Medische commissie Zondag 1 De "leeuw" is geveld 7 maart 2007 85e jaargang nr. 10 Ook vernamen wij het overlijden van Tom Groot, erelid van de bevriende vereniging DCG. Tom was jarenlang een dragende speler in het eerste elftal van zijn vereniging, heeft vele sportieve wedstrij den tegen ons eerste elftal gespeeld en daarna veel werk verricht voor zijn club DCG. Hij werd dan ook benoemd tot erelid van zijn vereni ging. Tom was in latere jaren werkzaam op het bondsbureau van de toenmalige Afdeling Amsterdam van de KNVB nu het Districts kantoor van West 2. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn naaste familie en aan bestuur en leden van DCG. AFC-Ridder Wil Brommelcamp bereikt op 20 maart a.s. de leeftijd van 85 jaar en oogt als je hem op Goed Genoeg tegen komt 10 jaar jonger. Wil is een trouwe bezoeker van de thuiswedstrijden van ons le elftal en een vaste bezoeker van het Herenjaardiner en de bijeenkom sten van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Amie nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Ik wil beginnen met de verjaardag van Zilveren Ploeger Nicky Hekster op 3 maart jl., welke verjaardag abusievelijk niet was opgenomen in mijn bijdrage in de vorige uitgave van de Schakel. Alsnog onze op rechte gelukwensen. De komende verjaardagen luiden als volgt: Leo Hertz (8/3 - 60 jaar) - Dirk Jan Verhaal (0/3) -Michiel Roedema (14/3) - Piet Ouderland (17/3) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boij- enk (19/3) - Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Cas Tromp (26/3) Willem de Ridder (27/3) - Jan Hein Lans (27/3) - Jurgen Seunke (29/3) -Wil Brommelcamp (20/3 - 85 jaar jong) - Nol Kui kens (31/3). Johan de Bie Ons AFC hoofdmacht was vrij, dus op naar de Arena. Ajax - Heerenveen gezien? Je zult toch in het laatste kwartier invallen. Ver volgens een geweldige passeerbeweging maken, voor een straffe verdediger ongrijpbaar, maar op het laatste moment bij een geblok keerd standbeen de bewegingsomvang van je eigen knie te boven gaan!? Dat overkwam zondag j.l.de frêle Ajax aanvaller Leonardo (de leeuw). De knie. Het kniegewricht wordt gevormd door drie botten, het dij been, scheenbeen en de achterzijde van de knieschijf. Het geheel is bekleed met verend kraakbeen. Verder zorgen de beide menisci voor de nodige stabiliteit. Het geheel wordt omgeven en versterkt door de kniekapsel en een collateraal bandapparaat. Binnen de knie bevindt zich de achter- en voorste kruisband. Deze zorgen ervoor dat in elke stand het onder- en bovenbeen ten opzichte van elkaar op de juiste plaats blijven. Samen met de grote spiergroepen wordt gezorgd dat de kniebeweging binnen de anatomische grens blijft. Bij enkele van de lezers en zeker bij die kleine Leonardo gebeurde dat helaas niet. Werkelijk een nachtmerrie. Eerste hulp werd geboden, immobiliseren, ijs en drukverband om zwelling tegen te gaan. In dit geval wordt de dag daarna een scan gemaakt om de omvang en ernst te bekijken. Een gescheurde voorste kruisband(VKB) zal nooit spontaan genezen en zal er altijd een forse speling blijvend zijn. Een stabiliserende opera tie, veelal door gebruik te maken van eigen weefsel zal noodzakelijk blijken, aangevuld met spierversterking van omliggende dijbeenmus- culatuur. Een proces van zes tot negen maanden. Is een dergelijke zware knieblessure te voorkomen? Het antwoord is neen. Echter voorkom oververmoeidheid en daardoor overbelasting, doe oefenin gen met maximale dijbeenkracht, verder een goede warming-up geeft je een betere coördinatie en draag op divers ondergrond altijd het juiste schoeisel. Voor de Ajaxied Leonardo komt dit advies helaas te laat. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur De medische commissie bestaat uit:: Arts: Lex Swaan, tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter, wim.crouwel@xs4all.nl) en Frank Tilmans tel. 020-6440070 Verzorger/masseur A-selectie: Co Groszenipper tel. 06 44352970 25-02 FC Omniworld - AFC 0 - 2 (rust 0 - 0) Kijkt u ook regelmatig naar het programma "De Wereld Draait Door?" Goede televisie met aardige gasten, prima presentator, Ma thijs van Nieuwkerk en zoals dat populair heet een "sidekick", soms journalist Hugo Borst, dan cabaretier Marc Marie Huybrechts. Afgelopen week zat onze sportvader der natie Mart Smeets aan tafel en Mart liet zijn sportmoment van de maand zien: een huilende Jo- chem Uytenhage die zijn oude coach Gerard Kemkers in de armen viel. Mooie televisie. Marc Marie vroeg Mart wie in godsnaam de man was waar Jochem mee knuffelde. Mart was gepikeerd en vroeg Marc Marie of hij wel van deze tijd was en denigreerde hem. Mart is zelfingenomen, vindt zichzelf geweldig of is verbitterd. Ik weet het niet, is een prima sportjournalist, maar zoals hij zich die uitzending gedroeg wordt het tijd dat hij wederom naar de nachtradio verhuist en daar zijn plaatjes draait. De wereld draait door....ook voor Richy, verliezend finalist van de X-factor. Blij dat dat weer van de buis ishysterische tieners die meevaren met de commercie, alhoewel die Sharon wel een aardige stem heeft, ik heb stiekem toch gekeken. De wereld draait door....het Ierse rugbyteam wat tegen aartsrivaal Engeland moet spelen en het meezingen van het volkslied was prach tig, huilende kerels van het lichamelijke kaliber Mike Tyson en een Iers publiek wat tevens applaudisseerde voor de Engel senkippenvel... Op pagina 844 stond het: de wedstrijden Omniworld-AFC en Argon- DWV gingen door, de rest was afgelast. Op naar Almere, naar het Fanny Blankers Koen stadion. Ziet er goed uit, mooi veld met een goede kunstgrasmat zonder plassen, onze toekomst? Als je een stadion hebt ziet het er leeg uit als er maar zo'n 300 man zijn, ambiance was nou niet geweldig. Maar goed, moet de wedstrijd dan maar wat warmte geven, want het was druilerig en tegen koud aan. Achter het doel staan kon niet, dus werd door de AFC'ers de eerste helft de tribune aan de achterzijde beklommen om vanaf daar hun commentaar te geven. De erwtensoep was heerlijk tijdens de rust en warm. Korte samenvat ting van de eerste helft denk ik. Moet ik er dan toch iets over zeggen; van beide kanten was het pover, geen kansen en ook bij AFC stond het niet goed, was geen lijn te bekennen. De 2e helft begonnen we duidelijk beter en ik denk dan ook dat Ton du Chatinier de mannen even heeft laten weten dat als we nog mee zouden willen doen, we duidelijk uit een ander vaatje moesten tappen. We kregen een aantal kansjes via Tom Clobus, maar de Omniworld keeper werd er niet warm van. In de 12e minuut werd de solo van Tom Clobus beloond met een vrije trap. Achter de bal stond Mauri Cabeza die de bal prachtig tegen draads achter de keep schoot. 0-1 De bal bleef lekker rond gaan en AFC liet zien dat het veel meer voetbalvermogen had dan haar tegenstander, die mij persoonlijk behoorlijk tegenviel. In de 75e minuut kreeg de ingevallen Yama Hashemi de bal en passeerde zijn tegenstander, trok de bal voor en Mauri liet de bal knap koppend vallen voor een instormende mede speler. Was it a bird? Was it a plane? No, it was Bobby Ge- hringWreef tegen de bal en via de keep tegen de onderkant van de lat, lekkere goal en werd uitbundig gevierd. Met goed voetbal werd de wedstrijd afgesloten, maar helaas viel Said Benthohami uit met een vervelende hamstringblessure, maar zoals eerder gezegd, onze selectie is breed en ook dan win je dus een moei lijke uitwedstrijd als die van vandaag. Volgende week zijn we gedwongen vrij vanwege het niet doorgaan van de wedstrijd tegen het uit de competitie genomen Haaglandia. Welke wedstrijd er wel op het programma staat? Turkyemspor - Ar gonDe Wereld Draait Door. Ronald Koster 5

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 5