AFC's "Bie"- zonderheden houden, op basis van onderling respect en vertrouwen. En als het moet het kwaad bestrijden, juist ook het kwaad van de onverschillig heid, en dat van de mens als kuddedier. Wij mogen nooit vergeten, het is geen mooie geschiedenis, dat een belangrijk deel van de betrokken Amsterdamse beroepsbevolking 'gewoon' mee uitvoering gaf aan de deportaties. Politieagenten en bestuurders van trams en treinen, ambtenaren van de burgerlijke stand deden hun best om het bureaucratisch proces zo goed mogelijk te laten verlopen. Ook in wezen goedwillende mensen zijn daar dus toe in staat. De al dan niet geregisseerde agressie richting medemens ligt op de loer en vergt in de eerste plaats een gevecht met jezelf, om jezelf daartegen te wapenen, jezelf te ontwapenen. Wij herdenken en stellen met het Nationaal Comité 4 en 5 mei vast dat we en masse dachten: het zal zo'n vaart niet lopen, toen over de grens het fascisme aan de macht kwam; toen we dachten, zolang kan het niet duren, toen Nederland bezet werd, toen we dachten gruwelijk kan het nooit worden in een tijd van beschaving, toen we zeker wis ten: Auschwitz, dat kan niet bestaan. We dachten na de oorlog: het zal zo'n vaart niet lopen, terwijl het barre kwaad weer geschiedt, niet alleen in verre landen, maar ook dichtbij in Europa. Vanavond herdenken we onze helden. Maar herkennen wij ook de lessen, die zij ons hebben geleerd? Als het antwoord ja is, dan zorgen wij samen dat het zo'n vaart niet zal lopen. Dat we echt kijken en handelen als de situatie daarom vraagt Daarom, om het door Pim Adriaansz gecomponeerde lied Het Monu ment te parafraseren, blijven u en ik vaker eens staan, aan het einde van deze of in de toekomst andere laan, waar vaker mensen komen, achter onze nieuwe bomen. Voor helden, ons nu welbekend, in het steen gebeiteld, van ons monument. Op vrijdag 4 mei jl. was een klein aantal getrouwe leden van onze vereniging om 18.00 uur aanwezig op ons sportpark, waar de voorzit ters van AFC (Machiel van der Woude) en ACC (Max de Bruin Jr.) een krans legden bij het monument ter herinnering aan de Twee de Wereldoorlog. Voorzitter Machiel van der Woude bracht op een aansprekende wijze deze verschrikkelijke jaren in herinnering. De aanwezigheid van een aantal leden van onze vereniging veroorzaakte een bepaalde emotie bij mij en bij het naar huis rijden dacht ik bij mijzelf, dat onze AFC toch wel een heel "bijzondere" vereniging is. Op dezelfde dag was ik aanwezig bij een bijeenkomst in het Olym pisch Stadion ter gelegenheid van de Nationale 4 mei Herdenking. Voor de derde achtereenvolgende keer vond deze herdenking plaats. Een imponerende gebeurtenis, prima georganiseerd door de staf van het Olympisch Stadion. NOC/NSF voorzitter Erica Terpstra, sport wethouder Carolien Gehrels en politiek vertegenwoordiger Egbert de Vries van het stadsdeel Amsterdam-Zuid spraken behartenswaar- dige woorden.. Een groot aantal belangstellenden uit de sportwereld was aanwezig bij deze herdenking. Waaronder natuurlijk een aantal AFCers. Zij hoorden Erica de goed gekozen woorden spreken, dat "herinneren de beste manier is om niet te vergeten". AFCer Cor du Buy werd door journalist Bep van Houdt geïnterviewd over zijn belevenissen als toptafeltennisser tijdens de oorlogsjaren. De georga- 10 mei 2007 85e jaargang nr. 13 niseerde herdenking, mede met de volle steun van de Sociëteit Olympisch Stadion, was een gebeurtenis om niet te missen. De discussie over het instellen van een Topklasse is sinds kort weer een hot item. Tijdens een recente bijeenkomst bij onze zeer bevriende club Elinkwijk, stelde Henk Kesler, bezoldigd directeur betaald voetbal van de KNVB, dat als de amateurclubs op 9 juni a.s. niet tot een topklasse komen, de sectie betaald voetbal die zal forceren. Naar de mening van Henk Kesler zal het instellen van een topklasse goed zijn voor het Nederlands voetbal. Zoals bekend is er bij de Hoofd klassers op de zondag geen meerderheid om te komen tot een topklas se. Toch blijft onze directeur betaald voetbal doordrammen en zijn mening op een niet-democratische manier verkondigen. Naar mijn mening is dit zeer incorrect. Als de hoofdklassers er voor zijn ben ik akkoord, maar indien zij niet akkoord gaan, zou er geen topklasse moeten komen.. Wij leven gelukkig niet in een dictatuur. Hier lijkt maar een advies aan de heer Henk Kesler te gelden en dat is opstap pen bij de KNVB of zich niet te bemoeien met de amateurclubs. Twee keer Peter Post op dezelfde foto in het eerstkomende nummer van "Marathon", het blad van de Sociëteit Olympisch Stadion. Twee verschillende Peters. Voor dit blad werd wielrenner Peter Post geïnterviewd, omdat hij als een legendarische sportfietser gezien wordt met een enorme lange reeks van grote sportprestaties. Bij dit artikel past natuurlijk een foto. Die klus werd gedaan door AFC- vriend Ton Post, die ook voor onze voetbalclub regelmatig foto's maakt, zowel voor de AFC-Schakel als voor onze clubwebsite. Post nam dus foto's van Post, maar het werd nog leuker. Ton's zoon Peter, speler van onze hoogste selectie, blijkt toen hij destijds geboren werd, vernoemd te zijn naar de door vader Ton bewonderende wielrenner Peter Post. Wat lag dus meer voor de hand dat de foto voor "Mara thon" niet alleen van wielrenner Peter Post, maar ook samen met voetballer Peter Post gemaakt werd. Zo gezegd, zo gedaan, waarna Ton Post foto's nam van de beide Peters. Deze foto schittert in de nieuwste uitgave van het blad Marathon, met daarbij het door mijn tweelingbroer Hans geschreven artikel over wielrenner Peter Post, die hij al vanaf de zestiger jaren zeer goed kent. Op 29 april jl. behaalde onze oude bevriende club DWS het kampi oenschap in de eerste klasse en promoveert hierdoor naar de Hoofd klasse A. DWS viert in oktober a.s. haar 100 jarig bestaan. Onze hartelijke gelukwensen aan DWS voor de promotie, en de AFC hoopt op twee leuke competitiewedstrijden in het voetbalseizoen 2007- 2008. Ook Westlandia uit Naaldwijk speelt het seizoen 2007-2008 weer in de Hoofdklasse. In het verleden heeft de AFC een aantal wedstrijden tegen deze club gespeeld en van deze zeer sportieve wedstrijden bewaren wij aangename herinneringen. Zoals ook op de website is te lezen zijn de jeugdelftallen B 2 (promo tie naar de landelijke 2e divisie). B 6, D 2, E 4, F 1 en F 4 kampioen geworden. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan spelers, trainers en leiders en uiteraard aan de Jeugdcommissie. Helaas degradeerde de Junioren A 1 en de Junioren B 1 naar de landelijke 2e divisie). Zondag jl. behaalde het 12e elftal met als aanvoerder Leen Meijaard het kampioenschap door een 7-2 overwinning op WYHEDW 8, en dit na een 0-1 achterstand door een penalty. Zilveren Ploeger en lid van de Elftalcommissie B en speler van het 12" elftal Max Flam vertelde mij, dat dit zijn le kampioenschap was. Namens de AFC proficiat aan de spelers. Op zaterdag 19 mei a.s. is het 35 jaar na dato van oprichting en 25 jaar na liquidatie van de FC. Amsterdam. In verband hiermee heeft een organisatiecomité, waarin onze leden Wim Crouwel, Ko Grosze Nipper, Laurens Bianchi, Marjan Stoop en Jan van Galen zitting hebben, een reünie vanaf 17.00 uur op deze dag georganiseerd. De bijeenkomst in Regardz Meeting Center in het Olympisch Stadion 4

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 4