Maar "de Dijk" werd wel verwend door fraai counter aanvalsspel van AFC. Na 20 minuten nam de aanvalsdrift van ADO '20 af en AFC vond het ook goed. Tot 5 minuten voor tijd ADO '20 bij toeval na een verdedigingsfoutje toch nog op 2 - 1 kwam en daar weer moed uit putte. AFC ging te makkelijk terug, maar wist met een beetje geluk (bal tegen de lat) de voorsprong te behouden, alhoewel het eigenlijk véél te spannend werd. AFC had, zoals ik reeds vermeldde, eerder de wedstrijd moeten be slissen, maar "de Dijk "was best tevreden. Eind goed al goed en na het verlies van vorige week, een leuke opste ker. AFC draait weer mee in de top van de hoofdklasse. Verheugend was ook de terugkeer van Bobby Gehring, die inviel in de 73e minuut voor de geblesseerde Joey Esionye Volgende week Elinkwijk uit. Daar hebben ze trouwens letterlijk ook "een Dijk". Dus sluit u aan. Het lidmaatschap van "de Dijk" is overi gens gratis en er zijn géén leeftijdsgrenzen. Amel Vroege Opstelling: Van Holten (Veenboer), Esionye (B. Gehring), Moumane, Witsenhausen SamsomPost, Roodbeen, Böke, Coronel, Cabeza, Wilson, Clobus, 5 november 2006: Turkiyemspor - AFC 3-0 Vorig seizoen konden we de punten niet pakken tegen de tegenstan der van vandaag en onze Mijdrechtse vrienden Argon, maar in de vorm waarin wij op dit moment verkeren zouden we toch voor een mooi resultaat kunnen zorgen in West op Spieringhoorn. Ik was te vroeg, 13.15 uur zat ik samen met Cees Thomas als enige AFC'er in de bestuurskamer. Begon 14.30 uur, niet 14.00 uur, moet ik nu toch weten. De heren scheidsrechters zaten nog aan de kof en langzaam liep het kamertje vol. Natuurlijk was Ton Ojers ook aanwezig, regel matig bezoeker van AFC, heeft kijk op voetbal, maar is de Paul de Leeuw van het voetbal, je mag hem of je mag hem niet.ik mag hem. Türkiyem had twee weken niet gevoetbald en AFC zat in de sneltrein. We staan 2e! 2e? De tuchtcommissie van de KNVB had besloten om na de wedstrijd ADO'20-Hilversum de volgende straf op te leggen: ADO'20 één punt en Hilversum 3 punten in mindering. Dit alles naar de excessen na deze wedstrijd. De KNVB zal zwaarder straffen en punten in mindering brengen of zelfs ploegen uit de competitie ne men, Voorland, het zal geen uitzondering meer zijn. Terecht of onte recht, er moet wel wat gebeuren. Türkiyem-AFC zijn wel wedstrijden waar je bij moet zijn. Wij hebben het meestal zwaar en een punt vandaag zou lekker zijn. Op de klanken van "Simply the best" kwamen de spelers het veld op. Mooi toneel, het bekende zwart-rood tegen het mooie "Celtic groen-wit". En de scheids? Vandaag en ik zie het de laatste tijd meer, waren de heren in het fluor-geel gestoken. Vroeger kocht ik deze zuurstokken bij mr. Jamin, leek ook een beetje op Route-Mobiel.... of toch Gordon? Veel publiek en lekker herfstweertje. AFC kwam erg goed uit de startblok ken en combineerde er lustig op los. Met prima acties vanaf het mid denveld werden de spitsen bereikt en de combinatie die Ruben Wilson een grote kans gaf was een beste. 1-0 voor Türkiyem! Uit het niets stond de sluwe Regilio Simons voor van Holten en het leek alsof Edwin niets deed, maar de lichaamsbeweging van Simons was een klassieke die Edwin als versteend deed staan. AFC was van slag en het was dan ook niet veel later dat Guilermo Graaven de 2-0 liet aantekenen. Guilermo Graaven? Waar ken ik die ook al weer van? Zonder dollen, ik moet zeggen dat Guilermo is gaan voetballen en niet groots maar wel goed meespeelde met de groen-witten. Simon Kistemaker heeft hem toch beter laten voetballen, knap. Net voor rust keek mijn zoon Bas mij vragend aan. "Ga je het doen pa?", vroeg hij. "Ik denk het wel Bas, ik denk het wel". 4,50 euro, nummertje 389, ik stond in de rij de wachten. Een Turkse Joop Braakhekke was lekker bezig, koksmuts op en de zweetdruppeltjes liepen langs zijn wangen omlaag. Had daar overigens een apart hand doekje voor. "Saus bij", vroeg hij. Dönner kebab, één maal per jaar, nee ik lieg, twee maal per jaar, want ook op Koninginnedag durf ik het. Was lekker, sla, knoflooksaus en naar zeggen gekruid kalfsvlees, heerlijk, saus op de wangen. Ik zag meerdere AFC'ers in de rij staan, met wat schaamte weggedoken in hun lange jas, maar later genietend. 15 november 2006 85e jaargang nr. 5 Ach, laat ik het zo zeggen, is weer eens wat anders dan ons soepie in de rust. De 2e helft kon beginnen, was er nog eer te behalen, tuurlijk, gewoon snel de aansluitingstreffer maken. TV-vriend Ton Ojers had het al aangekondigd na de 2-0. "Jammer, maar AFC is kansloos, achterin niet scherp genoeg en voorin niet krachtig genoeg vandaag, had dit niet gedacht". De 2e helft was AFC beter, speelde prima, maar de harde verdedigers gaven de Reds weinig ruimte. De paar kansen die we kregen werden gesmoord door hun benen en net voor tijd werd een snelle uitval afgerond door Oerlemans die van Holten kansloos liet. Dit was een logisch gevolg van de aanvalsdrift van AFC. VVSB weer gewonnen en volgende week spelen wij thuis tegen nummer twee ADO'20. Eindelijk kan ik het zeggen: een zespunten wedstrijd, die pakken we. En pachter Frans, een tip, zet een standje neer met broodjes warme Pastrami, je loopt binnen. Ronald Koster Opstelling: Edwin van Holten, Joey Esionye, Said Moumane (Gideon Coronel), Mendel Witzenhausen (Hashemi), Laurens Bianchi, Ruben Wilson, Mauricio Cabeza, Tom Clobus, Gijs Roodbeen, Peter Post, Laurens Samsom (Murat Böke 29 oktober 2006: AFC - Excelsior '20 5-0 (rust 1-0) Zoals in het programmaboekje werd aangekondigd konden we twee bussen van Excelsior '20 verwachten. Rond 13.30 uur kwam naast de spelersbus de "Kwibus", bus met zo'n 35 supporters die al redelijk beschonken Goed Genoeg op kwamen karren. "Er zit meer drank dan brandstof in die bus, waren de eerste woorden van de chauffeur". Mooie ouwe 'Schiedamsche' club waar cricket en voetbal een hoofd rol spelen. In de laatste 7 jaar opgeklommen van de 4e klasse naar de hoofdklasse waar zij zich afgelopen seizoen via de nacompetitie konden plaatsen. Wat moet je verwachten van een team dat 4 punten heeft en nieuw komer is? Toch een puntje uit afgesnoept van Türkiyemspor en ge wonnen van VUC. AFC zit de laatste weken in een "flow" en speelt lekker attractief en aanvallend voetbal, wat er in zit komt er gewoon uit, kan niet anders. Was lekker druk op Goed Genoeg waar tevens Henk ten Cate werd gesignaleerd, was een dagje uit. Het veld lag er prima bij en de wedstrijd kwam direct op gang. AFC en Excelsior kregen beide een snelle kans en AFC had zeker in het begin het beste van het spel. Na een half uur was het raak, Laurens Bianchi gaf de bal van rechts voor en spits Ruben Wilson nam aan, struikelde, stond op en draaide met een "Yonina-achtige" beweging de bal met rechts in de linkerhoek, 1-0. Na deze openingstreffer ontstond er een potje schaakvoetbal waarbij het schot van de Excelsior spits prima werd verwerkt door onze goalie Edwin van Holten. In de rust waren de meningen verdeeld, van prima wedstrijd tot mati ge pot. Ik moet mijn mening ook geven en moet zeggen dat AFC de betere ploeg was, maar echt warm werd ik de le helft niet. Heerlijk warm soepie en hopen op een mooie uitslag, wat dat zou moeten kunnen vandaag. De 2e helft was zeker in het begin evenwichtig. De gasten drukten een beetje en je zag dat het publiek bang was voor een tegentreffer. He laas liet AFC'er Khalid Harak zich gaan en maakte een hele vervelen de overtreding op het middenveld, waar hij zichtbaar spijt van had. Terecht rood werd getrokken en AFC moest met 10 man verder. Zoals vaker in het hedendaagse voetbal konden de gasten niet de vrije man vinden en werd dan ook na 20 minuten een voorzet van Mauricio Cabeza verkeerd beoordeeld door een Excelsior verdediger en belan de de 2-0 in het netje achter keeper John Bos. De wedstrijd was gelopen en AFC kon zich uitleven om vanaf het middenveld de zijkanten op te zoeken en de goals als appeltje vielen. De 3-0 was van de uitstekend spelende Tom Clobus, lobje over de reeds op de grond liggende keep. De 4-0 door Yama Hashemi, prettig stiftje en de 5-0 door wederom Ruben Wilson uit een voorzet van invaller Said Bentohami. Was ietwat geflatteerd, maar het verschil was wel heel duidelijk ge worden. De sportieve bestuurleden feliciteerden ons met de overwin ning en de Kwibus-aanhangers kwamen los. "Helemaal niets uit Amsterdam", werd er gezongen waarop Miss Excelsior 2006 een dansje waagde met onze secretaris. "Willen jullie een drankje, zei onze secretaris?". "Prima, doe maar 60 bier!".

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 6