Zilveren Ploeger Wouter Amesz werd benoemd tot AFC-Ridder, omdat hij thans ruim 50 jaar lid is van onze vereniging. Ook aan hem onze felicitaties. Voor de speech van onze voorzitter Machiel van der Woude en die van onze captain van het eerste elftal Robert Gehring verwijs ik u naar elders in deze Schakel alsmede naar de website van onze vereniging. Namens de AFC onze dank gebracht aan tafelpreses Karei van Osch voor de leiding van de avond en bestuurslid Amel Vroege voor de organisatie van dit jaarlijks evene ment. Een speciaal woord van dank aan de echtgenote van Amel Nellie, die de zaal van het Congres Centrum in Amstelveen schitte rend en warm had aangekleed. De dames kwamen, zoals al een lange reeks van jaren bijeen in het Amsterdamse Hilton Hotel. In deze Schakel zult u over deze twee jaarlijkse evenementen worden geïnformeerd en verwijs ik u ook naar onze website. Namens de AFC onze dank aan het organisatiecomité bestaande uit Sylvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers. Uit zeer betrouwbare bron heb ik na thuiskomst midden in de nacht op onze slaapkamer mogen vernemen, dat het weer een zeer geslaagde happening is geweest en dat de in mei 2006 overleden Hennie So- mers, jarenlang de tafelpreses, op warme wijze werd herdacht door Sylvia Gehring in haar functie als nieuwe tafelpreses van het jaarlijks damesdiner. Sinds het verschijnen van de vorige Schakel hebben ook in onze vereniging weer een aantal andere traditionele evenementen plaatsge vonden. Als van oudst stond vrijdag 22 december weer in het teken van het jaarlijkse Kienen. Met een opkomst van circa 200 aanwezi gen werd de hoofdprijs, een vakantiereis voor 2 personen, gewonnen door Jan Pelsma terwijl de schitterende herenfiets ging naar Dick Huisman. Voorafgaande aan deze traditionele avond sprak voorzitter Machiel van der Woude woorden van dank uit aan dit zogenoemde "dream-kienteam" bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hekster, Nicky Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster, die deze kienavond al jaren organiseren. Namens de AFC gaat onze dank uit aan de schenkers van alle prijzen. Op donderdag 28 december jl. werd de jaarlijkse klaveijasavond op Goed Genoeg gehouden. Over de geschiedenis van dit evenement heb ik u in mijn column in de vorige uitgave van de Schakel geïnfor meerd. De winnaars werden dit jaar het echtpaar Michael en Johan na Kahn. De 2e prijs werd gewonnen door Arjen Coorengel en Sander Hommel terwijl als 3e eindigden het koppel Jan Otsen en Jan Sandberg. Volgens de door mij ontvangen informatie was het wederom een zeer geslaagde avond. De Junioren B 3 waren in december jl. uitgenodigd in Alkmaar om daar de wedstrijd AZ - NEC als gasten bij te wonen. Alles was fan tastisch verzorgd, gratis pendelbussen, gratis koffie en thee en prach tige plaatsen. Namens AFC onze hartelijk dank aan Klaas Molenaar. Thomas Heemskerk, tevens actief als trainer bij de jeugd was zo ongelukkig om tijdens de laatste wedstrijd van Zondag 3 zijn enkel te breken. Dit belette hem niet om samen met zijn vriendin op de Jaar lijkse Kienavond acte de présence te geven. Inmiddels is hij geope reerd. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. In de rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf d.d. 23 decem ber jl. was een foto opgenomen van ons erelid Marcel Koster ter gelegenheid van een lunchbijeenkomst, tijdens welke jaarlijkse hap pening aan Olympisch Talenten zeilster Lobke Berkhout, wielren ner Theo Bos, roeister Marit van Eupen, zeilster Marcelien de Koning en wielrenster Marianne Vos de jaarlijkse Breitling- horloges werden uitgereikt. In de Financiële Telegraaf d.d. 24 december jl. was een groot inter view met een foto opgenomen van Zilveren Ploeger Benno Leeser in zijn functie als president-directeur van Gassan Diamonds. In genoemd artikel worden door de journalist aan Benno vragen gesteld, ook over zijn liefde voor de voetbalsport. Benno vertelt als ras-Amsterdammer over zijn liefde voor Feijenoord en zijn functie als voorzitter van de businessclub, maar tevens ook over zijn liefde en zijn voetbaltijd bij AFC, waar hij speelde in het eerste elftal en in de Junioren A 1. Een leuk artikel om kennis van te nemen. Lid van Verdienste Jack van Gelder startte op woensdag 3 januari jl. met een vernieuwde uitgave van het televisieprogramma Triviant en had in deze eerste uitzending meteen een lid van onze club als 24 januari 2007 85e jaargang nr. 8 deelnemer en wel Mare de Hond. Op de le dag van het nieuwe jaar werden er door RTL 4 op Goed Genoeg opnamen gemaakt, die de zelfde avond in het programma RTL-Boulevard, inclusief een inter view met Jack, werden uitgezonden. Ook in het decembernummer van het blad Het Joods Journaal was een uitgebreid interview met ons lid van verdienste opgenomen. Onze A-selectie verbleef van 6 t/m 10 januari jl. voor de jaarlijkse trainingsstage op Cran Canaria. Elders in deze Schakel leest u een verslag van Laurens Bianchi en op de website is dit verslag voorzien van foto's gemaakt door ons erelid Marcel Koster. De Zilveren Spoon werd dit jaar gewonnen door Laurens Samsom. Ik heb eerst als bestuurslid en later als erelid alle 18 trips van onze A-selectie meegemaakt en ben altijd weer met een optimaal AFC-gevoel terug gekeerd voordat wij aan de 2e helft van de competitie begonnen. Dit keer was er een bijzonder hechte vriendschap tussen de spelers en naar mijn mening kunnen we met steun van alle leden en supporters een kans maken om in aanmerking te komen voor de zo fel begeerde eerste plaats in de Hoofdklasse. Ook de spelers van het 2e en 3e zondagelftal waren op trainingsstage. Van 5 januari t/m 7 januari jl. waren zij in Veldhoven. Op de website kunt u een heel leuk verslag lezen van de hand van Tobias Hendrik- sen, speler van het 3e elftal. Zaterdag 20 januari jl. werden in de Sporthal Amstelborgh/Borch- land weer de jaarlijkse AFC Superstars gehouden voor E-pupillen, F-pupillen, World Cup en Champions Leaque Spelers. In totaal na men ruim 380 spelers deel verdeeld in 76 teams. Elders in deze Schakel en ook op onze website kunt u nadere informatie voorzien van foto's lezen over deze geweldige dag. Zaterdag heb ik weer kunnen zien wat een geweldige jeugdafdeling onze club toch heeft en hoeveel vrijwilligers er toch altijd weer klaar staan om voor onze jeugd iets geweldigs te organiseren. Namens de AFC onze dank ge bracht aan de leden van onze jeugdcommissie en al die vrijwilligers. Op 8 januari jl. werd er een Gelukkig Nieuwjaar zaalvoetbaltoer nooi voor A- en B-junioren gehouden, welk toernooi werd gewonnen door de junioren van de A 3, B 2a en B 2b. De winnaars gaan naar de komende wedstrijd Nederland - Rusland in de Arena. Wederom moet ik mijn bijdrage in deze eerste uitgave van ons club blad de Schakel beëindigen met verdrietig nieuws. Op de leeftijd van bijna 82 jaar overleed op 20 december jl. ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Lex Rimini. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u een in memoriam over deze zeer belangrijke AFC-er. Tevens overleed op 13 januari jl. op de leeftijd van 90 jaar ons Erelid en AFC-Ridder Cor Kerker. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u de toespraak van onze voorzitter bij het afscheid van Cor op zijn crematie. Ik was ontroerd bij de afscheidswoorden van dochter Mia, waarin zij vertelde welke rol onze AFC heeft gespeeld in het leven van haar vader. En dan nu, zoals gebruikelijk, de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Allereerst moet ik u vertellen, dat ik in de laatste uitgave van de Schakel door een fout niet heb vermeld, dat ons lid van verdienste Jack van Gelder op 27 december jl. zijn veijaardag vierde. Namens de AFC alsnog onze hartelijke gelukwensen. AFC- Ridder Lou van Kranendonk viert op 4 februari a.s. zijn 87e ver jaardag. Samen met Jan Meijer zijn zij de leden die het langst lid zijn van de AFC namelijk 73 jaar. Lou bezoekt alle wedstrijden van ons eerste elftal, speelt op de donderdagavond zijn partijtje biljart en bezoekt trouw het jaarlijks herendiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Zilveren Ploeger Guido Kiemeney bereikt op 11 februari a.s. de leeftijd van 93 jaar. Ook hem zien wij bij wedstrijden van het eerste elftal en incidenteel op de donderdag avond bij de bijeenkomsten van de VBC (Vrienden Biljart Club) Ook Guido wensen wij namens de AFC nog een aantal gelukkige en ge zonde jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Nico Cohen (24/1) - Willem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen (26/1) - Lou van Kranendonk (4/2 - 87 jaar jong) - Guido Kiemeney (11/2 - 93 jaar jong - Meindert Huisman (12/2) - Paul Meijer (14/2). Namens de AFC onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie. 6

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 6