AFCoryfee: Bob Neseker! Tijdens het laatste Jaardiner benoemd tot Erelid! Zijn toespraak, gelardeerd met de hem zo kenmerkende humor, begon natuurlijk met: 'Zijn er nog vragen?' Kan zo gepubliceerd worden als tekst voor AFCoryfee. Ik zal er dankbaar gebruik van maken, maar heb ik dan nog wel vragen? Uit deze toespraak: 'Zijn er nog vragen. Sorry, macht der gewoonte. Met deze zin begon ik altijd mijn presentatie van de financiële jaar cijfers. Meestal kwam er wat gebrom uit de zaal dat ik wat harder moest praten en heel soms kwam er een goede vraag. Eén keer in de drie jaar. Vraag: Niettemin waren de vragen tijdens de Algemene Ledenverga dering wel eens persoonlijk gericht, er werd soms aardig op de man gespeeld. Hoe heb je dat ervaren? Antwoord: Ik heb dat nooit als een persoonlijke aanval opgevat. Wat mij betreft mag het best fel zijn, ook wel sarcastisch. Heb ik geen moeite mee. Na mijn aftreden bij de ALV ben ik in de zaal gaan zitten. Trouwens heb je gezien dat ik mijn clubblazer en mijn clubdas op mijn stoel achter de bestuurstafel liet hangen? Heb ik Meindert Huisman nog gezegd dat zijn vraag aan mijn opvolger Nicolaas niet klopte. Maar ja, onze discussies hadden altijd al een hoog Muppetge- halte. Meindert zou in de Kascommissie moeten gaat zitten. Uit de toespraak: 'Het is de laatste jaren een gewoonte geworden om bij het ontvangen van het speldje bij de Zilverenploeg, van het kruisje bij de Ridders of van een oorkonde bij het Jaar diner een toespraak te houden die de voetbalcarrière uit de doeken doet van de recipi entIk zal u dat besparenOver mijn voetbal kan ik kort zijn. Ik heb slechts acht jaar bij AFC gevoetbald. Van mijn Iff t/m 1T, daarna ben ik uit Nederland vertrokken Vraag: Je bent op je zeventiende vertrokken en je noemde jezelf in je toespraak een allochtoon. Hoe dat zo? Antwoord: Na mijn middelbare school ben ik naar Bangkok vertrok ken en heb daar voor Hagemeijer gewerkt. Echter toen mijn baas me naar Nieuw Guinea wou doorsturen, heb ik bedankt. Via een vriendin, toevallig dochter van de Amerikaanse ambassadeur kreeg ik een greencard. In Washington DC speelde ik voor een kroegelftal, wel met allemaal Duitsers. Na één jaar verblijf daar, kreeg ik de vraag of ik het Nederlandse leger was geweest. Antwoord: nee. Daarom was ik juist naar Bankok gegaan. Antwoord van hen: u heeft drie keuzes: a terug naar Thailand; b terug naar Nederland; c Amerikaanse leger. Toen was er nog geen vrijwilligersleger. Tijdens mijn diensttijd ben ik Amerikaan geworden. Ik zat bij de infanterie. Diensttijd doorgebracht in Duitsland. En maar lopen; berg op, berg af, een berenconditie had ik toen. Kwam in het divisieteam terecht: voetbal. Kregen we geld en bier voor. Er was namelijk een speciale competitie voor de divisies. We hadden zelfs onze eigen treincoupé, die werd gewoon aangehaakt. Na mijn diensttijd met behulp van de GI Bill, dan krijg je een toelage op je studiebeurs, in drie jaar afgestudeerd aan de George Washington University; Bachelor in Business Administration. Daarna een drie 14 februari 2007 85e jaargang nr. 9 jarige avondopleiding afgerond voor registeraccountant: C.P.A (Certi ficate Public Accountant) In de wandelgangen ook wel 'Constant Pain in the Ass' genoemd. In 1972 ben ik als controller voor een Amerikaans bedrijf teruggekomen. Vervolgens in 1982 penningmees ter van ACC, vanaf 1990 penningmeester Stichting Goed Genoeg en vanaf 1994 penningmeester AFC. Het zou maar een paar uurtjes kosten, ja, maar voor AFC dan wel per dag. Boekhouden is niet moei lijk, je moet alleen leren nee, nee, nee te zeggen. Als men je niet begrijpt, gewoon vragen welk gedeelte van het nee niet duidelijk is. Je zit er niet om populair te worden. Toespraak: 'Vergaderen is bij AFC een cultuur geworden. ...En vergaderen is niet mijn meest geliefde bezigheid. ...Ik had de af spraak, dat ik maar lx per twee weken zou aantreden en zonder mijn aanwezigheid zouden geen beslissingen over geld genomen worden, .en dat ik tot uiterlijk half twaalf zou blijven. Vraag: Niettemin zeg je ook in je toespraak dat je met veel genoegen 12'/2 jaar in het Bestuur hebt gezeten. Hoe rijmt dat? Antwoord: Een hele opluchting dat ik niet meer naar een vergadering hoef. Ik hoorde dat de laatste vergadering tot half twee heeft geduurd. Dat duurt toch veel te lang. Ik ben een controller, cijferinterpretatie. Wat voor mij telt: waarom willen ze dat geld hebben en als het non sens is, dan is het gewoon: nee of misschien uit een ander fonds. Ik ben nog steeds penningmeester van de Stichting. In feite hebben de penningmeesters van AFC en van de Stichting twee gescheiden taken. De Stichting huurt het complex van de gemeente en verhuurt het aan de vereniging en verpacht het clubhuis aan professionals. Dat is niet overal bekend. Maar hoe dan ook, vergaderen met AFC-ers is gezel lig. Dat kan ik niet altijd zeggen van vergaderen met ambtenaren, de goeden uitgezonderd. Ik ben nu in mijn 10e jaar aan mijn 9e ordner voor de Zuidas bezig. Wat een tijdvreter. Verder ooit een bedrijf gezien waarvan de directievergaderingen na een volledige werkdag beginnen? Dat er avonds toch nog goede beslissingen tot stand komen? AFC een bedrijf? Laat men dat maar denken. Toespraak: 'Ik wil dan ook de drie voorzitters, die ik heb mogen bijstaan: Jan van Dijk, Dick van der Klaauw en Machiel van der Woude bedanken voor hun vertrouwen in mij. Uiteraard ook alle overige bestuursleden, die al die tijd naar mijn nee, nee, nee hebben moeten luisteren en een speciale dank aan twee heren, met wie ik het meeste contact heb gehad: Kees Gehring en Edwin Geluk'. Vraag: Kan een 1" penningmeester zonder een goede 2e? Antwoord: Je zou ook kunnen denken aan automatische incasso's. Maar bedenk wel, dat als Edwin stopt, er ongelooflijk veel kennis wegvalt. Hij staat bij de poort en kent iedereen, als een pitbull int hij de contributies. Hij doet werkelijk een fantastische job. In mijn toe spraak heb ik dan ook de helft van mijn Erelidmaatschap symbolisch aan hem gegeven en gezegd dat ik het later wel weer van hem terug krijg. Dus het antwoord is nee. Wat Kees betreft, hij verdient een standbeeld voor alles wat hij voor de club doet en gedaan heeft. Maar goed, we hebben al een KG-veld en we krijgen er dit jaar nog twee bij. Vraag: Kan AFC ook een nahefftng verwachten? Antwoord: Alle Hoofdklasseverenigingen worden onder de loep genomen. Men is 3 maal op AFC geweest en ik heb 1 maal een ge sprek op hun kantoor gehad. Recent zijn ze nog met 2 man bij mij thuis geweest. Ik maak me er niet druk over. Alle rekeningen naar AFC-Vriendelijke bedrijven en bordsponsors worden met BTW verstuurd, het clubhuis is verpacht, op de betalingen aan trainers wordt keurig loonbelasting en sociale lasten afgedragen en de meeste jeugdtrainers zijn vrijwilligers die een onkostenvergoeding ontvan gen, die niet boven het maximaal toegestane uitkomt. Waar kunnen ze dan nog mee komen? Laatste vraag: Zijn er nog vragen? Antwoord: Nee, en anders stonden deze wel in mijn toespraak. Samensteller: André Wijnand (awiinand@kpnplanet.nl) 16

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 16