Bestuursmededelingen Ledenlijst Van Harte 4 mei herdenking op Sportpark Goed Genoeg 10 mei 2007 85e jaargang nr. 13 Algemene Vergadering op donderdag 28 juni 2007 Dit is de voorlaatste Schakel van dit seizoen. De laatste verschijnt uiterlijk op 18 juni met daarin o.a. de Agenda voor de Algemene Vergadering op donderdag 28 juni 2007 en het Jaarverslag van de secretaris over het seizoen 2006-2007. Van de Penningmeester Het is half mei en het seizoen zit er nagenoeg op. Momenteel hebben 1650 leden en donateurs aan hun verplichting voldaan, dus zo'n 50 nog niet, maar het aantal betalende leden en donateurs is nog nooit zo groot geweest. Het streven blijft uiteraard 100%, maar dat is, denk ik, een utopie. Eind deze maand zullen er toch wel weer wat leden worden afge voerd, tenzij Ook een aantal (bekende) donateurs is de belangstelling voor onze mooie club kwijt geraakt en zal uit de boeken worden geschrapt. De contributies luiden nu nog even als volgt: Vollid 360,= 60+ 185,= Jong Senior €310,= Jeugd 290,= Donateurs worden vriendelijk verzocht minimaal 100,= over te maken. Postbank 241002 t.n.v. 2e penningmeester AFC, Amstelveen. Parkeersleutels Als u in het bezit bent gesteld van een sleutel van ons parkeerterrein en u bent geen functionaris of trainer meer, dan kan het zijn dat uw sleutel is gedeactiveerd. Aangezien het aantal sleutels beperkt is, verzoeken wij u de sleutel alsnog in te leveren bij de administratie of 2e penningmeester, zodat wij iemand anders blij kunnen maken. Adreswijzigingen: Yama Hashemi, Admiralengracht 76, 1057 GC Amsterdam, lidnr. 7941 Maurice Ouderland, Rekenmeester 19, 1566 HW Assendelft, lidnr. 9909 Piet van Ruijven, Rosa Manushof 86, 1442 BJ Purmerend, lidnr.0709 Guido Smits, Boomgaard 5, 1432 LC Aalsmeer, lidnr. 7421 Geboren op 28 maart Julia Jasmijn dochter van Hans Dekkers en Marie-Louis Loonen Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan de trotse ouders. Geboren op 6 april Josephine Frederique Jo-Jie dochter van Jack en Shirley Duis-Tang. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan de trotse ouders en grootouders. Traditiegetrouw wordt op 4 mei om 18.00 uur bij het monument op ons sportpark door de voorzitters van AFC en ACC een krans gelegd; na 18.00 uur is vervolgens het sportpark en het clubhuis voor alle activiteiten gesloten. De aanwezigen waren getuige van de door AFC voorzitter Machiel van der Woude uitgesproken herdenkingstoespraak: "Geachte aanwezigen, beste AFC'ers, Gisteravond had ik een eetafspraak in de plantagebuurt. En, toeval of niet, de keuze viel op restaurant Plancius, schuin tegenover Artis. Het restaurant is genoemd naar en gevestigd in het gebouw Plancius, ooit gebouwd als sociëteit van de joodse zangvereniging Oefening Baart Kunst. In het gebouw Plancius is ook het indrukwekkende verzetsmu seum gevestigd, met o.a. uitgebreide aandacht voor de Februarista king. Eten in restaurant Plancius, met om de hoek de Hollandse Schouwburg, die in 1942 diende als doorgangshuis voor massale jodendeportaties. Aan de overkant Huize Henriette, dat tijdens de oorlog dienst deed als bewaarplaats voor de kinderen van de in de Hollandse Schouwburg opgesloten ouders, en zoals gezegd Artis, dat in de oorlog als onderduikplaats fungeerde voor 200 Joden. Men vond o.a. onderdak in het wolvenhuis. In de plantage liggen vele herinneringen, die wij juist ook op vier mei oproepen. Ruim 60 jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog staan we nog steeds stil bij wat deze oorlog teweeg heeft gebracht en wat vrijheid voor ons betekent. In de Plantage, op de Dam, de Apollo- laan, en op nog heel veel meer plaatsen in Amsterdam en de rest van ons land. Wij herdenken ook bij ons eigen monument, dat ons blijvend herin nert aan onze clubgenoten, die ten offer vielen aan het onvoorstelbare kwaad van de Duitse bezetters. Het monument herinnert ons aan de helden, die hun leven in de waagschaal stelden om grof onrecht te bestrijden. De nog zo jonge AFC'ers Rob Cijfer, Henny Immig, Ko van Eijk en Ab Scheepstra, begraven op de erebegraafplaats in Bloe- mendaal, pleegden verzet, op basis van hun individuele geweten, dwars tegen de in de samenleving dominante gevoelens van aanpas sing en fatalisme in. Het monument herinnert ons ook aan Gerd Scheepens, Gerrit Struijs jr. en Henri Linder, die sneuvelden met het kleine Nederlandse leger tje in 1940 na een ongelijke strijd, aan onze gedeporteerde joodse leden Elias van Praag, Rolf Salm en Rudie Hatog, alsmede J. Hatz- man en Joop ter Heul, die omkwamen bij hun gedwongen werk in Duitsland. Maar het monument brengt ook niet AFC'ers in gedachten, zoals Gerben Wagenaar van de Volenwijckers die na de Februaristaking stopte met voetbal om een actieve rol te kunnen spelen in het verzet en Mattias Sindelar, de superspits van het Oostenrijkse wonderteam die na de Anschluss in 1938 'nee' zei tegen de Nazi's, 'nee' tegen Sepp Herberger, de Duitse bondscoach en 'nee' tegen de vervolging van de joden in zijn geliefde Wenen. Sindelar, niet meer tegen de druk be stand, werd in 1939 door een grote menigte begraven. Het monument herinnert ons er ten slotte ook aan dat we, ik zeg het Geert Mak met overtuiging na, eerlijk moeten kijken naar de gebeur tenissen die ons raken, en daar ook consequenties aan verbinden. Met open vizier: om de verkregen vrijheid met elkaar te delen en te be- 3

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 3