De jonge AFC'ers Jeugdjournaal 15 november 2006 85e jaargang nr. 5 Uitnodiging voor alle jeugdtrainers Maandag 20 november aanvang 20.30 uur organiseren wij een avond voor ALLE trainers, assistent-trainers, keepertrainers en loop trainers van de jeugd. Wij zouden het zeer op prijs stellen als een ieder hierbij aanwezig is. Indien je hierbij niet aanwezig kunt zijn verzoek ik hierbij om Klaas Molenaar of mij binnen 3 dagen hierover te informeren. Wij gaan ervan uit dat een ieder aanwezig is. De onderwerpen die ter sprake zullen komen zijn zeker de moeite waard. Met vriendelijke groet, Rinus van Leijenhorst Klaas Molenaar Trainingsschema's en teamindelingen staan vanaf heden op de AFC website op een eigen pagina onder 'jeugd'. Bekijk deze. De leider - prof en amateur Dinsdag 17 oktober vond de eerste bijeenkomst voor jeugdleiders plaats in het clubgebouw van AFC. Voorzitter van de jeugdcommissie Rinus van Leijenhorst stelde daar bij de coördinatoren, contactpersonen en de leden van de jeugdcom missie voor en had een bijzonder welkomstwoord voor David Endt de elftalbegeleider van Ajax 1 In afwachting van het herziene jeugdleidersboekje ontvingen de aanwezige leiders een overzicht van de belangrijkste AFC spelregels. Als het leidersboekje gereed is ontvangen alle leiders, maar waar schijnlijk ook de ouders van de jongste jeugdleden, een exemplaar. Iedereen is dan weer op de hoogte van de noodzakelijk spelregels binnen AFC. Na dit onderdeel nam David Endt als gastspreker het woord en gaf de aanwezigen een kijkje in de keuken van de werkzaamheden van een elftalbegeleider van een profclub. Hoewel de verschillen soms heel groot zijn waren er ook overeenkomsten. Het invullen van een wed- strijdformulier blijkt ook op het hoogste niveau nog gewoon handma tig plaats te vinden door de elftalbegeleider. En net als bij de amateurs is er ook bij Ajax 1 een belangrijke rol weggelegd voor de leider bij de sociale aspecten rond een team. Rinus van Leijenhorst stelde dan ook terecht dat een goede invulling van de leidersfunctie op ieder niveau, van amateur tot prof, van groot belang is. Na zijn toelichting kreeg David Endt nog een groot aantal vragen te verwerken, deels over zijn kijk op het voetbal maar natuurlijk ook over het wel en wee van Ajax. Voor de aanwezig leiders was het een aangename avond waarbij iedereen ook de start van de competitie met elkaar kon bespreken.. In de loop van het jaar zullen nog een aantal van dit soort bijeenkom sten worden georganiseerd. Belangrijk bericht uit Spanje Sinterklaas voor Champions League, World Cup, F- en E-pupillen Als alles meezit, zal op woensdag 29 november Sinterklaas op be zoek komen bij AFC! Het overleg met de hoofdpiet is in volle gang en het ziet er allemaal goed uit. Het programma ziet er als volgt uit: Champions League en World Cup 14.00-15.00 pepernoten voetbaltoernooi aansluitend Sinterklaasfeest, duurt ongeveer een uurtje E pupillen en F pupillen 15.00-16.00 pepernoten voetbaltoernooi aansluitend Sinterklaasfeest, duurt ongeveer een uurtje Ouders, zet deze datum in de agenda en houdt de website in de ga ten!!! Herfst 2-daagse Tijdens de herfstvakantie vond de jaarlijkse herfst 2-daagse bij AFC plaats. Twee dagen lang konden de kinderen die daar zin in hadden bij AFC voetballen Een speciaal programma, dat gemaakt was door de jeugdcoördinato- ren, zorgde ervoor dat op beide dagen weer een groot aantal jongens op sportpark Goed Genoeg te bewonderen was. De evenementencommissie zorgde voor de eet-en-drink logistiek en verzorgde nog een leuk aandenken op de tweede dag. Een aantal ouders, stagiaires, trainers en de Cl en C2 spelers hielpen mee om alles in goede banen te leiden. Vanaf deze plaats dank aan alle vrijwilligers! Pas de eerste van dit seizoen. Dat betekent dat er veel in te halen is, wat natuurlijk niet gaat lukken. We hebben er deze keer voor gekozen om uit elke categorie een opvallend leuk stukje (grotendeels) integraal over te nemen. De volgende keer komen weer meer teams aan bod met citaten. De "trigger" blijft natuurlijk dat u op de website zelf al eerder kijkt, want elke maandag zijn er weer "pareltjes" van leuke verslagen te vinden Kleding is wel een beetje de rode draad dit keer. Starten we maar met de jongsten bij Argentinië en doen het netjes op leeftijd verder "De competitie is al een paar weken aan de gang, maar het wil nog niet zo lukken met de shirts van Argentinië. De ene week spelen Jelle, Julian, Eran en Noah met hesjes, de andere week lenen ze Ajax tenues van de Champions League en dit weekend speel den ze in het mooiste shirt van de wereld: het AFC shirt. Helaas helpen deze vermommingen niet om punten te pakken. De jongens doen reuze hun best, spelen goed over, gaan er helemaal voor, maar het doeltje is iets te klein voor ze. De ballen gaan op de paal of nét naast. Noah had dit keer wel 3 goede schoten, ook Eran schoot erop los. Jelle is meer van de verdediging en het middenveld, maar ook hij streed tot het einde. Alleen Julian had succes met een prachtig doel punt tegen Uruguay. Maar we kregen ook een paar goaltjes tegen, dus verloren we deze wedstrijd. En dan de F2 "De Topper van de week; AFC F2 tegen RKDES Fl! In het kader van de traditie maar eerst wat overhet Weer! We stonden allemaal op met regen, wind en wolken en wisten bijna zeker dat de Topper tegen RKDES niet door kon gaan. Pim van der M, te A. wist op de band te vertellen dat bij AFC de wedstrijden ieder geval niet doorgingen. Veel te nat! Een belletje naar RKDES in Kudelstaart (gelegen bij Aalsmeer en te bereiken via Den Haag) moest licht in de duisternis brengen. De dame achter de bar had het overdreiging! Ik dacht even aan terreur of zo. Op zich geen vreemde gedachte zo onder de rook van Schiphol. Of bedoelde die dame de kracht van hun Fl. Neeee het ging gelukkig maar over een donkere wolk boven het sportpark. In ieder geval wist die dame mij te informeren dat het (nog) niet regende en vroeg zij of we vooral die kant op wilde komen. Zo gebeurde. In colonne; vijf auto 's met ouders, broers een oma en twee auto's van voetbalopa's en oma's, vertrokken we om ca. 10.15 uur richting Kuddelstaart. Daar aangekomen meteen paniek! De kicksen van Thijs stonden nog in Amsterdam. Pa Prins, drie seconden van RKDES verwijdert, deed wat voor echte Prinsen (...en Prinses sen) ook wordt gedaan. Hij keerde direct om en kwam net voor het begin van de tweede helft terug met de kicksen! Gelukkig maar. Thijs had ze hard nodig en het team Thijs! Prins Thijs deed meteen weer goed mee en vervulde zijn rol op het middenveld maar ook in de verdediging als een Koning! De eerste helft vocht AFC F2 voor wat ze waard waren. Hoewel RKDES Fl steeds iets sterker was konden we met een 0-0 stand naar de kleedkamer! Geen verkeerde tussen stand tegen een Fl! Een fabuleuze redding van Samuel N., hij hield een afstandschot uit de linker bovenhoek, mag in dit kader zeker niet onvermeld blijven. In de loop van de tweede helft sloeg de vermoeid heid wat toe bij onze jongens. Een beetje tegen de verhouding in en geholpen door de wind kwam een prachtige lange uittrap van Samuel N bij Yousseri. Yousseri zette zijn doelpuntenreeks voort en wist AFC op een 1-0 voorsprong te brengen. Helaas, drie minuten voor tijd kwam RKDES, geholpen door de scheids en een iets wat overspannen vader op 1-1. Over de gehele wedstrijd niet onverdiend! Milo werd door het team van experts uitgeroepen tot Man of the Match en te recht. Hoewel hij deze week niet eens extra opviel is hij altijd een zekere factor in achterlinie. Hij verdedigt als een beer, staat meestal 13

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 13