Medische commissie Zondag 1 Toon Hermans Mevrouw Stip (24/5) - Roy van Straten (25/5) - Ger van Caspel (29/5) - Ivo Niehe (31/5) - Karel van Osch (1/6) - Hans Brouwer (3/6) - Rolf Leeser (4/6) - Ernst Seunke (5/6) - Ron Böhne (6/6) - Hans de Wijs. Jr. (11/6) - Theo van Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs Sr. (15/6) - Jan van Broekhuizen (16/6). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Zondag j.l. werd de allerlaatste wedstrijd van dit seizoen in de hoofd klasse op "good-old" Goed Genoeg gespeeld. Met zeer vochtig, maar gezellig ceremonieel werd de mistroostige (immers ,e weinig doel punten) middenstip verwijdert door onze voorzitter. Met het verwij deren van dit ultieme hart van onze vereniging zou Toon Hermans mevrouw Stip hebben bedoeld. Harde speelvelden zijn het gedrocht van te lang uitblijven van hemelwater. Nu reeds geven vele blessures van de voet aanleiding tot veelvuldig personele problemen. Aan de Achillespees of nog frequenter, aan de hiel. Eerst even wat anatomie. De peesplaat aan de onderkant van onze voet bestaat uit zeer sterk niet rekbaar weefsel, dat de verbinding vormt tussen de tenen en de hak. Het vormt samen met de spieren en de botten onze voetboog. Op de röntgenfoto ontwaart men de veel besproken "hielspoor" door een lokaal verkalkingproces. Dit behoeft overigens geenszins te leiden tot pijn. Echter door intrede van kunstgrasvelden, halfverharde trainings velden of de immer ridicule looptraining over het Bosbaan-beton, kunnen klachten ontstaan welke behoren bij een hielspoor. Deze klachten zijn: 1. Messcherpe pijn aan de onderzijde van de hiel, juist onder het vetkussen. 2. De pijn treedt op uitsluitend tijdens belasten en niet in rust. 3. Er is sprake van startklachten en ochtendstijflheid( het lijkt of ik op eierkolen loop). De Eerste Hulp bestaat uit: gedoceerde rust, meerdere keren per dag koelen door met een ijsklontje de plek te masseren en daarnaast het rekken van de kuitmusculatuur. Bij een doorgezakt lengtegewelf van de voet is het raadzaam een schokabsorberende inlegzool aan te brengen. Tijdens het opbouwen van de belasting mag de pijngrens nooit wor den overschreden, immers het is je waarschuwingssignaal. Verder zal tijdens de looptraining aandacht worden geschonken aan het rekken van de voetzoolspieren en de kuitspier, mede door ondersteuning met tapebandage, het lokaal versterken van de voetzool en het handhaven van je algemene conditie door te fietsen, zwemmen, of krachtraining van de niet aangedane rest van het lichaam. En vergeet het niet, want onze Co is een meester in het geven van voetzoolmassage. Als al die factoren weer kloppen mag de voetbal training worden hervat. Liever één week langer wachten dan één dag te vroeg beginnen. Met de naderende vakantie periode een mooi moment om volledig te herstellen. De mening van de Medische Commissie is, geniet van het luieren, reserveer naast de ligbedden ook wat tijd om duurloop te doen en doe dagelijks rustige rekkingoefeningen. Die mistroostige "stip" zie je volgend seizoen wel weer. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur De medische commissie bestaat uit:: Arts: Lex Swaan, tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter, wim.crouwel@xs4all.nl) en Frank Tilmans tel. 020-6440070 Verzorger/masseur A-selectie: Co Groszenipper tel. 06 44352970 10 mei 2007 85e jaargang nr. 13 06-05 AFC - Hollandia 0-1 (0-1) Laat ik kort zijn over de wedstrijd. 0-1 Verlies tegen een tegenstander die wilde voetballen en dat dan ook behoorlijk deed. Het was een wedstrijd om "den keizers baard", maar toch werd het een historische wedstrijd. In 1962 verloren wij de eerste wedstrijd op Goed Genoeg van de Koninklijke HFC en 45 jaar later wederom. Maar wel op 9 juni 1963 werd het le kampioen in de eerste klasse A en 45 jaar later wordt AFC 5e 4e, 5e of 6e van de Hoofdklasse A. 45 Jaar voetbal op het hoofdveld van AFC met hoogtepunten en dieptepunten. Velen hebben genoten van prachtige wedstrijden en kijk het Honderdjarenboek erop na en je kan de geschiedenis terugha len. Wij zijn gegrepen door de tijd, de tijd die toekomst heet. Grote ge bouwen, multinationals die zich vestigen op de Zuidas. Jaren geleden heeft het toemalige bestuur het cadeau aan de Zuidas gepresenteerd en nu wordt het cadeau geopend. Wij moeten onze rug recht houden en ons niet laten overwoekeren door het grote geld, maar meedenken met de projectleiders die AFC een plek willen geven binnen de Zuidas. Het Bestuur zal er alles aan doen om dit te laten slagen. Naast het wetraveld wat reeds is opgebroken is het dus nu de beurt aan het hoofdveld. Een prachtig veld met dijkjes en houten bankjes aan de onoverdekte kant en de gele hoofdtribune. Het was altijd lekker lopen naar de AIO zijde want ons eerste koos meestal die kant om naartoe te spelen. De dijk, legendarisch omdat we daar wat mee hebben. Via de AIO keek ik ook altijd even naar rechts, trots lag daar ons hoofdveld. Ik keek niet eens bewust, soms wist ik het zelf niet eens, maar ik keek wel. Het veld zal er begin van het komend seizoen niet meer zijn. De middenstip werd uitgegraven en naar het nieuwe hoofdveld gebracht. Er werd wat gedronken en na 44 dagen droogte begon het boven Goed Genoeg een beetje te druppelen. Toepasselijk en toch werd mij gemeld dat in bepaalde landen het een zegen is dat het gaat regenen. We moeten naar de toekomst kijken en ons nieuwe hoofdveld zal ons weer vele, vele hoogtepunten moeten brengen van ons AFC. Be Friends en Keep Smiling, het bord zal weer een plek moeten krijgen aan de ingang van ons nieuwe hoofdveld. Morgen is overmorgen gisteren en gisteren is öf vergeten of geschie denis! Het hoofdveld is niet meer, leve het nieuwe hoofdveld. Ronald Koster Opstelling: Veenboer, Esionye, Moumane (Coronel), Abdeskam, Geerlings, Bianchi, Wilson, Cabeza, Clobus (Bentohami), Harrak (Hashemi), Samson. 29-04 AFC - Elinkwijk 0 - 2 Spannender dan op de laatste speeldag in de eredivisie afgelopen zondag 29 april kan niemand het meer maken In Spanje, toevallig ook nog in de tijd dat Ronald Koeman bij Bar celona speelde, gebeurde het vaker dat het kampioenschap pas in de laatste wedstrijd en/of zelfs in de laatste minuten beslist werd. Erva ring in deze zenuwslopende wedstrijden kan de heer Koeman dus niet ontzegd worden. Want om 14.30 uur was AZ nog kampioen. Om 16.15 uur werd uiteindelijk PSV het en daartussen wisselden Ajax en PSV stuivertje om zo maar te zeggen, alhoewel het woord stuivertje in dit miljoenenspel van deelname aan de Champions League toch ietwat vreemd overkomt. De "dijk" leefde dan ook met volle interesse mee via de mobiele telefoons, eigenlijk nog meer als met onze eigen club. Want alhoewel AFC in principe streed om zijn laatste kans om mee te dingen naar het kampioenschap, had de trouwe supportersschare er niet zo veel vertrouwen meer in. Heel even in het begin van de wed strijd nl. in de le minuut leek het erop of AFC zich na de matige 6

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 6