Medische commissie Humor en discipline vormen het A.F.C. teamkarakter. Beste A.F.C. sportvrienden, 24 augustus 2006 85e jaargang nr. 1 Van 14 tot en met 20 augustus jl. werden de Nationale Tenniskam pioenschappen 2006 verspeeld op het Tennispark Gold Star. De medische verzorging werd begeleid door onze leden Wim Crouwel en Ko Grosze Nipper. U ziet het weer mijn visie over die AFC-ers. Maandag 7 augustus jl. vond weer de jaarlijkse cricketwedstrijd tussen ACC en AFC plaats een vast gebeuren, dat in het verleden op initiatief van onze helaas op veel te jonge leeftijd overleden oudeer- stenelftalspeler Ton Disselkoen van start is gegaan. Dit keer was de organisatie in handen van Annemieke Disselkoen. Edwin Geluk en Jan Otsen. Als scheidsrechters traden op Hans Dukker, Peter van den Dungen Sr. en Jacques van de Glas. Aan het einde van de dag reikte ACC 's Vice-voorzitter Guido Dukker op een ludieke wijze de prijzen uit. Mede door het redelijke weer en de goede organisatie was het een zeer geslaagde dag op de mooie velden van de ACC. Recent was ik samen met mijn broer Hans op bezoek bij Herma Steensma, de weduwe van ons in 2005 overleden lid van verdienste Jan Steensma. Herma woont in het Verzorgingscentrum de Vreugde hof aan de Klencke 111 in Amsterdam-Buitenveldert. Herma zal het op prijs stellen, indien oude AFC-vrienden haar eens komen bezoeken om te praten over de AFC van weleer. Zij is te bereiken onder tele foonnummer 020-5416319. Ons lid van verdienste Pim Adriaansz (Pickelaar) verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelin gen. Inmiddels is hij weer thuis bij echtgenote Olga. Tijdens mijn telefoongesprek met hem was hij benieuwd naar de laatste ontwikke lingen in onze club en kon ik hem uitgebreid informeren over het trainingsweekend van ons eerste elftal in Maastricht. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel en snel tot ziens aan de Perstafel bij de thuiswedstrijden van het eerste. Ook ons lid van verdienste Henk van Teunenbroek verblijft in het ziekenhuis. Via echtgenote Kinnie wordt ik op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Namens de AFC zenden wij hem onze harte lijke groeten vergezeld met onze wensen voor beterschap. AFC Ridder en Erevoorzitter van de ACC Max de Bruin ondergaat momenteel een aantal medische behandelingen. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen wij hem een spoe dig herstel. Erelid, AFC-Ridder, oud-voorzitter Jan van Dijk viert op 31 au gustus a.s. zijn 75® verjaardag. Jan volgt nauwgezet de prestaties van onze elftallen en is haast bij alle wedstrijden van ons le elftal aanwe zig. Daarnaast woont hij als adviseur voor het leven alle vergaderin gen van de Stichting Goed Genoeg bij. Verder is hij op de donder dagavond als voorzitter van de VBC (Vrienden Biljart Club) aanwe zig om met zijn vrienden de mooie biljartsport te beoefenen. Namens de AFC wensen wij Jan samen met zijn partner Stasja van Droffe- laar nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Lid van Verdienste Jan Meijer viert op 29 augustus a.s. zijn 85® verjaardag. Jan is een trouwe supporter van de thuiswedstrijden van ons eerste elftal en bezoekt gedurende de zomermaanden de thuis wedstrijden van het eerste elftal van ACC. Daarnaast is hij nog zeer actief op de donderdagavond als lid van de VBC (Vrienden Biljart Club). Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Ook ons Lid van Verdienste Henk van der Jagt viert een kroonjaar, Op 6 september a.s. bereikt hij de leeftijd van 75 jaar. Ook Henk is een trouwe supporter van de thuiswedstrijden van ons vlaggenschip en speelt ook op de donderdagavond biljart bij de VBC (Vrienden Biljart Club). Ook hem wensen wij nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Zaterdag 19 augustus jl. won ons eerste elftal de Metropool Cup, de eerste prijs in het jaarlijkse Topamateurvoetbaltoernooi. Elders in deze uitgave van de Schakel zult u ongetwijfeld een verslag van de wedstrijden van het eerste elftal in dit toernooi kunnen lezen. Naast de beker won het eerste elftal ook een trip van 8 dagen naar Turkije, in de winterstop in januari 2007 beschikbaar gesteld door Kras Rei zen. In het bestuur van de organisatie van dit jaarlijkse toernooi heeft onze voorzitter Machiel van der Woude zitting als secretaris en ondergetekende als penningmeester. Het winnen van de beker gaf veel positieve publiciteit voor onze club en een foto van aanvoerder Robert Gehring en Joey Esionye op de voorpagina van de sport krant. Aan spelers, technische en medische staf onze welgemeende gelukwensen en veel succes gewenst in de komende competitie. Leuk om te vermelden, dat bij de uitreiking van de Cup aan AFC onze spelers aanvoerder Robert Gehring en Joey Esionye naar voren kwa men. Maar ook bij de uitreiking van andere prijzen waren oud-spelers van AFC betrokken. Bij Ajax Zaterdag was dat Mare Stuut, bij de Beursbengels was dat Ronald v.d. Meent en bij Zuidvogels Marco van Galen. U ziet het weer beste lezers, dat je AFC-ers overal tegen komt. Gedurende de afgelopen zomermaanden ontmoette ik op de velden van ACC bij één van de thuiswedstrijden van het le elftal Ans Jans sen, sinds mei jl. weduwe van ons overleden lid en Zilveren Ploeger Ruud Janssen, die tevens erelid van de ACC was. Zij verzocht mij via deze rubriek haar hartelijke dank, mede namens de kinderen, over te brengen voor alle hartverwarmende aandacht tijdens de ziekte van Ruud en de overweldigende persoonlijke betrokkenheid van vele leden van AFC na het overlijden van Ruud. Wederom moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 13 juni jl. overleed op de hoge leeftijd van 89 jaar ons ondersteunend lid Ido Cohen, vader van onze oud-eerste elftalspeler Simon. In die periode was hij een trouw supporter van ons vlaggen schip. Ook nadat Simon was gestopt met voetballen bleef hij lid en was dikwijls aanwezig op Goed Genoeg bij de wedstrijden van het eerste elftal. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Op zaterdag 8 juli jl. overleed na een lang ziekbed op de nog zeer jonge leeftijd van 37 jaar ons oud-lid Mike Reddering, zoon van AFC-Ridder Arthur Reddering en ons ondersteunend lid Agnes Reddering-Postmaa. Mike speelde gedurende zijn jeugdjaren in diverse jeugdelftallen, en na de overgang naar de senioren in één van de recreatieteams van onze club. Vele leden van de AFC waren op 13 juli jl. aanwezig bij zijn afscheid op de Nieuwe Ooster Begraafplaats. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie om het heengaan van Mike te kunnen verwerken. Op 7 augustus jl. overleed op de leeftijd van 70 jaar Mevrouw Greet Botschuijver, echtgenote van ons lid Ton Cassee. Greet bezocht incidenteel Goed Genoeg en werd door echtgenoot Ton op de hoogte gehouden van het wel en wee van onze vereniging. Greet was tot een paar jaar geleden een trouw bezoeker van de jaarlijkse Kienavond. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat de eerste Schakel van het nieuwe seizoen de vorige week zou verschijnen. Om die reden ver meld ik nog even de jarigen van de afgelopen week. Dit waren Hans Loonstijn (13/8) - Fred Laarhoven (17/8) en Harry Schoemaker (21/8). De komende weken zijn de volgende leden van de Zilveren Ploeg jarig. Jan Meijer (29/8 - 85 jaar) - Jan van Dijk (31/8 - 75 jaar) - Hans Slaap (1/9) - Dé Hurwits (4/9) - Willem van Oort (5/9) - Wim Ringe (5/9) - Piet Vaal (6/9) - Frans v.d. Bor (6/9) - Henk van der Jagt (6/9 - 75 jaar) - Daan Kappelhoff (8/9) - Rob Groenteman (10/9) - Hans Honsdrecht (10/9) - John Dear (11/9) - Peter v.d. Dungen (13/9). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicita ties. Johan de Bie Het seizoen 2006/2007 staat voor de deur en de trainingen zijn alweer druk bezet. Voor onze A.F.C.-ers zijn de "ins-and-outs" wel bekend. De nieuwe leden heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een fijn en succesvol AFC-gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk reeds een goede voorbereiding te treffen, hetgeen jezelf en het team ten goede komt. Algemene preventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousen en schoenveters niet te strak aantrekken. 9

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 17