In Memoriam 7 maart 2007 85e j aargang nr. 10 Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 12 februari 2007 op de leeftijd van 87 jaar van de heer Dingeman Stoop (Dé) Lid van onze vereniging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Machiel van der Woude - voorzitter KeesGehring - secretaris Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 27 februari 2007 op de leeftijd van 73 jaar van de heer Cornelis Gerrit Jochems (Kees) Lid van Verdienste van onze vereniging, alsmede lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris IN MEMORIAM DÉ STOOP im Op 12 februari 2007 overleed op de leeftijd 87 jaar ons lid Dingeman (Dé) Stoop, één van de meest bijzondere leiders van het Nederlandse betaalde voetbal in de 2e helft van de twintigste eeuw. Dé was één van de oprichters van de bvc Amsterdam in 1953 en werd tevens bestuurslid van de NBV, welke zogenaamde wilde bond later fuseerde met de KNVB. De bvc. Amsterdam fuseerde in latere jaren met de betaalde clubs DWS, Blauw Wit en de Volewijckers. De droom van Dé, een tweede grote club in Amsterdam naast Ajax, kwam helaas niet uit. Na het einde van de FC. Amsterdam werd Dé Stoop rond 1983 benaderd om voorzitter te worden van FC. Den Haag, met welke club hij vele successen behaalde. Als voorzitter heeft hij altijd bij beide verenigingen zeer goede vriendschappelijke contac ten onderhouden met onze Pim van de Meent, die trainer is geweest bij de FC. Amsterdam en bij FC. Den Haag, alsmede met Zilveren Ploeger Wim Crouwel, die tijdens de FC. Amsterdam-periode de fysiotherapeut was en Zilveren Ploeger Ko Grosze Nipper als verzor- ger. Door deze contacten had Dé Stoop altijd tijdens zijn lange periode als voetbalbestuurder al een goed contact met onze AFC en deze speciale band werd verstevigd toen zijn kleinzoon Ronald Pieters, zoon van dochter Marjan, lid werd en in de jeugdteams ging spelen. Samen met zijn echtgenote bezocht hij de wedstrijden van hun kleinzoon en toen ook dochter Marjan actief werd als lid van onze jeugdcommissie werd hij samen met zijn echtgenote een graag geziene gast op Goed Ge noeg. In 1997 werd op initiatief van het bestuur het Lieverdjes Fonds opgericht en sedert dat jaar kon de AFC jaarlijks rekenen op een forse financiële bijdrage van Dé Stoop, voor welke bijdrage de AFC hem zeer dankbaar was. Persoonlijk had ik uit hoofde van een andere functie contact met hem, welk contact altijd zeer prettig is geweeest. Zeer veel leden van de AFC bewaren een prettige herinnering aan de heer Dé Stoop en namens onze vereniging wensen wij zijn echtgeno te, kinderen en kleinkinderen alle sterkte om zijn heengaan te kunnen verwerken. Johan de Bie IN MEMORIAM KEES JOCHEMS Afscheidswoord door Erelid Johan de Bie, uitgesproken bij de crematie van Kees Jochems op 5 maart 2007. Het was in onze vereniging bekend, dat de gezondheid van Kees te wensen over liet, maar toch heeft het plotselinge overlijden ons ver rast en moet de AFC vandaag afscheid nemen van een lid, die gedu rende een lange reeks van jaren veel voor onze vereniging heeft bete kend. Mijn naam is Johan de Bie en ik vertegenwoordig als Erelid de Amsterdamsche Football Club en ik heb het genoegen gehad om veel met Kees te hebben mogen samenwerken gedurende zijn activiteiten voor de jeugd tijdens mijn lidmaatschap in het bestuur. U zult be grijpen, dat onze vereniging Kees vanmiddag bij dit afscheid wil herdenken. Kees werd aan het eind van de zeventiger jaren lid van onze club, waar zoon Paul actief was als voetballer in één van de jeugdteams. Hij hield van de voetbalsport en werd dan ook snel door de toenmalige jeugdcommissie onder leiding van Dick van der Klaauw gevraagd voor een functie. Eerst was hij jeugdleider en al spoedig werd hij gevraagd om lid te worden van onze belangrijke jeugdcommissie. Gedurende een lange reeks van jaren was Kees de man, die de taak had de organisatie van de A-junioren op zich te nemen. Hij was de elftalleider van de junioren A 1, en in die jaren werd de basis gelegd om dit belangrijke juniorenteam van onze AFC naar de landelijke top te brengen. Het jaar 1983 was een verdrietig jaar, zoon Paul kwam om bij een auto-ongeval... Zowel Kees als zijn echtgenote Cora pakten de draad van het leven weer op, Kees kwam naar Goed Genoeg en was er actief en bij incidentele evenementen was Cora er ook. In 1992 werd Kees voor zijn vele verdiensten benoemd tot Lid van Verdienste en in 2004 benoemd tot lid van de Zilveren Ploeg van onze vereniging omdat hij 25 jaar lid was. Kees was een trouw bezoe ker van ons jaarlijks Herenjaardiner op 18 januari en bleef de resulta ten, speciaal van de jeugd, volgen. Ons Erelid Dick van der Klaauw, in de tachtiger jaren voorzitter van de jeugdcommissie, vertelde mij, dat de leden van de toenmalige commissie, na het beëindigen van hun activiteiten, nog vele keren bij elkaar kwamen onder de naam de Amsterdamse Truffel Club, om onder het genot van een drankje en een diner na te praten over de voorbije jaren van vriendschap en activiteit voor de club. In het jaar 1985 werd door AFC ter gelegenheid van het 90 jarig jubileum een boekje uitgegeven met als titel "Over tien jaar zijn wij honderd". In dit boekje is een foto opgenomen van deze toenmalige jeugdcommissie, waarop Kees uiteraard staat afgebeeld. De laatste jaren kwam Kees in verband met zijn gezondheidsproblemen minder naar Goed Genoeg, maar bleef de resultaten van onze AFC wel vol gen. In de zomer van het jaar 2005 moest er voor onze jaarlijkse Persmap een foto worden gemaakt van alle Ereleden en Leden van Verdienste.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 3