6 december 2006 85e jaargang nr. 6 nomische verrassing inschakelde. Er was goede muziek met een zoet gevooisde zanger. Iedereen werd gefotografeerd en vond zijn/haar beeltenis later op een gratis uitgedeelde muismat terug en zelfs Zwarte Piet Carla de Groot kwam de goede stemming verhogen. Hulde ook aan ons lid Henk Foppen, de man die in het bestuur van de Sociëteit Olympisch Stadion "over de feestjes gaat". Hij had samen met sociëteitsvoorzitter AFC-er Jan van Galen een en ander goed voorbereid. Ja, ik zei het al heel veel keer: AFC-ers kom je overal tegen. En wat de Olympisch Stadion Sociëteit betreft, zelfs een aantal actieve AFC-ers. En dat zijn dan vaak AFC-ers, die ook in hun eigen voetbalvereniging actief zijn of in het verleden waren. Op woensdag 29 november jl. kwam na het verspelen van het Peper- noten-toernooi in het clubhuis voor de Championss League, World Cup. F- en E-pupillen Sinterklaas op bezoek. Ik vond het een zeer geslaagde middag. Op de website is een verslag te lezen voorzien van foto's. Dank, namens de AFC, aan de organiserende leden van onze jeugdcommissie. AFC-ers zijn niet alleen actief op het gebied van hun eigen favoriete sport. Naast voetbal kom je ze ook overal elders tegen. Zoals bij de Amstelveense volleybalclub Martinus, zowel voor de professional afdeling die Dela Martinus heet, als voor de vereniging Martinus. Het bijzonder sterke damesvolleybalteam won vorige week woensdag in de Emergohal in Amstelveen de eerste wedstrijd voor de Indesit European League tegen het Spaanse Hotel Cantur Las Palmas met 3-0. Dit tot grote vreugde van AFC-lid Jan Wortel, die in het ver leden bij onze club voetbalde. Hij is erelid van Martinus en Bonds- ridder van de Nevobo vanwege vele verdiensten in het verleden. Jan's vrouw Riet is de zeer actieve secretaris/penningmeester van Dela Martinus. Jan Wortel is een vaste bezoeker van de thuis- en uitwedstrijden van ons eerste elftal. Hij staat dan graag achter het doel van de tegenstander, zoals u weet, een vast gebruik van vele fervente clubgenoten. Daarnaast is hij vaak op de zaterdag op Goed Genoeg aanwezig. Mijn tweelingbroer en ik waren voor deze wedstrijd door Jan uitgenodigd en zagen daar natuurlijk ook weer oud-AFC-ers, waaronder oud-eerste elftalspeler Tycho Sulsters. Tycho speelde in het verleden een aantal jaren in ons eerste elftal. Hij vervult bij de volleybalclub de functie van secretaris en volgt nog altijd de resulta ten van onze club. "Gemeente ontdekt sport als goudmijn". Deze kop stond half no vember in De Telegraaf boven een artikel waarin ondermeer verteld werd, dat de Amsterdamse sportsector zeker driehonderd miljoen euro waard is. Een sporteconomisch onderzoek naar dertig sportorganisa ties in de hoofdstad zou dit hebben uitgewezen. Het onderzoek zegt voorts, aldus De Telegraaf, dat de stad nog veel kansen op meer in komsten liggen laat. Het was het sporteeonomische adviesbureau Sport2B, dat de impact van sport op de economie van Amsterdam onderzocht heeft. Liefst dertig verenigingen en accommodaties wer den hierbij onder de loupe genomen. Daaronder bevinden zich, al weer aldus De Telegraaf, clubs als Ajax en AFC en Amsterdam Admirals. Ook evenementen als de Dam tot Damloop, de ING- Marathon en het Amsterdam Tournament. Voorts: accommodaties als het Frans Otten Stadion, de Jaap Edenbaan, Sporthallen Zuid en vermoedelijk ook ons eigen Sportpark "Goed Genoeg". "Een slimmer gemeentelijk beleid kan veel geld opleveren", concludeert verslaggever Jarco de Swart in zijn artikel. Het zou denk ik ook slim van de Amsterdamse overheid zijn als de resultaten van zo'n interes sant onderzoek ook ter kennis van de genoemde clubs, evenementen en accommodaties komen. Bijvoorbeeld bij onze eigen vereniging AFC, om maar een belangrijke te noemen. In de Financiële Telegraaf van afgelopen zaterdag las ik een artikel over een vermogensbeheerder die de fusiestrijd wereldwijd aangaat. Deze stelling is van Leen Meijaard, directeur Benelux van vermo gensbeheerder BlackRock Merrill Lynch. Volgens Leen is een beheerd vermogen van 500 tot 600 miljard op termijn minimaal vereist om succesvol te kunnen concurreren. Verder verwijs ik u naar het desbetreffende artikel. Genoemde Leen Meijaard voetbalt bij onze AFC in het 12e elftal, van welk team hij ook de aanvoerder is. Ook zoon Thomas en elftalcommissielid Max Flam spelen in dit elftal. Dit 12e elftal staat bovenaan met 27 punten uit 9 wedstrijden. U ziet het beste lezers AFC'ers kom je zelfs tegen in de wereld van de hoog ste financiële experts. Ons Lid van Verdienste Peter Roosenschoon heeft recent weer een nieuwe heup gekregen en verblijft tot het einde van deze week in het ziekenhuis. Bij mijn laatste ontmoeting met hem tijdens de bijeen komst van de Zilveren Ploeg op 3 november jl. had hij deze operatie al aangekondigd. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. Max Brandenburg, speler van de Junioren A 3 heeft recent een ernstig ongeluk gehad, waarbij hij meerdere botbreuken, twee ver brandingen aan zijn gezicht en derdegraads verbrandingen aan zijn handen heeft opgelopen. Namens de AFC zenden wij Max onze groe ten en wensen hem sterkte en een spoedig herstel. Lucas van der Walle, speler van de Junioren C 7 was zo ongelukkig om recent tijdens een wedstrijd van zijn team zijn enkel te breken en zit dus nu in het gips. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. Sinds kort kunt u op de vaderlandse televisie bij de reclame van de STER een opname zien van een man, die blij is om bij de DSB-Bank te bankieren en daarom een bloemetje voor zijn vrouw koopt. En dan is de verkopende bloemenman in beeld en dat is onze Zilveren Ploeg- lid Reijer Oud (ruim 48 jaar lid van AFC) en destijds speler in mijn welpenteam de Bavianen, die zijn bloemenstal heeft op de hoek van de Stadionweg en de Minervalaan. Eerste elftalspeler Peter Post debuteerde woensdag 29 november jl. in het Nederlands Amateur-elftal tijdens een wedstrijd tegen Enge land in het Pirelli Stadium van Burton Albion FC, een wedstrijd in het kader van de European Challenge Trophy 2006. Helaas werd de wedstrijd verloren met 4-1. Voor een verslag van deze wedstrijd verwijs ik u naar onze website. Namens de AFC onze gelukwensen aan het adres van Peter Post. In de sportbijlage van het Parool van 2 december jl. was een artikel gewijd aan het vermelden van de afgelastingen op de website. Over onze club wordt het volgende vermeld: "Bij AFC hebben ze het bandje geperfectioneerd. Op de AFC-afgelastingenlijn (een heus 0900-nummer) weerklinkt de raspende stem van jeugdtrainer Pim van de Meent: "Beste AFC'ers zondag 26 november, Wat dacht u Het is dus vannacht de hele nacht droog geweest, dus droge veldjes. Alle wedstrijden bij AFC zijn - dramatische pauze - goedgekeurd". Wel licht wat jaloezie bij andere clubs en de media, maar wij zijn erg trots op je Pim! In de Voetbalkrant Editie Groot Amsterdam las ik een interview met onze eerste elftal-speler Laurens Bianchi. Laurens vertelt op een leuke wijze over zijn voetballoopbaan bij een aantal clubs, over zijn sportieve ouders Rob (in het verleden speler bij FC. Amsterdam, trainer bij de hockeytop, trainer bij AFC en nu weer actief als trainer in de hockeywereld) en Marjolijn (in het verleden hockeyinternatio- nal en trainster bij de hockeytop) Hij eindigt zijn interview met de opmerking, dat hij trots is om voor AFC te spelen. Grote klasse!! Laurens. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Andre v.d. Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - Gerrit Bogaers (21/12)Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 5