Champions Leaque en World Cup: Peggy de Hond, peggydehond@hotmail.com Ik hoop iedereen te mogen begroeten op 14 april! Met vriendelijke groet, Rinus van Leijenhorst, voorzitter Jeugdcommissie Belangrijke aandachtspunten Wedstrijdkleding: Helaas constateren wij dat jeugdspelers van AFC tijdens de wedstrij den in een trainingsbroek spelen en sommigen ook een muts dragen. Hierbij vragen wij_de leiders erop toe te zien, dat de spelers het AFC tenue dragen. Het is niet toegestaan tijdens de wedstrijden om in trainingskleding te spelen en/of een muts te dragen, tenzij hiervoor een gegronde reden is. Hiervan wil de jeugdcommissie dan wel in kennis gesteld worden. Douchen: Hierbij willen wij ook nog eens benadrukken dat het verplicht is om na afloop van de training/wedstrijd te douchen. Regelmatig zien wij na afloop dat spelers niet douchen, enerzijds niet hygiënisch en an derzijds bevordert het niet de kleedkamerdiscipline/saamhorigheid. Wederom een verzoek aan de trainers/leiders om hierop toe te zien. Verzamelen: Vooral bij de pupillen komt het nog steeds voor dat er niet op tijd verzameld wordt. Zowel bij thuis- als uitwedstrijden moeten de spe lers een half uur voor aanvang van de wedstrijd in de kleedkamer aanwezig zijn. Hiervoor hebben de leiders de steun nodig van de ouders/verzorgers van de kinderen. Beste ouders/verzorgers wij hopen dat u hierbij uw steentje wil bijdragen en ervoor wilt zorgen dat uw kind op tijd aanwezig is. Wisselbeleid: Nog steeds gebeurt het bij de pupillen, dat niet alle spelers evenveel speeltijd krijgen en niet alle spelers gewisseld worden. Het beleid van AFC is dat ALLE spelers evenveel speeltijd krijgen tijdens de wed strijd. Een uitzondering geldt voor de D1-D2-D3 pupillen, hiervoor is de 50% regeling van kracht. Dit betekent dat een speler over het hele seizoen minimaal 50% moet hebben gespeeld. Het verzoek aan alle leiders/trainers is om hiermede rekening te houden. Wangedrag: Spelers die zich misdragen in het veld moeten direct gewisseld wor den en mogen niet verder deelnemen aan de wedstrijd, ook al is het de beste speler.Het wangedrag van een speler moet gemeld worden aan de contactpersoon van de desbetreffende categorie. Kleedkamers: De sportparkmanager heeft de jeugdcommissie geinformeerd, dat het de laatste tijd regelmatig voorkomt, dat de kleedkamers na afloop van de training smerig en onfatsoenlijk worden achtergelaten. Met de sportparkmanager is nu afgesproken, dat die kleedkamers dan niet meer worden schoongemaakt, maar dat die groep dat zelf moet doen. Indien het een 2e keer gebeurt, wordt er geen kleedkamer meer ter beschikking gesteld. Het is de taak van de trainers om erop toe te zien, dat de kleedkamers netjes worden achtergelaten. Directe rode kaart: Het is niet iedereen duidelijk wat de gevolgen/procedures hiervan zijn voor de begeleiding en de speler. Ten eerste moet er na afloop direct een formulier worden ingevuld. Om dit formulier moet bij de wed strijdtafel gevraagd worden, het maakt niet uit of er thuis of uit wordt gespeeld. Het formulier moet DIRECT ingevuld worden door de speler en leider. Dezelfde dag nog moet dit formulier tegelijk met het wedstrijdformulier bij AFC ingeleverd worden. Ten tweede moet de desbetreffende speler zich de eerstvolgende dinsdag om 19.00 uur 28 maart 2007 85e jaargang nr. 11 melden bij de jeugdcommissie en is de speler automatisch voor de eerstvolgende officiële wedstrijd geschorst. KNVB Het is niet toegestaan, dat ouders/leiders/trainers zelf contact opne men met de KNVB. Alleen de administratie van AFC onderhoudt de contacten met de KNVB. Indien er vragen of verzoeken zijn kunt u hierover schriftelijk(email) contact opnemen met de desbetreffende contactpersoon. Rinus van Leijenhorst Gedragsregels ouders/verzorgers/begeleiders ten opzichte van de scheidsrechters en tegenstanders Wangedrag van ouders, spelers en begeleiding wordt niet getolereerd en de leiders/trainers moeten bij voorkomende gevallen betrokken ouders en/of spelers melden bij de jeugdcommissie. Het is geen goed voorbeeld van een volwassene om een scheidsrech ter te beledigen of het vlaggenstokje weg te gooien, omdat de scheids rechter niet goed zou fluiten. Het is geen goed voorbeeld om als volwassene het veld in te lopen en te gaan discussiëren met de scheidrechter. Het is geen goed voorbeeld van een volwassene om een scheidsrech ter de huid vol te schelden. Het is geen goed voorbeeld van een volwassene om spelers, ouders en begeleiding van de tegenpartij te beledigen. Een goed voorbeeld is om onze kinderen vóór, tijdens de rust of na afloop van een wedstrijd erop te wijzen, dat zij blij moeten zijn dat er (nog) scheidsrechters zijn, die een wedstrijd willen fluiten en dat een scheidsrechter ook wel eens een slechte dag kan hebben. Met andere woorden, leer de kinderen zich te realiseren, dat ook een scheidsrechter beslissingen neemt die discutabel zijn en leer de kinde ren wanneer de scheidsrechter niet altijd in het voordeel van AFC fluit, dit geaccepteerd moet worden. Natuurlijk willen wij bij AFC allemaal zo veel mogelijk winnen, maar niet ten koste van alles! Normen en waarden Bewustzijn: Een AFC'er is loyaal aan onze vereniging, een AFC'er houdt in zijn "doen en laten" rekening met de belangen van onze vereniging en een AFC'er leeft en handelt naar de normen en waarden van onze vereni ging- Betrouwbaarheid en respect; Een AFC'er houdt zich aan gemaakte afspraken, een AFC'er staat mensen op een fatsoenlijke manier te woord en een AFC'er maakt geen racistische toespelingen. Geweld Een AFC'er onthoudt zich van verbaal geweld, een AFC'er onthoudt zich van fysiek geweld en een AFC'er onthoudt zich van elke andere denkbare vorm van geweld. Indien ouders of spelers zich aan bovenstaande niet confirmeren dan zullen wij bij overtreding genoodzaakt zijn om de strafcom- missie van AFC in te schakelen en zal het bestuur van AFC er niet voor terugdeinzen leden te schorsen en uiteindelijk voor te dragen voor royement.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 14