Routebeschrijving naar FC Omniworld fanatieker uit de startblokken was gekomen dan had er méér ingezeten en dat is nodig om weer in de buurt van Argon te komen. Een vrolijk stukje wordt het toch echt niet want tijdens de wedstrijd moesten Laurens Bianchi met een gescheurde wenkbrauw en Robert Gehring met een uit de kom geraakte schouder het veld verlaten en wil ik ook nog even vermelden dat Gijs Roodbeen (sterkte voor enkele weken uitgeschakeld is door een gescheurde enkelband opge lopen bij Hollandia. De lijst van geblesseerde spelers is langer, maar mochten zij dat volgende week ook nog zijn dan zal ik dat volgende week vermelden. Enfin om dit stukje en ook de middag in stijl te beëindigen: de bus bleek na de wedstrijd ook nog kapot. Niet meer aan de praat te krij gen. De ANWB moest er aan te pas komen. De enige troost was dat het al die tijd in de kantine en in de bestuurs kamer van VUC best wel (eigenlijk héél) gezellig was. Het hoogte punt van de week om zo maar te zeggen. Tot volgende week, misschien ben ik dan weer uit mijn dipje. Amel Vroege Opstelling: Veenboer, Esionye, Böke, Witzenhausen, Moumane, Bianchi (Turpijn), R.Gehring (Geerlings), Coronet, Cabeza, Wilson, Clobus Bentohami 28-01 Hollandia - AFC 0-1 (0-0) Mag ik nog stukjes schrijven? Ik ben namelijk volgens een aantal binnen de vereniging niet objectief meeren dat klopt. Ondanks het feit dat ik inmiddels ook alweer zes jaar deel uitmaak van uw Bestuur was een bezoek met de selectie aan Gran Canaria voor mij nooit een optie. Leek mij dat je als bestuurslid overbodig bent en helpt zo'n trainingskamp nou echt? Het is een week weg, leg dat maar weer eens thuis uit, en als je na de winterstop een aantal wedstrijden wint is het een topkamp geweest en andersom natuurlijk niet. Je kan toch ook dichterbij op trainingskamp en was dan ook best kritisch als het gaat om deze activiteit. Ik was erbij, vroeg op Schiphol bij vertrek de 6e januari en was er (niet helemaal) bij op 10 januari, weer vroeg, bij aankomst wederom op Schiphol. Laurens Bianchi heeft er inmiddels een epistel over geschreven in de Schakel en ik wil er ook wel iets over zeggen. De conclusie voor mij is duidelijk, dit trainingskamp is heel belangrijk en geeft een indicatie over de kracht van de groep. De kracht van deze groep zit 'm in zijn homogeniteit van een aantal zeer verschillende individuen. Klinkt wat hoogdravend, maar gewoon gezegd: Dit is een fantastische groep!! De oude garde geeft alle ruimte aan de jonge jongens en de nieuwelingen passen zich moeiteloos aan. De speeches op de avond van de uitreiking van de Zilveren Spoon waren warm, gevat en ik kreeg letterlijk bij een aantal heren kippenvel en dit be doel ik positief. Als AFC bestuurslid steek je toch veel van je vrije tijd in de club en dat word je niet altijd in dank afgenomen. Ik ben dan ook trots dan ik deel heb mogen uitmaken van deze trip. Tevens wil ik een groot compliment maken aan de begeleiding van de selectie die precies aanvoelde wat wel en niet kon en de ruimte gaf die de jongens namen, maar niet misbruikte. De organisatie o.l.v. Rinus van Leijenhorst (Sudtours) was tot in perfectie en Rinus keek en regelde: Wil je een bus met cd-speler, dan krijg je toch een bus met cd- speler!" Terug naar het voetbal! Het is alweer 6 weken geleden dat wij onze laatste competitiewedstrijd van seizoen 2006-2007 winnend afsloten tegen medekoploper Argon. Is zo lekker om de winterstop in te dui ken met een overwinning, maar het is nog lekkerder om 2007 weer te starten met een overwinning. Het werd een ingelast programma waar wij het op moesten nemen tegen het Hoornse Hollandia waar wij dit seizoen nog niet tegen hadden gespeeld. Leuk verhaal over Gran Canaria, 24 graden in de zon en nu? AFC heeft het nooit gemakkelijk boven het Noord-Hollands kanaal. Naast Hollandia speelt daar ADO' 20 en dat zijn tegenstanders waar wij het altijd moeilijk tegen hebben. Daar zaten we, mooi gezelschap AFC'ers op een houten tribune met uitzicht links naast het clubhuis op het IJsselmeer. Striemende windkracht 5/6, voor de kijker van TVNH van links naar rechts. Wij werden verwelkomd via het spea kersysteem door Emenem, een blanke rapper uit de sloppenwijken 14 februari 2007 85e jaargang nr. 9 van USA, die ons een aantal zaken toewenste waarvan ik het bestaan niet wist. Je verwacht toch meer een Zuiderzeeballade, een chanson van BZN of een polonaise op de klanken van Jantje Smit? Nee, dit alles met de strategie om onze jongens te intimideren en hun Hoornse heren adrenaline toe te dienen. De wedstrijd kwam langzaam op gang en je zag aan het spelbeeld dat dit geen makkelijke middag zou gaan worden. AFC dient de punten mee te nemen om medekoploper te blijven en Hollandia heeft de punten hard nodig in haar strijd om degradatie. De hoogtepunten uit de eerste helft waren op een A5je te schrijven. Het uitvallen van Gijs Roodbeen was een tegenvaller, maar de breedte van de groep is de kracht van de groep, Hans Geerlings kwam hem vervangen. Bij rust 0-0 met 4 gele kaarten, waarvan 3 voor Hollandia. De 2e helft wind mee, dat zou toch tot voor meer gevaar moeten zorgen, zou je zeggen. Inderdaad, de vrije trap op de paal van Hollan dia en een schot voorlangs waren hun kansen. Helaas moest Bobby Gehring uitvallen en waren we met 10 man in ondertal. Toch was het laatste kwartiertje voor AFC. Via Mauricio Cabeza werd Ruben Wilson in stelling gebracht die de bal voorbij zag gaan en even later werd een voorzet van Gideon Coronel, die zeer gedisciplineerd speel de, door Ruben naast gekopt. Gevaar kwam er, maar het waren meer speldenprikken dan grote kansen. In de 86e minuut werd Mauricio Cabeza gevloerd rechts op de hoek van het strafschopgebied. Wie neemt zo'n bal? Een linkspoot natuurlijk. Rody Turpijn, Gideon Coronel, Hans Geerlings, nee, onze jonge hond Said Benthomhami, ingevallen bij rust voor Tom Clobus, stond bij de bal en kreeg alle vertrouwen van zijn teamgenoten. Hij keek, voelde en speelde met de wind die de bal in haar vlucht meenam en precies op het juiste mo ment de windvlaag gaf die de bal achter een verbaasde keeper Pascal Doest deed belanden. 0-1, nog een aantal minuten en scheidsrechter Both uit Nieuw Vennep, die gretig strooide met gele kaarten, blies voor het einde. Terechte overwinning? Niet echt, gelijk spel was zeker voor Hollan dia verdiend geweest, maar zo gaat het nu, zij zitten in de hoek waar klappen vallen en wij hebben net even wat meer geluk, is dat het spreekwoord: Geluk dwing je af? Turkyemspor verloren en we staan nu echt bovenaan, mooi te zien op teletekst. Was koud, ik ging direct naar huis, open haardje aan. De speakers gingen al lopend naar mijn auto weer open en bij verlies draaien ze altijd maar één plaat op Sportpark Juliana Park om aan te geven dat wat er ook gebeurd, je altijd achter Hollandia uit Hoorn moet blijven staan. Ik vind het een apart soort humor, maar moest wel lachen, welke plaat? Me, so Hoorny Ronald Koster Opstelling: Stephan Veenboer, Joey Esionye, Mendel Witzenhausen, Robert Gehring (Rody Turpijn), Mauricio Cabeza, Ruben Wilson, Tom Clobus (Said Benthohami), Gijs Roodbeen (Hans Geerlings), Bobby Gehring, Peter Post, Gideon Coronel. 25 februari 14.00 uur: FC Omniworld -AFC Terrein: Competitieweg 22 1318 AE Almere 036-5336665 Vanuit de richting Amsterdam via de A6 U rijdt op de A6 en neemt de afslag Almere Stad S103. Bij de stoplichten rijdt u linksaf richting Almere Stad. U rijdt dan op de Veluwedreef. Deze weg helemal afrijden. U komt, nadat u onder het spoor bent doorgereden, op een rotonde. U neemt de eerste afslag op deze rotonde richting Vrijheidsdreef. Na ongeveer 1 km (laatste afslag links op de Vrijheidsdreef voor de T-kruising met de tussenring) linksaf naar de Marathonlaan. Deze laan gaat over in de Competitieweg. U negeert het bord doodlopende weg en steekt de busbaan over. U ziet de parkeerplaats van het sportpark van FC Omniworld op doemen.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 8