Van Harte AFC's "Bie"- zonderheden 18 juni 2007 85e jaargang nr. 14 Adreswijzigingen: Matthijs Jesse, Clingendael 10, 1187 GS Amstelveen, lidnr. 6628. Gino Weijtboer, Van Voorthuijsenhof 50, 1391 JX Abcoude, lidnr. 6727. Jarik van Zeijst, Prinsengracht 241 D4, 1015 DT Amsterdam, lidnr. 7055. Jerry Bouterse, Rijnstraat 5611, 1078 RD Amsterdam, lidnr. 4292. Ronald van de Meent, Vlinderweg 72, 1432 MK Aalsmeer, lidnr. 9832. Gianni Termaaten, Herengracht 272, 1016 BW Amsterdam, lidnr. 6522. Geboren op 19 mei Nikki Noa dochter van Benno en Manon Honsdrecht-Telders en zusje van Sam. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan de trotse ouders en grootouders. Gehuwd op 26 mei Robert Paul Gehring en Petra Stapper Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het bruidspaar en de wederzijdse families. Stekker uit Nederlands Amateurteam kopte het Parool in haar sportbijlage d.d. 12 mei jl. met de mededeling, dat het team door het bestuur amateurvoetbal van de KNVB was opgeheven. In één van mijn vorige columns lichtte ik u daarover reeds in en sprak ik mijn misnoegen daarover uit. Volgens de KNVB-voorlichter Frank Hui- zinga gaat het geld, dat vrij komt naar meisjes- en vrouwenteams, de futsalploeg, de selectie voor spelers met een handicap en de nationale jeugdteams. Ik ben zo vrij dit niet te geloven en heb daar dus een andere mening over. Ik denk dat opnieuw de financiële afdrachten, voor het grootste gedeelte afkomstig van alle amateurverenigingen in Nederland, richting het betaalde voetbal gaan om daarmee noodlij dende clubs uit de eerste divisie te blijven steunen. In mijn vorige column vertelde ik u al over het doordrammen van de directeur Betaald Voetbal, Henk Kessler, met betrekking tot de instelling van een topklasse. Amateurs let op uw saeck".!!!! Ook in de Telegraaf van afgelopen zaterdag stond weer vermeld, dat de KNVB vanaf het seizoen 2009-2010 twee of drie topklassen gaat invoeren eventueel tegen de wil van de verenigingen. Op zaterdag 19 mei jl. werd in het Olympisch Stadion een reünie gehouden van de spelers, die in de periode 1973-1983 in de FC. Amsterdam hebben gevoetbald. In mijn column in de vorige uitgave van ons clubblad informeerde ik u al over het feit, dat bij de organisa tie van deze dag weer een aantal leden van de AFC betrokken waren. Op deze dag waren in de vroege morgen Laurens Bianchi, Rob Bianchi. Wim Crouwel en Pim van de Meent te gast in de sportuit- zending van Radio/TV Noord Holland. Speciale aandacht werd er besteed aan de expositie over de voormalige club, welke door onze selectiespeler Laurens was samengesteld en te zien was in de Olym pic Experience in het Olympisch Stadion. Ook onze leden Jan van Galen, Ko Grosze Nipper en Marjan Stoop waren actief in het Reüniecomité. Op gepaste wijze werd de onlangs overleden voorzit ter van de FC. Amsterdam, Dé Stoop herdacht. In de sportbijlage van het Parool was een groepsfoto geplaatst, waarop vele leden van AFC. Zilveren Ploeger Wim Crouwel en echtgenote Liliane zagen tijdens hun wandeling op Koninginnedag op de Apollolaan een drietal jonge muzikantjes. Dat bleken Lennart. Marnix en Flip Ackermans te zijn, jeugdleden bij onze club. U ziet het beste lezers mijn statement over die AFC-ers, die je altijd overal tegen komt. Na een onrustig seizoen in de Hoofdklasse A van de amateurs met vele vreemde beslissingen van de het bestuur Amateurvoetbal KNVB is Argon uit Mijdrecht de terechte kampioen geworden, met welk kampioenschap wij hen van harte gelukwensen. Inmiddels heeft Argon het kampioenschap van Nederland behaald in de zondagcom petitie. In de nacompetitie is het de FC. Hilversum niet gelukt zich te handhaven in de Hoofdklasse. Die plek zal worden ingenomen door de vereniging DVC uit Krimpen aan de IJssel, een club waartegen de AFC in het begin van de negentiger jaren al een aantal jaren in de Hoofdklasse heeft gespeeld. Zondag jl. zond RTV N-H Sport een zeer interessante samenvatting uit van de Hoofdklasse A verzorgd door Matthijs Groenewoud en Ton Ojers, ook een prognose voor het komend seizoen. Deze compi latie is nog te zien op onze website. Namens onze AFC aan het eind van dit seizoen lovende woorden aan het adres van Matthijs en Ton voor de gegeven aandacht aan het amateurvoetbal. Het programma Studio Sport daarentegen geeft zelden informatie over het amateur voetbal. Op vrijdag 11 mei vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van het Ge nootschap van de Stieren plaats: leden van de AFC die geboren zijn onder het sterrenbeeld Stier. Opperstier (en dat al vele jaren) Rein Minor verstrekte mij de volgende informatie. Er werd in de Amstel- borgh - volgens traditie - eerst door 23 Stieren gesport, dit keer boog schieten, daarna gedineerd Nicolaas van Ommeren werd de winnaar en mocht de stierenbokaal voor één jaar mee naar huis nemen. Vol gens mijn informatie was het weer een geslaagde en zeer sportieve avond. Als nieuwe Stieren werden geïnstalleerd onze oud-eerste elftalspelers Rody Turpijn en Ken Watenabe en als speciale gasten waren dit jaar uitgenodigd onze bestuursleden Rinus van Leijenhorst en Nicolaas van Ommeren. Ook de VBC (Vrienden Biljart Club) had weer de jaarlijkse uit gaansdag. Hans Honsdrecht en Willem de Jong verzorgden het programma. Gestart werd in de Olympic Experience in het Olym pisch Stadion, waarna koers werd gezet naar Knijn Bowling om daar de oude sport bowlen (vroeger kegelen) te beoefenen. De avond werd besloten bij Oceanië in de Scheldestraat. Volgens de door mij ont vangen informatie was het zoals altijd erg gezellig. Zoals elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel vermeld zal op donderdag 28 juni a.s. de Jaarlijkse Algemene Vergadering worden gehouden. In deze uitgave kunt u van de agenda kennis ne men en tevens uitvoerig het geweldige jaarverslag, vervaardigd door onze secretaris Kees Gehring, lezen. Wederom weer een verslag, dat toegevoegd kan worden aan het rijke archief van onze thans ruim 112 jarige vereniging. Op 5 juni jl. om 10.20 uur werd de website van onze vereniging voor de 1.500.000e keer bezocht. Een waar compliment aan onze webmas ter, Lid van Verdienste Hans Elias. Op zaterdag 26 mei traden in het huwelijk onze aanvoerder van het eerste elftal Robert Gehring en Petra Stapper. Het huwelijk werd voltrokken in de kerk "de Duif'aan de Prinsengracht, waar ook in de avonduren een zeer geslaagd feest werd gehouden. Namens de AFC onze gelukwensen aan het kersverre bruidspaar en ook onze felicita ties aan de ouders. Onze clubstatisticus en Erelid Chris Schroder heeft per mail contact met ons oud-lid Joop den Dekker, die in de vijftiger jaren de keeper was van eerst de Junioren A 1, over ging naar de A-selectie en toen werd gevraagd om lid te worden van Heracles uit Almelo. In deze club heeft hij jarenlang in het eerste elftal het doel verdedigd. Van uit het Oosten van ons land is hij altijd de prestaties van de AFC blijven volgen. Bij de v..v. Oranje Nassau in Almelo is hij voorzitter van de Technische Commissie, welke club in de 3e klasse speelt. Hij laat via 19

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 19