V Medische commissie Als Nederland beweegt, doet A.F.C. dat altijd beter!? 20 december 2006 85e jaargang nr. 7 Onze dochtervereniging ACC (Amsterdamsche Cricket Club) had op 23 november jl. een Algemene Ledenvergadering. Als één van de belangrijkste agendapunten stond genoteerd: Vooruitblik naar 2007. Het seizoen 2007 speelt het eerste elftal weer in de hoogste klasse van de KNCB (Koninklijke Nederlandse Cricket Bond) en wil dit keer dusdanig presteren, dat aan het eind van het seizoen handhaving behouden blijft. Namens de AFC wensen wij het bestuur, onder lei ding van voorzitter Max de Bruin, veel wijsheid en de spelers veel succes. Onze spits van het eerste elftal Ruben Wilson scoorde in de thuis wedstrijd tegen Hilversum het 1199e, de 1200e en het 1201e doelpunt voor AFC sinds de invoering van de hoofdklasse bij de amateurs. Ook de afgelopen zondag in de thuiswedstrijd van ons vlaggenschip tegen Argon scoorde Ruben beide goals en bracht daardoor zijn totaal in de lopende competitie op 10 doelpunten. Namens de AFC onze welge meende bewondering en felicitaties. In Metropool Sport dd. 11 december jl. las ik een artikel met de kop "Er zit muziek in" over Joop Jansen een fervent saxofonist. Hij noemt in zijn verhaal zijn zoon Magid Jansen, in het verleden speler en tot en met het vorig jaar jeugdtrainer bij onze club, en ook zijn zoon Essam, die bij onze vereniging in de A-junioren speelt. Een erg leuk artikel. In de sportbijlage van het Parool van afgelopen maandag was een artikel opgenomen over onze radiokamer, die al drie jaren wordt bemand door vice-voorzitter Ad Westerhof met assistentie van Zilveren Ploeger Dennis de Wit. Op ludieke wijze beschrijft de journalist de afgelopen zondag, toen hij tijdens onze wedstrijd tegen Argon in de radiokamer zat. Onze tegenstander op 10 december jl. de FC. Hilversum vierde afgelopen zomer het 100 jarig bestaan. Door een misverstand was de AFC op de receptie niet vertegenwoordigd. Voorafgaande aan ge noemde thuiswedstrijd sprak voorzitter Machiel van der Woude aan de bestuurstafel vriendelijke woorden tot de bestuurders van FC. Hilversum en overhandigde hij aan voorzitter Henk van den Berg van de jubilerende club een typisch Amsterdams geschenk te gebrui ken tijdens één van de komende bestuursvergaderingen in Hilversum. Ons 12-jarig jeugdlid Mickey van der Hart vertelde met begrijpelij ke ontroering aan wat clubgenoten, dat zijn opa Cor van der Hart op 78-jarige leeftijd was overleden. Waarbij onze Mickey niet de enige was, die zich realiseerde dat er een ware voetbalfenomeen was heen gegaan. De kranten, radio en diverse tv-programma's herdachten het overlijden van Cor van der Hart. Cor was niet alleen een geweldig goede voetballer in de vijftiger jaren, maar ook een erg goed mens. Toen speelde de beste stopperspil van Nederland, 44 keer in het Nederlands elftal en later als profspeler bij de club Lille, in die jaren kampioen van Frankrijk. En in zijn latere jaren nog eens een aantal succesvolle jaren voor Fortuna'54. Daarna een vakbekwaam voetbaltrainer van AZ. Mickey kan trots op zijn grootvader zijn, die tevens een graag geziene gast was bij onze AFC. Misschien werken de voetbalgenen van Cor naar zijn kleinzoon door! Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de familie. Onze vice-voorzitter Ad Westerhof verbleef met zijn zoon Ad in Hong Kong en ontmoette daar ook Zilveren Ploeger Dennis de Wit, directeur van één van onze AFC Vriendelijke Bedrijven. Er werd van deze drie AFC-leden een foto in Chinese kleding gemaakt, zodat nu daar de mensen zeggen: die AFC-ers kom je ook overal tegen!!!! Al een aantal jaren bedient Marjan Janssen, de echtgenote van Zil veren Ploeger en vroegere doel verdediger van ons le elftal Theo Janssen, het bestuur en haar gasten tijdens de thuiswedstrijden van ons le elftal. Zij doet dit op een charmante en voortreffelijke manier en dat wilde ik toch eens aan u laten weten. Grote klasse Marjan!!!! Ook nu moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws Op 10 december jl. overleed ons lid Freek van Doesburg, tevens lid van de Zilveren Ploeg. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Gerrit Bogaers (21/12) -Jacques Parson (23/12) - Ernst Werner (23/12) - Dick Huisman (24/12) - André Wijnand (26/12) - Nico Leloux (26/12) -Eddy Meijer (28/12) - Lid van Verdienste Jan Benoni (2/1 -79 jaar) - Tom Swart (6/1) - Karei de Graaf (6/1) - Roel Ridde- rikhoff (8/1) - Hennie Kottmann (9/1) - Henk Dik (11/1) - Ron Lim burg (13/1 - 60 jaar) - Hans Roodenburg (16/1 -6o jaar) Lid van Verdienste Edwin Geluk (16/1) - Jos Kemna (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1) - Jos Lonnee (17/1) - Lid van Verdienste Lex Rimini (18/1 - 81 jaar) - AFC (18/1 - 112 jaar) Henk Bijlsma (19/1) - Jan Sandberg (21/1) - Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) -Willem Bronwasser (25/1) Tonny van Leeuwen (26/1) - Paul Gehring (26/1) Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Deze Schakel is de laatste uitgave in het jaar 2006. Ik wil u allen daarom, met allen die u lief zijn, een Prettig Kerstfeest en een Ge zellige Jaarwisseling wensen, en daarbij de wens uitspreken dat u in het nieuwe jaar 2007 veel geluk, liefde en een goede gezondheid mag hebben. Johan de Bie Geef voetballers een bal en zo goed als zeker zal het inspelen van de keeper "binnen de 16" het hoogtepunt zijn. Laat ze te veel duurloop doen en het is een baai-training. De komende "wintermaanden bie den mogelijk meerdere afkeuringen of veelal verminderde trainings mogelijkheden. De sportschool geeft dan uitkomst. Nog sterker, aan alle kort of langdurig geblesseerden adviseer ik juist in deze periode de sportschool optimaal te benutten. Het is niet de bedoeling hiervoor een pasklaar programma te maken. Overleg dat met de dienstdoende sportinstructeur. Voetbal is in principe een intervalsport met als basis duur-emotie, dus train ook als zodanig. Ik bedoel op de hometrainer, de roeier of de crosstrainer( een soort elliptische langlaufmachine). Daarnaast is een opbouw in elke vorm van lichte kracht, zeker aan te bevelen. De hometrainer: fietsen kan het herstel na blessure bevorderen, terwijl het gebonk op willekeurige ondergrond na enkel, knie, of achillespees aandoeningen prettig achterwege blijft. Een tempo rond 90 omwente lingen p/min. zal de beste response geven. Begin met vijf tot tien minuten rustig peddelen bij een lage weerstand. Verhoog dan het verzet, maar houd het aantal omwentelingen gelijk. Hou dit twintig minuten vol, om de bloedsomloop aan te spreken en calorieën te kunnen verbranden. Ga tussendoor eens op de pedalen staan om een sprintje van dertig seconden te maken. Eindig daarna met een relaxed ritje van vijf minuten. De roeimachine: hierbij train je de grotere spiergroepen van zowel het boven- als onderlichaam. Het systeem van hart en bloedvaten wordt nu werkelijk aangesproken. Bovendien voer je deze inspanning uit zonder dat voeten, enkels en knieën drie keer het lichaamsgewicht moeten opvangen. Wederom rustig vijf minuten warming-up, voer dit op tot ongeveer 80% van je maximale kunnen en houd dit twintig minuten vol. Eindig in een rustig tempo gedurende vijf minuten. De crosstrainer: deze vloeiende beweging houd het midden tussen de inspanning op een stepper, een loopband of een hometrainer en lijkt meer op een langlaufsimulator. Het benadert een pittige duurloop met een juist zeer veilige actie voor de extremiteit. Variaties in weerstand, voorwaartse en achterwaartse bewegingen, maken het tot een geïnspi reerde training. Wederom vijf minuten opwarmen met lichte weer stand, om vervolgens twintig minuten zwaardere inspanning vol te houden. Zo train je het vermogen om met spierverzuring te leren omgaan, waardoor je aanzienlijk je prestatie verbetert. Deze drie apparaten bieden tevens een geweldige mogelijkheid om intervaltrai- ning te doen, zonder enig blessure risico. Interval training: begin met tien minuten in een comfortabel tempo zonder al te veel weerstand. Verhoog nu de weerstand telkens met één niveau. Vervolgens verhoog je het pas- of slagritme. Hou dit zestig seconden vol en keer dan terug naar het aanvangsritme. (duur 40 seconden) Herhaal dit tien keer en eindig met een cooling-down van vijf minuten. Laat de feestdagen maar komen. De medische commissie en de fysio's Kirsten, Aukje, Sandra, Mela- nie, Michel en Michael wensen ieder een sportief en gezond 2007. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur De medische commissie bestaat uit:: Arts: Lex Swaan, tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: WimCrouwel (voorzitter, wim.crouwel@xs4all.nl) en Frank Tilmans tel. 020-6440070 Verzorger/masseur A-selectie: Co Groszenipper tel. 06 44352970 5

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5