pL Zondag 1 'TV 17 december 2006: AFC - Argon 2-0 f 1 Leuke laatste competitiedag voor de winterstop in de hoofdklasse A. VVSB (2e met 25 pt.) speelt uit tegen onze stadsgenoot Türkiyemspor (3e met 22 pt.) en Haaglandia (5emet 21 pt.) speelt tegen ADO'20 (6e met 21 pt.). Dat laatste klopt echter niet, ADO'20 was in hoger be roep gegaan tegen het punt dat in mindering was gebracht voor de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Hilversum. Ik persoonlijk begrijp de tuchtcommissie niet, eerst bijna vrijgesproken en dan alsnog 3 punten in mindering. Is dit een signaal naar de andere clubs om het in hoger beroep gaan te ontmoedigen? Wat er tijdens de wed strijd is gebeurd valt niet goed te praten, maar om deze maatregel toe te passen gaat mij te ver, gewoon gelijk straffen, niet achteraf. Alhoewel, heeft u nou genoten van het voetbal afgelopen weken? Ik niet echt! Er werd teveel gescholden, geschopt, geblunderd en trainers en bestuurders die te impulsief en te primitief reageren. Hard straffen tegen wangedrag op en om het veld lijkt mij op lange termijn effec tief, of dat nu om professioneel of amateurvoetbal gaat, maar er wordt nog steeds teveel gemarchandeerd door een aantal besturen en perso nen (ook scheidsrechters). Huntelaar niet straffen voor de belachelijke actie tegen AZ lijkt mij een zwaktebod van de strafcommissie, Ajax en tevens Huntelaar. Het zou Ajax sieren om Huntelaar minimaal voor 1 wedstrijd te schorsen en hem tegen Excelsior niet op te stellen. Een topclub en bestuur van Ajax moet daar toch over nadenken en hadden een statement naar het publiek kunnen maken na hun negatie ve reeks van incidenten. Ook dan ben je een topclub! Toch blijft voetbal een heerlijk spel en daarom is de wedstrijd van vandaag een topper waar je als AFC'er bij moet zijn. AFC (4C met 22 pt.) speelt vandaag tegen haar "angstgegner" Argon (le met 25 pt.) uit Mijdrecht. Was lekker druk op Goed Genoeg waar de toss werd verlo ren, dus stonden we als "Dijkers" direct goed, maar dat liep vorige week tegen Hilversum goed af. Werd een lange en vervelende eerste helft. Scheidsrechter Stroobach viel na 49 seconden uit met een spierscheuring. Was inmiddels de 2e maal dat dit op AFC gebeurde. Het is tegenwoordig het geval dat de assistent-scheidsrechter niet meer de taak mag overnemen van de scheids. Het grappige van goochelaars, clowns en scheidsrechters is, is dat zij altijd hun "bedrijfskleding" in de achterbak hebben liggen, je weet nooit. Scheidsrechter Hinke uit Almere kwam naar zijn maatje Stroobach kijken en mocht zich per direct omkleden om zijn taak over te nemen. Ik was blij dat zijn vrouw niet zijn goochelpak had ingepakt want na 5 minuten kwam het eerste geel al uit zijn linkerborstzak, alhoewel een wit konijn of een bos bloemen ook geestig was geweest. Tijdens de voorzichtige compacte eerste 45 minuten was de kopbal van Gijs Roodbeen uit een corner van Robert Gehring het enige hoog tepunt, ging helaas over. Argon kon ook niet veel potten breken en de bal die Edwin van Holten uit de linkerhoek tikte was een halve kans. De grensrechter had of een goed oog of onze spitsen stonden heel erg scherp, minimaal 10 keer buitenspel werd geconstateerd en neem daarbij de vele blessurebehandelingen, de eerste helft duurde al met al 85 minuten. De 2e helft werd een stuk beter en leuker om te zien. Tijdens de regen de eerste 10 minuten kwamen de onzen beter in de wedstrijd. Toch moetje met het sterke Argon altijd oppassen, de bal ligt zomaar in het netje voor je het weet. Edwin stond "zeker" te keepen en de achter hoede stond collectief sterk. De 77e minuut was het raak. Een lange bal werd verkeerd beoordeeld door de Mijdrechter achterhoede en slecht regiewerk van RTV-NH kon niet goed in beeld brengen wat een schitterende goal onze goal- getter Ruben Wilson maakte, de actie begon al eerder. Vol met zijn rechterwreef sloeg de bal als een komeet achter de sympathieke kee per Zeinstra, prachtgoal en 1-0 voor. Een wereldgoal zoals je zelden ziet. In de 92e minuut rondde Ruben ook nog een fraaie voorzet van de ingevallen Said Bentohami af en bracht de stand op 4-1. Dat had ook al eerder kunnen gebeuren als Wilson in de 91e minuut een pass van Mauri Cabeza verzilverd had, maar een kniesoor die daarover begint na de onvervalste hattrick. Samengevat: niet de meest smaakmakende wedstrijd van AFC, maar wel weer met 4 mooie goals, waarvan er in ieder geval één ingelijst kan (moet) worden als voorlopig de mooiste van het seizoen en, wellicht ten overvloede nogmaals gememoreerd, AFC blijft de pro ductiefste ploeg in de hoofdklasse en doet in ieder geval weer mee in de strijd om de bovenste plaats. 20 december 2006 85e jaargang nr. 7 Het zit goed met deze selectie, want ondanks een aantal blessures zijn de invallers bijna vaste basisspelers. Het was dan ook Said Bentoha mi, die na een paar eerdere prima acties, de bal voorgaf en wederom Ruben de gelegenheid gaf om met een lekker puntertje de 2-0 te laten aantekenen. Het was afgelopen, 3 punten, we staan gedeeld eerste met Türkiyem, Argon en VVSB, allemaal "herbstmeister". Alle AFC'ers zijn dan ook trots op de AFC- begeleiding en selectie met deze prestatie en hope lijk wordt het een mooie 2e helft van het seizoen. Wij willen na iedere overwinning dat dansende kringentje rood-zwarten zien. Fijne dagen! Ronald Koster Opstelling: Edwin van Holten, Joey Esionye, Said Moumane, Mendel Witzenhausen, Robert Gehring (Bobby Gehring), Laurens Bianchi, Ruben Wilson, Mauricio Cabeza, Tom Clobus (Said Benthohami), Gijs Roodbeen, Murad Böke. 10 december 2006: AFC - FC Hilversum 4-1 Met de warmste novembermaand sinds mensenheugenis en zelfs nog veel langer, in de ledematen was het afgelopen zondag wel even wennen op ons onvolprezen sportpark Goed Genoeg. Helaas hadden niet veel supporters de waterige kou, de scherpe wind, Ajax thuis in de verwarmde Arena of voor de buis (is ouderwets, tegenwoordig flatscreen) getrotseerd om de meest scorende ploeg uit de hoofdklasse A nl. AFC te zien spelen tegen Hilversum. Onze onvolprezen stadionspeaker Adriaan Westerhof, tevens vice- voorzitter en commissaris Commerciële Zaken met zijn trouwe ge luidtechnicus Dennis de Wit (lid commerciële commissie) probeerden er voor de wedstrijd de stemming in te houden met de mars van Ko ning Voetbal. Sinds 2004 bemannen zij, weer of géén weer, bij elke thuiswedstrijd de "radiokamer", en tevens behoren de heren ook nog tot de kring van AFC Vriendelijke Bedrijven. Hoezo clubliefde denk ik Neemt niet weg dat ondanks de doordach te muzikale bemoeiingen voor de wedstrijd, het spelniveau in de eerste helft van beide partijen de kou niet konden verdrijven. Hilver sum was misschien wel iets beter en had een (heel) licht veldover- wicht, maar van de aanval van AFC ging meer dreiging uit zonder dat het echt tot kansen leidde. Zodoende dwaalde mijn aandacht af naar de begin"tune" van de wedstrijd nl. de Koning Voetbal mars. Waar komt die eigenlijk van daan? Navraag rondom het veld leverde niets op. Het feit dat iedereen moeite deed zich iets te herinneren en om mij verder te helpen, gaf aan hoe interessant de wedstrijd was. 5 Minuten voor rust werd mijn research verstoord. Tom Clobus gaf een mooi steekpassje door het centrum op Ruben Wilson, die zag kans, ondanks de verdediger in zijn rug, weg te draaien en werd gelijk prompt neergelegd in het 16 meter gebied. Géén zware overtreding, maar wel goed genoeg voor een terechte penalty. Tom voltrok zelf het vonnis, mooi strak in de rechter beneden hoek. Rust 1-0. Na de rust was het beter. Koning Voetbal had het iets warmer gekre gen. Hilversum wilde terugkomen, zette meer aan en de voorhoede van AFC kreeg gaande weg de ruimte, die zij zo graag wil hebben. In de 67e minuut kwam de bal van links bij Ruben in de rechterpunt van het strafschopgebied. Weer had de verdediger van Hilversum géén grip op Ruben en vanuit een snelle draai scoorde Ruben 2-0. Mooie goal. Even leek de overwinning nog in gevaar te komen, doordat een handsbal van AFC bestraft werd met een strafschop en Hilversum 2 - 1 aantekende. Maar AFC herstelde zich snel en dat het nog beter kan, want vanaf nu gaat het stukje alléén nog maar over Ruben, bewees onze spits in de 85e minuut. Met een weergaloze lob over 20 meter toverde Ruben de bal over de toch niet kleine en zeker niet slechte keeper van Hilversum. Komt dat zien, komt dat zien, volgende week tegen de koploper Ar gon. Opstelling: Van Holten, Esionye, Witzenhausen, Böke, Moumane, Bianchi Bobby Gehring Roodbeen (Said Bentohami), Coronel, Cabeza, Wilson, Clobus. Amel Vroege P.S. Na de wedstrijd toch nog thuis even opgezocht. De mars Koning Voetbal is in de jaren '30 geschreven door Willy Schootemeyer. Tevens componist van de smartlap "ik hou van Holland" en wereldbe roemd geworden door tenor Joseph Schmidt. Pirn Adriaansz komt de eer toe als eerste over de mars Koning Voet bal en AFC geschreven te hebben nl. in de Schakel van 5 november 2004. 6

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 6