leven zeer de moeite waard. Natuurlijk eerst samen met zijn lieve Jannie, maar later ook zonder haar. Een voortreffelijke relatie met kinderen en hun aanhang, een ontelbaar aantal vrienden en vriendin nen en een heel actief lid van zijn favoriete AFC. Actief in diverse functies. Jaren lang intensief betrokken bij met name functies op het gebied van publiciteit. Artistiek (tekenkundig in zijn geval) en journa listieke inbreng in de Commissie Pers en Publiciteit, bij de jaarlijkse persmappen en bij ons clubblad de AFC-Schakel. Daarnaast samen met Jannie betrokken bij de Nieuwjaarshows en de Jubileummusicals van AFC. Verder niet te vergeten de ontwerper van het nog steeds uit te geven programmaboekje bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal eerste elftal. Lex werd lid van AFC in 1938, dus voor de Tweede Wereldoorlog). In het Honderdjarenboek, uitgegeven in 1995, vertelt hij hierover het volgende. Toen hij in dat jaar 1938 barmitswha (kerkelijk meerderjarig) werd, werd hem door zijn (meestal omvangrijke) tantes, compleet in AFC-Shirt het lidmaat schap van AFC aangeboden. Hij werd Ridder na vijftig jaar lidmaat schap, in 1988. Hij was dus nu bijna 69 jaar lid van onze vereniging. In 1977 ontving Lex de AFC-Nobelprijs en hij werd in 1990 bij het 95 jarig jubileum naar aanleiding van zijn vele werkzaamheden voor onze club benoemd tot Lid van Verdienste. Ook zijn echtgenote Jannie, die tien jaar geleden overleed, was actief voor AFC. Zij was samen met Hennie Somers, Marijke Rooze, Daisy Katiël en Connie Hermens een van de initiatiefneemsters voor het instellen van het damesjaardiner in onze vereniging op de 18® januari. Dit diner werd in 1974 voor het eerst gehouden. Na het overlijden van zijn lieve Jannie, die hij tot het laatste liefdevol heeft verzorgd,, nu tien jaar geleden pakte Lex zijn levensdraad weer op, was weer actief voor de vereniging en vond hij troost bij zijn vele AFC-maatjes. Zo lang zijn gezondheid het toe liet was hij een trouw bezoeker van het jaardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Menig keer hebben Kees Gehring en ik hem na een dergelijke avond rond twee uur naar huis gebracht. Lex gebruikte zijn tekenvaardigheid ook om vrienden en vriendinnen een wel heel bijzondere verjaardagskaart te sturen. Goed uitgewerkte en mooi getekende wensen. In mijn geval kreeg ik vaak de halve kaart toegestuurd - ik ben er één van een tweeling - en Lex stuurde dan de andere halve kaart naar mijn tweelingbroer. Uiteraard zochten wij op onze gezamenlijke vetjaardag elkaar als tweelingen op om de twee halve kaarten aan elkaar te passen. En dat was de wijze bedoeling van Lex met z'n twee halve kaarten: mensen samen brengen en dit geval de tweeling. In oktober jl. waren Hans en ik nog bij hem te gast om onder het genot van een glas wijn over het verleden te praten. In de AFC-geschiedenis zal Lex Rimini een bijzondere plaats blijven inne men. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie en wensen hen sterkte om het overlijden van Lex te kunnen verwerken. Johan de Bie IN MEMORIAM COR KERKER Speech van Machiel van der Woude, uitgesproken bij de crematie van Cor Kerker op 19 januari 2007. Lieve familie, geachte toehoorders, Ieder jaar viert AFC haar verjaardag met een jaardiner. Zo ook giste ren, de 112e verjaardag, met 156 clubgenoten, die nauw verbonden 24 januari 2007 85e jaargang nr. 8 zijn met onze vereniging. Cor Kerker ontbrak in meer dan 50 jaar nooit op een jaardiner, omdat hij zich innig verbonden voelde met de club en met de vele vrienden die hij er had. Ook vorig jaar was hij nog op 18 januari aanwezig. Gisteren was Cor er niet en dat was een verdrietige situatie. De avond werd dan ook geopend met minuut stilte voor Cor, waarin onze gevoelens zich samenbalden. In mijn toespraak benadrukte ik onze grote dankbaarheid dat hij zo lang in ons midden is geweest. Zo mochten we hem ook dit seizoen begroe ten bij verschillende wedstrijden van ons eerste, waarover hij lange tijd met heel veel succes de scepter zwaaide. De ferme handdruk, de hartelijkheid waarmee hij je ontmoette, we zullen het moeten missen, maar vergeten nimmer wat hij wat hij betekend heeft voor onze vere niging. Cor kwam op 29-jarige leeftijd naar AFC. Hij kwam over van Ajax, maar speelde eerder lang bij Blauw Wit. Waarom kwam hij naar AFC? Omdat, zo zegt hij zelf in een interview, veel bekenden van Blauw Wit al lid van AFC waren geworden, onder wie Chris Geluk, Jaap Wildschut en Ties Gerrits. Cor speelde eerst nog een paar jaren in de hogere elftallen, o.a. met mijn schoonvader Lou van Kranen donk, die hem nog herinnert als een robuuste back. Zijn voetballoop baan eindigde aan het einde van de vijftiger jaren in het toen roem ruchte le zaterdagmiddagelftal. Cor was inmiddels toegetreden tot de Elftalcommissie A, welke commissie zich bezig hield met de hoogste elftallen van AFC. In 1956 werd hij voorzitter van deze belangrijke commissie. In datzelfde jaar werd Henk Kappelhoff gekozen tot voorzitter van AFC. Henk en Cor vatten samen het plan op om te trachten het 1® elftal te brengen naar de le klasse van de amateurs. Dit doel werd in 1961 bereikt na de legendarische wedstrijd tegen Celeri- tudo, toen nog op de Zuidelijke Wandelweg. Cor bleef tot 1972 voorzitter van de Elftalcommisse en heeft daar intensief samengewerkt met actieve AFC'ers, zoals Ton van der Valk Sr, Jaap van Nek, Ben Eiserman, Theo van Emden, allen overleden, en met Rolf Leeser, Paul Meijer, Rokus Hoogendoorn Sr. en Rob Duis, die gelukkig allen nog in ons midden zijn. Als trainer werkt hij nauw samen met oud-speler van het Nederlands Elftal en oud-Ajaxied Gerard van Dijk. Cor's voorzitterschap was zeer succesvol: ons eerste werd onder zijn verantwoordelijkheid kampioen in de eerste klasse in 1963, 1967 en 1969 en speelde wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Sportief gezien de gouden periode van AFC. De grote waardering voor Cor vertaalt zich in 1963 als hij Lid van Verdienste wordt en 1972 als hij tot Erelid wordt benoemd. In dat zelfde jaar ontvangt hij samen met Gererd van Dijk de AFC-Nobelprijs die hij ook al 1958 had ontvangen. Meer prijzen waren er niet, AFC was blij met en trots op Cor. Waarom was Cor Kerker zo succesvol? Hij was allereerst prestatiege richt. Alle inspanningen op het veld moesten wel ergens toe leiden. Verder besteedde hij veel tijd aan AFC. Cor was bijna dagelijks op AFC te vinden, in de weekends vergezeld door zijn lieve vrouw Rie. Maar hij was bovenal een communicatiefenomeen. Hij kon tegelijker tijd uit de voeten met 'characters' als voorzitter Henk Kappelhoff, een aanvoerder als Henne Boskamp, een trainer als Gerard van Dijk en een leider als Rob Duis. Dan lever je een schier onmogelijke prestatie. Dat kon alleen omdat hij zijn eigen weg ging, met veel verve, als het moest zich onafhankelijk opstelde, en geen zin had in ge oh en leu gentjes. Een kampioen empathie was hij niet, wel aimabel en met gevoel voor wat er bij de spelers leefde. Die zijn dan ook, ik heb het ze gevraagd, onverdeeld positief over Cor. Vandaag zijn gelukkig heel wat spelers uit die gouden tijd aanwezig. Na het overlijden van zijn vrouw pakte Cor de draad van het leven weer op en deed aan het clubleven mee, zoals aan de jaarlijkse oefen- stage van ons eerste in Maastricht en de bijeenkomsten van de Zilve ren Ploeg. Ook was hij 35 jaar lang lid van de Vrienden Biljart Club, waaronder enkele jaren als voorzitter, en kwam in dat verband iedere donderdagavond naar AFC om met zijn vrienden te biljarten. Met elkaar een rijk leven, met AFC en samen met zijn vrienden, waarvan hij zo lang heeft kunnen genieten. Wij zullen Cor zeer mis sen, maar nooit vergeten.

Schakels (clubbladen) | 2007 | | pagina 4