tieve hulp en tenslotte aan pachter Frans Ris, assistent Joop en hun medewerkers voor de prettige bediening tijdens deze bijeenkomst. Mia de Vries, echtgenote van ons ondersteunend lid Wim de Vries en in het verleden zeer actief bij de Nieuwjaarsuitvoeringen op Goed Genoeg, heeft de laatste maanden een aantal medische behandelingen ondergaan. Bij mijn laatste ontmoeting toonde Mia zich optimistisch en bij de wedstrijd van zondag jl. tegen ADO '20 vertelde echtgenoot Wim mij, dat alle onderzoeken gunstig zijn uitgevallen, waarmee wij Mia gaarne gelukwensen. In de wedstrijd van ons eerste elftal tegen Türkiyemspor speelden twee broers tegen elkaar. In ons team Mauro Cabeza en bij de tegen partij Salvi Cabeza. In de sportbijlage van het Parool werd hieraan op ludieke wijze aandacht besteed. Zoals bekend won het team van Salvi de wedstrijd maar de indruk werd gegeven, dat in verband met de goede verhouding tussen de twee broers een gelijkspel beter op zijn plaats zou zijn geweest. Nu dat wij het toch over het voetbalnieuws in het Parool hebben memoreer ik even het artikel, na de wedstrijd van ons vlaggenschip tegen Excelsior '20, over de geschiedenis van de supporters met de naam de Dijk: achter de goal van de tegenstander. Deze traditie da teert al uit de vijftiger jaren, toen onze club nog haar velden had aan de Zuidelijke Wandelweg. Het was een warrig artikel en er werden namen van personen genoemd, die geen lid zijn van onze club. In het Parool van 8 november jl. was weer een positief artikel opge nomen over één van de spelers van ons eerste elftal. In dit artikel vertelde Gideon Coronel uitgebreid over zijn voetballoopbaan bij de jeugd van AFC en zijn voetbaljaren bij de Universiteit van Wake Forest in North Carolina (USA), waar hij drie jaar samen met zijn voetbalvriend Bobby Gehring heeft gevoetbald en uiteraard ook gestudeerd. Een erg leuk interview. Tevens vermeldt het Parool op woensdag de namen van, naar de mening van hun rapporteurs, goede spelers. Al een aantal weken wordt Stephan Veenboer als nummer 1 genoemd bij de Beste Kee pers, Peter Post en Laurens Samson staan in de stand van het Grootste Talent en Gideon Coronel en Ruben Wilson in de stand van de Beste Speler. Het is natuurlijk fantastisch, dat spelers van onze AFC hierbij genoemd worden. Ook Metropool Sport besteed ruim aandacht aan het amateurvoetbal. In de krant van maandag 6 november jl. is een uitgebreid interview, voorzien van een foto, opgenomen van onze speler Ruben Wilson, die uitvoerig vertelt over zijn voetbalcarrière voordat hij bij AFC kwam spelen. Hij voelt AFC als een grote familie en vind het prettig, dat er bij zijn nieuwe club jongens rondlopen, die de AFC al sinds hun jeugd trouw zijn gebleven. In dezelfde krant las ik ook een interview met Daryll van Mieghem, speler van de Junioren A, die vertelt over zijn ervaringen in de Juni oren C en aansluitend in de Junioren B 1. Hij speelt al vanaf zijn 6e jaar bij AFC met een onderbreking van 1 jaar voetbal bij Utrecht, een jaar dat hem teleurstellingen bracht. Verder stelt hij ooit een plaats te krijgen bij een BVO. Het speelde zich onlangs af in de Turkse badplaats Belek. v.l.n.r. Marco, Jasper, Vincent, Bas en Freek. 15 november 2006 85e jaargang nr. 5 Twee jonge moeders en hun kinderen kwamen op het strand geheel onverwacht Marco van Basten tegen. Onze geweldige bondscoach rustte daar wat uit, toen de jongens hem herkenden. Gewapend met papier en balpen vroegen zij hem om een handtekening. Die gaf Marco direct en de ontmoeting met de jongens leek hem glimlachend zo te bevallen, dat hij hen zei dat zij best een foto, samen men hen, mochten nemen. Daar kwamen de moeders met hun camera bij, waar bij moeder Helma van AFC's F 9-speler Jasper de Bie aan Marco vertelde dat haar achtjarige zoon bij AFC voetbalt. Dat vond de bondscoach die, als hij zich kan vrijmaken, zelf in een van AFC's zaterdagteams speelt, leuk om te horen. Marco met de kinderen op de foto, waaronder dus de voortdurend bewonderend naar Marco kijken de Jasper. AFC-ers kom je overal tegen en nu komt een AFC-er ver van huis zelfs een andere AFC-er tegen. "Zo had Pim het niet gewild". Rood/groene kaarten met deze tekst circuleerden onlangs op de AFC-velden en in het clubhuis, waarbij deze kreet op het rode vlak van de kaart afgedrukt was. Menigeen begreep wat onze Pim van de Meent hiermee bedoeld zou kunnen hebben. AFC's vlaggenschip kwam toen niet tot de resultaten die Pim, succesvol oud-trainer en meerdere keren de "redder-in-nood" zich had voorgesteld. Op de kaarten wordt nu alleen nog maar de in het groene vlak van de kaart afgedrukte tekst gelezen. Die zegt dat "Pim het zo wel gewild had". Want, zoals ons eerste team nu speelt, is alleen deze tekst nog van kracht. Met zijn complimenten aan trainer Ton du Chatinier en de spelersgroep. U zult het inmid dels wel begrepen hebben. Die kaarten gingen over een andere Pim. Maar zou mogelijk toch een duidelijke aanwijzing geweest kunnen zijn door onze eigen Pim van: "jongens gooi er nog een extra schepje bovenop!". Wie weet heeft zijn met de politieke Pim synchroonlo- pend signaal wel stimulerend gewerkt? Want dat die Van de Meent verstand van voetbal heeft, dat heeft hij wel bewezen. Ton du Chati nier en zijn elftal wonnen de zeer belangrijke wedstrijd tegen ADO '20 met 2-1. Peter Post is gekozen voor de voorlopige selectie van het Nederlands Amateurelftal onder 23 jaar. Namens de A.F.C. feliciteren wij Peter en wensen hem veel succes Iedere thuiswedstrijd van ons eerste elftal bent u in de gelegenheid om bij de kassa van onze 2e penningmeester Edwin Geluk en zijn assistenten Frank Bouman, Jan Koomen, Ben Slaap en Ron Susan (ook bij slecht weer en wind) in de gelegenheid een programma te kopen. Dit programma is een uitgave van de Commissie Pers, Publi citeit en Evenementen en wordt redactueel verzorgd door Wim Ringe en geproduceerd door Yvonne Steeman en Jaap Draisma. Ik wilde u dit toch eens laten weten. Aan al deze personen namens de AFC onze hartelijke dank gebracht. Geoffrey van Meer, speler van Zaterdag 5 en broer van oud-eerste elftalspeler Daniël, is op 27 oktober jl. gepromoveerd op zijn proef schrift "Financial Behaviour on the Internet", waarmede de AFC hem van harte gelukwenst. Iedere week laat Geoffrey op het veld zien, dat het spelletje voetballen niet alleen met de benen maar ook met het hoofd gespeeld moet worden Ons ondersteunend lid Sebo Woldringh Sr. heeft recent in het AMC een hartoperatie ondergaan. Zoon Sebo-Jan deelde mij mede dat de operatie gelukkig geslaagd is. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Harry Hessels, erelid van de KNVB, een groot aantal jaren zeer actief bij de voormalige Afdeling Amsterdam van de KNVB, is een graag geziene gast bij de wedstrijden van ons eerste elftal en dan ook een gast aan de bestuurstafel. Na de zomermaanden heeft hij een groot aantal medische behandelingen ondergaan en wacht nu op een operatie. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem van harte beterschap. Op zondag 5 november jl. werd in New York de jaarlijkse marathon gelopen. Tussen de 37.000 deelnemers in de Big Apple vanzelfspre kend een aantal leden van onze AFC. In de eerste plaats Liliane Crouwel-Goossens, echtgenote van Wim en verder de fysiotherapeu ten van de praktijk Niek Stam en Peer v.d. Riet en onze leden Dani el van Meer, Steve Bierman en Dolf Segaar. Op het Nederlandse Consulaat in Rockefeller Center werd door de lopers van de Stichting Lopen voor Leven voor het KWF een cheque aangeboden van Euro 22500,-. Namens de AFC onze bewondering voor al deze deelnemers. 4

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 4