AFC's "Bie"- zonderheden Op donderdag 1 februari jl. was het 40 jaar geleden, dat de Sociëteit Olympisch Stadion werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum werd er op deze dag in het Olympisch Stadion voor de leden van deze Sociëteit een debat georganiseerd met als motto "Integreren via sport moet - maar hoe?" Speciale gasten waren Erica Terpstra (voorzitter NOC/NSF), Carolien Gehrels (wethouder Sportzaken Amsterdam), Prof. Theo Stevens (hoogleraar Sport aan de Universi teit van Utrecht), Natalie Kammeron (medewerker KNVB onder steuning clubbesturen), en ook Bas Altaiy, die zich als Irakees op de ambassade van Irak in Amsterdam bezig houdt met de integratie van allochtone sporters. Het was een interessante bijeenkomst met een behoorlijke opkomst van de leden. Voor ons als leden van AFC was het geweldig om van Bas Altaiy te vernemen, dat naar zijn mening jeugdige allochtonen zich moeten melden bij goed georganiseerde sportclubs. Hij noemde als voorbeeld, dat zijn zoon Mohammed als jeugdspeler bij een zeer goede club voetbalde en dat dit de vereniging AFC was. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan het adres van het bestuur van deze Sociëteit onder voorzitterschap van ons lid Jan van Galen met verdere bestuursleden de ons bekende Hans de Bie, Henk Foppen en Chris Schroder. In het eerste weekend van januari vertoefde de selectie van het 2e en 3e elftal in Veldhoven en mocht gebruik worden gemaakt van het kunstgrasveld van de vereniging Geldrop/AEK. Het AFC bestuur stuurde een bedankbrief aan het bestuurslid Gerrit de Bruijn. Deze reageerde met een mail, waarin hij de goede sfeer en de discipline roemde bij onze AFC en dat wilde ik u toch even laten weten. Op 18 februari a.s. wordt om 21.05 uur op Nederland 2 het program ma Profiel uitgezonden over Cruijff en Beckenbauer. "Het blijft je broer" is een programma van Hans Pool, Maaik Krijgsman en Marcel Rözer (KRO). Profiel kijkt met de broers van Cruijff (Zilveren Ploe ger Henny) en Beckenbauer naar hun eigen bestaan, maar ook naar dat van hun beroemde familieleden. Ik adviseer u beste lezers om naar deze uitzending te kijken. Ook de NOS is bezig met een programma ter gelegenheid van de komende 60e verjaardag van Johan Cruijff op 25 april a.s. en had een oproep geplaatst op internet voor degenen, .die in het verleden op het gebied van voetbal contact met hem hebben gehad. Zilveren Ploeger Henk Dik heeft uiteraard met voetbal bij AFC, maar ook met honkbal bij ABC veel gespeeld tegen Johan. Hij heeft zijn herinnerin gen op papier gezet, welke misschien in het komend programma rond de 60e verjaardag van Johan zullen worden gebruikt. In The Wall Street Journal van 4 februari jl. was op de eerste pagina een zeer uitgebreid artikel opgenomen over de activiteiten van ons AFC Vriendelijk Bedrijf Tommy Hilfiger. Uitvoerig wordt gespro ken over de rol van onze Zilveren Ploeger Fred Gehring, die Hilfi ger in Europa aan de top heeft gebracht en nu is Fred ook de grote man in de Verenigde Staten. De AFC is trots om zo'n prominente figuur in ons midden te hebben. Op woensdag 21 februari a.s. organiseert de Gemeente Amsterdam een inspraakavond over het concept Projectbesluit Ravel in Amster dam Zuidas. Tijdens deze avond kunnen bewoners en belangstellen den vragen stellen over de plannen. De avond wordt gehouden in ons eigen clubhuis. Start inloop 19.00 uur. Presentatie 20.00 uur. Einde 22.00 uur. In het bestuur van de Supportersclub The Reds heeft een wijziging plaatsgevonden. Secretaris Herman Drenkelford heeft in verband met drukke werkzaamheden moeten bedanken als secretaris en zijn plaats zal worden ingenomen door Bob Duis, zoon van ons erelid Rob Duis. Namens de AFC danken wij Herman voor zijn activiteiten in de afgelopen jaren en wensen wij Bob in zijn nieuwe functie veel succes. Als er een thuiswedstrijd van het Nederlands Elftal op de televisie wordt uitgezonden zet ik meestal het geluid pas aan na het spelen van de volksliederen. Niet dat ik iets heb tegen ons volkslied het 14 februari 2007 85e jaargang nr. 9 Wilhelmus, maar een groot deel van de in het stadion aanwezige vaderlandse voetbalsupporters meent dan bij het spelen van het volks lied van de gasten dit te moeten laten overstemmen door een fluitcon cert. Bij de recente wedstrijd tegen Rusland was dit ook weer het geval. Ik vind dit Nederland op zijn smalst, ik erger mij er mateloos aan en ik adviseer dan ook onze voetbalcommentatoren van die wed strijden hierover eens een opmerking te maken bij het begin van hun verslag. U heeft het bij de bestuursmededelingen kunnen lezen. Ons lid van verdienste Jaap Draisma gaat naar het oosten van het land verhuizen en heeft zijn functie als administrateur beëindigd. Tijdens het heren- jaardiner is hij door voorzitter Machiel van der Woude uitgeluid. Frans Jüch, ook lid van verdienste is zijn opvolger. Vanaf deze plaats ook woorden van dank aan het adres van Jaap, de nieuwe ad ministrateur veel succes gewenst, en de AFC weet dat hij daarbij op de assistentie van Yvonne Steeman kan blijven rekenen. Op 28 januari jl. speelde ons le elftal de uitwedstrijd tegen Hollan- dia, welke club in het seizoen 2005-2006 weer gepromoveerd was naar de Hoofdklasse. Zoals altijd werden de bestuursleden weer ge zellig ontvangen en werden er voor de wedstrijd oude herinneringen opgehaald aan de vele wedstrijden in het verleden. Voor de wedstrijd sprak voorzitter Machiel van der Woude namens onze AFC nog enkele woorden ter gelegenheid van de promotie en overhandigde hij de voorzitter van Hollandia, Jan Hoogland, flessen met een typische Amsterdamse drank, ter verhoging van de stemming tijdens de be stuursvergaderingen. De ons bevriende Hans Coevert, erelid van Hollandia, had in het programma uitvoerig aandacht besteed aan de altijd zeer prettige contacten tussen onze beide verenigingen. Ook na afloop van de door ons in de laatste minuten gewonnen wedstrijd was het goed toeven bij Hollandia en toonden zij zich sportieve verliezers. In de februariuitgave van Amsterdam Sport is een uitgebreid inter view opgenomen met de tafeltennis-legende, ons lid Cor du Buy, die in 1999 officieel werd uitgeroepen tot nationaal tafeltennisser van de twintigste eeuw. Cor vertelt in zijn verhaal over zijn tweede sport de kaatssport. Een leuk interview in dit sportblad, welk blad mee te nemen is op Goed Genoeg. Frank de Munnik floot op zondag 4 februari jl. de wedstrijd AFC A4 - SDW Al en vond het optreden van onze tegenstander zo cor rect, dat hij een stukje schreef op de website van SDW. Rolf Bitter, de voorzitter van SDW mailde zijn dank aan het adres van Frank en heeft het verhaal van Frank afgedrukt in het clubblad. Zo hoort het bij amateursport. Grote klasse!! Lies de Bruin, echtgenote van onze AFC-Ridder Max de Bruin, is in het OLVG aan haar knie geopereerd. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. Ons ondersteunend lid Herman Houtman, die al een lange reeks van jaren vele raambiljetten voor de wedstrijden van het eerste elftal rond brengt, heeft een aantal medische behandelingen ondergaan. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem beterschap. Nu ik het toch heb over het rondbrengen van de raambiljetten van de wedstrijden van ons eerste elftal wil ook weer eens vermelden, dat ons ondersteunend lid Wen van den Muijsenberg het andere actieve lid van AFC is, die de biljetten in Amstelveen verzorgt. Ook Wen, die een trouw supporter is van de thuis- en uitwedstrijden van ons eerste elftal zeggen wij namens de AFC gaarne dank. De AFC-Ridders wijs ik nog eens op de'bijeenkomst, die dit jaar zal worden gehouden op donderdag 5 april a.s. U zult over deze happe ning nog nader worden geïnformeerd. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Max Flam (16/2) - Jaap Pluim (17/2) - Robert Domhof (22/2) - Michiel van Ommeren (22/2) - Bert Witteveen (23/2) Frans Jüch (1/3) - Jean Bollen (4/3) - Jan Otsen (6/3) - Roy van Dijk (7/3) - Leo Hertz (8/3) Dirk Jan Verhaal (9/3). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Johan de Bie 6

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 6