Pierre was in het verre verleden doelverdediger in ons eerste elftal en heeft dus een lange staat van dienst als voetballer. Er werden oude herinneringen opgehaald over de Zuidelijke Wandelweg. Pierre volgt de verrichtingen van onze club vanaf de zijlijn en heeft mij toegezegd om op de eerstvolgende bijeenkomst van de Zilveren Ploeg aanwezig te zullen zijn. Hij laat zijn oude vrienden van weleer groeten. AFC-Ridder George Wijnand moest even verstek laten gaan bij belangrijke gebeurtenissen in onze club, zoals de laatste wedstrijden van ons eerste elftal en de bijeenkomst van de AFC-Ridders in de maand april. George heeft een aantal medische behandelingen onder gaan en vertelde mij bij het laatste telefoongesprek dat het weer goed met hem gaat. Op 5 juli a.s. viert George zijn 82e verjaardag met welke verjaardag de AFC hem van harte geluk wenst. Afgelopen zondag was hij weer aanwezig bij de thuiswedstrijd van ACC tegen Excelsior. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: In verband met het feit, dat de eerstvolgende uitgave van de Schakel eerst medio augustus a.s. zal verschijnen vermeld ik een groot aantal verjaardagen. Mocht ik iemand als lid van de Zilveren Ploeg vergeten zijn dan verneem ik dat gaarne van u en zal dit de volgende keer corrigeren. Erelid, AFC- Ridder en oud-bestuurslid Bob Neseker bereikt op 5 juli a.s. de leeftijd van 70 jaar. Bob komt uit een echte AFC-familie. Vader Nico was jarenlang speler van het eerste elftal 18 juni 2007 85e jaargang nr. 14 en Oom Wil was ook vanaf zijn jeugd lid van onze club. Bob werd in 1947 lid en speelde in zijn jeugd en schooltijd in diverse elftallen. Ik ken hem al sinds die jaren toen wij samen op de school van ons reeds lang overleden erelid en oud-voorzitter Nico Holtzappel zaten. Op dezelfde middelbare school zaten de AFC-Ridders Hans Honsd- recht en Hans Woudstra (beiden evenals Bob erelid van de ACC. (Amsterdamsche Cricket Club). Ons overleden erelid verzorgde op de dinsdagmorgen het wekelijks bulletin en werden Bob, de beide Han sen en ik uit de les gehaald om de verzending hiervan te verzorgen. Bob werd in 1994 penningmeester van AFC, daarvoor was hij reeds penningmeester van de Stichting Goed Genoeg. In de zomer van 2006 trad Bob terug als bestuurslid en werd op 18 januari jl. tijdens het jaardiner benoemd tot erelid van AFC. Namens de AFC wensen wij Bob samen met zijn echtgenote Betty nog een groot aantal gezonde en gelukkige jaren. Op 8 juli a.s. bereikt ons Lid van Verdienste Hans Elias de leeftijd van 70 jaar. Hans is al een groot aantal jaren actief als webmaster en producent/redacteur van ons clubblad de Schakel, medeproducent van de jaarlijkse Persmap en daarnaast nog scheidsrechter bij de recreatie elftallen. Hans werd in 1998 onderscheiden met de Mr. Henne Bos kamp Nobelprijs en in 2006 benoemd tot Lid van Verdienste. Na mens de AFC feliciteren wij Hans en wij wensen hem samen met echtgenote Margo nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Ook ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Bob Wildeboer be reikt op 7 juli a.s. de leeftijd van 70 jaar. Bob werd in 1950 lid en voetbalde in zijn jeugd in de hoogste elftallen en na de overgang naar de senioren was hij jarenlang een vaste keus voor de hogere elftallen en vele jaren aanvoerder van het 2e en later 3e elftal. Bob ontving in 1967 de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs en werd in 1975 benoemd tot Lid van Verdienste. Bob was samen met ons Lid van Verdienste Pim Adriaansz jarenlang de schrijver van diverse Jubileummusicals en schrijver van de Thomasvaer en Pieterneluitvoeringen op Nieuwjaardag. Bob volgt vanuit Enschede nauwgezet de resultaten van ons le elftal en is aanwezig bij het Herenjaardiner, Bijeenkomst van de Zilveren Ploeg en bij de recente bijeenkomsten van de AFC- Ridders. De AFC feliciteert hem van harte en wenst hem samen met echtgenote Wanda nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Nog een lid van de Zilveren Ploeg, namelijk Hans Dukker viert zijn 70c verjaardag en wel op 2 augustus a.s. Hans was vanaf 1970 één van de vaste medewerkers van de AFC-Musicals en uitvoeringen op de Nieuwjaardag. Daarnaast was hij een aantal jaren de vaste scheidsrechter bij de thuiswedstrijden van onze veteranen. Ook hier onze welgemeende gelukwensen en de wens voor nog een aantal gelukkige en gezonde jaren samen met zijn echtgenote Diny. Op 30 juni a.s. bereikt Zilveren Ploeger Wim Crouwel de leeftijd van 65 jaar. Wim is al een lange reeks van jaren in onze club actief als fysiotherapeut (inloopspreekuur op maandagavond) en is hij ook voorzitter van de Medische Commissie in onze vereniging. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan het adres van Wim en uiteraard ook aan zijn echtgenote Liliane. Vervolgens de data van de verjaardagen: Theo van Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs Sr. (15/6) - Jan van Broekhuizen (16/6) - Jean Paul Krak (20/6) - Benno Leeser (22/6) - Hans Geusebroek (24/6) - Dick Moesbergen (25/6) - Wim Crouwel (30/6 - 65 jaar) - Ko Gros- zenipper (30/6) - George Wijnand (5/7) - Bob Neseker (5/7 - 70 jaar) - Arthur Reddering (6/7) - Donald Speelman (7/7) - Bob Wildeboer (7/7 - 70 jaar) - Hans Elias (8/7 - 70 jaar) - Gerrie Smit (12/7) - Peter Roosenschoon (14/7) - Etienne Spee (15/7) - Bob v.d. Bergh (16/7) - Cees Bouwens (16/7) - Hans Woudstra (17/7) - Fred ten Nijenhuis (19/7) - Jan Hendriks (20/7 - 86 jaar) - Max de Bruin (23/7) - Tom Nooij (25/7) - Hans Dukker (2/8 - 70 jaar) -Henk Gamelkoom (3/8) - Frans Haubrich (3/8) - Frank Bouman (9/8) - Hans Loonstijn (13/8) - Fred Laarhoven (17/8) - Harry Schoemaker (21/8) Aan al deze jari gen onze welgemeende felicitaties en een prettige dag gewenst. Dit is de laatste uitgave van ons clubblad de Schakel in het seizoen 2006-2007. Ik wens u allen een zeer prettige vakantie en hoop u weer te treffen aan het begin van het nieuwe seizoen 2007-2008. Johan de Bie 20

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 20