14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 Inmiddels staat deze auto helaas weer bij het bedrijf: geen hole-in- one.... Aan het einde van de dag mocht Rick Jamin als winnaar het beroemde jasje in ontvangst nemen van de winnaar van vorig jaar Roy Dekker. Namens de AFC onze dank aan de organisatie: Sandra Drenkelford, Ron van Doesburg, Ronald Koster en Bas Rachman. Volgend jaar zal de 20e editie wederom in juni plaatsvinden. De VBC (Vrienden Biljart Club) had recent de jaarlijkse uitgaans dag. De organisatoren Jan van Dijk en Willem de Jong lieten de leden verzamelen bij het Noord-Zuidhollands Koffiehuis om daarna in een watertaxi met gids een tocht van 2 Vi uur te maken langs de nieuwe wooneilanden aan het IJ. De tocht eindigde in het Park Hotel. Terug naar de roots. In dit hotel werd 65 jaar geleden de club opge richt door de vader van Jan van Dijk namelijk Frans van Dijk, die in het jaar 1931 de Nobelprijs ontving. Rond 19.15 uur naar Sama Sebo voor een voortreffelijke rijsttafel, waar alle drank werd aangeboden door ons lid Sebo Sr. Volgens de door mij ontvangen informatie moet het weer erg gezellig zijn geweest. Recent bezocht ik met Marjoleine in de Schouwburg Amstelveen de cabaret- voorstelling PURPER 100, van welke voorstelling wij zeer hebben genoten. In het programma stond vermeld, dat de productie van deze voorstelling in handen was van het kantoor van Liliane Goossens, bij onze AFC bekend als de echtgenote van Wim Crou- wel, voorzitter van de Commissie Medische Zaken en Nobelprijs winnaar in het jaar 1994. U ziet het weer beste lezers, datje leden van de AFC overal in de maatschappij tegen komt. Opnieuw een AFC-er, die zich voor de organisatorische kant van de sport inzet. Henk Foppen trad op de jaarvergadering vorige week van de Sociëteit Olympisch Stadion tot het bestuur toe. Hij gaat zich ondermeer bezighouden met commerciële zaken. Dus gaat hij naar sponsors zoeken om de sociëteit in stand te kunnen houden en er aan bij te dragen, dat het sociëteitsblad "Marathon" in een leuke vorm kan blijven verschijnen. Bovendien gaat de actieve AFC-er Frank de Munnik deel uitmaken van de redactiegroep van het sociëteitsblad en de Nieuwsbrief. Spreekt van zelf dat hij ook de foto's voor "Mara thon" gaat maken. AFC's Tweede penningmeester Edwin Geluk werd benoemd tot lid van de Kascommissie. De Sociëteit Olympisch Stadion richt zich op het verleden o.a. aandacht en waardering voor hen, die vroeger of heel goed in sport waren of heel goed sport orga niseerden. Maar ook op het heden en de toekomst, zoals grote belang rijke sportevenementen als de Olympische Spelen van 2008 in Pe king. Vorige week was oud-voetbalinternational Johnny Rep in de sociëteit te gast voor een interview door Jan van Galen over het WK- voetbal en over Rep's grandioze carrière. Henk Foppen zit nu in het SOS-bestuur, samen met zijn mede-AFC-ers Jan van Galen (voorzit ter), Chris Schroder (secretaris) en Hans de Bie (eindredacteur). Zilveren Ploeger en Nobelprijswinnaar in het jaar 1997 Fred Laarhoven heeft enige tijd geleden een operatie aan zijn knie onder gaan. Inmiddels mochten wij hem al weer meerdere keren ontmoeten op ons sportpark en constateren, dat alles weer in orde is. Namens de AFC wensen wij hem een algeheel herstel en een snelle terugkeer in het elftal van de Veteranen. Ook David Bijlsma verbleef in het ziekenhuis voor een operatie aan zijn knie. Inmiddels is hij weer thuis aan het revalideren. Namens de AFC wensen wij ook hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de voetbalvelden van Goed Genoeg. Lid van Verdienste Peter Roosenschoon had een heupoperatie en is weer thuis voor revalidatie. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel en weer snel tot ziens bij de wedstrijden van het eerste elftal. Ons lid van Verdienste Pim Adriaansz verblijft momenteel in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelin gen. Namens de vereniging zenden wij hem onze groeten en snelle terugkeer naar huis met een spoedig herstel. Op 10 juni jl. om 14.59 uur was het zover: voor de 1 miljoenste keer werd de AFC-website bezocht. De bezoeker, die voor deze mijlpaal zorgde heeft het IP adres IP 62.59.178.99 en is binnengko- men via Versatel. Er is gemeten sinds 29 november 2000. Zie verder onze website. Op pagina 5 van de zondagseditie van de Telegraaf d.d. 11 juni jl. was een artikel opgenomen met foto van ons lid David Westerhof. In genoemd artikel wordt melding gemaakt, dat de verkeersorganisatie 3VO en het Korps Landelijke Politiediensten op het jagershoedje van een oranjefan, David Westerhof, het officiële oranje Bobspeldje heeft gespeld. Ook bijrijder Gideon Coronel kreeg een exemplaar uitgereikt. U ziet het weer beste lezers van die AFC-ers, die je overal kunt tegenkomen in de maatschappij. Ook het genootschap van de Stieren had recent weer haar jaarlijkse bijeenkomst. Dit keer waren als gasten uitgenodigd onze leden van verdienste Jaap Draisma en Frans Jiich. Opperstier Rein Minor vertelde mij dat er 18 personen aanwezig waren en dat er dit keer gebowld werd. Winnaar van de Edelfokbokaal werd dit jaar Benno Honsdrecht. Rein leidde deze bijeenkomst voor de 18e keer en daar voor heeft onze overleden AFC-Ridder Theo van Emden 26 jaar als voorzitter opgetreden. Ons AFC-Vriendelijk Bedrijf Peugeot de Jong van Alderd van der Zwaard organiseerde op 9 juni jl. een fantastische golfdag met de mazzel van heerlijk weer. Natuurlijk was er weer een harde kern van golfspelende AFC-ers te weten Wouter Amesz, Peter v.d. Dungen, Herman Fritzsche, George Horn, Ronald Koster, Nick van Ommeren Arthur Reddering, Tim Timmerman, Ad en Danny Westerhof. Tim Timmerman was zo sportief om na de twee vorige toernooien niet te winnen. Ronald Koster werd eerste met 39 punten (handicap 15). Wouter Amesz 2e met 35 punten (handicap 35) en Ad Westerhof 3e met 33 punten (handicap 18). Dank aan Alderd van der Zwaard en echtgenote Sylvia. Ook deze keer moet ik weer mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Op 5 juni jl. overleed op de hoge leeftijd van 88 jaar Me vrouw Hanny Bessem-Mellegers, weduwe van ons reeds lang ont vallen erelid Dick Bessem. Na het overlijden van haar echtgenoot kwam zij niet meer naar Goed Genoeg, maar vertelde mij eens tijdens een telefoongesprek, dat zij nog altijd fijne herinneringen had aan de tijd toen Dick Bessem zo een belangrijke rol speelde in onze vereni ging en aan de vrienden uit die tijd. Na haar overlijden en het overlij den van haar zuster Mevrouw Tonnie ten Oosten-Mellegers een aantal jaren geleden is broer Jacques Mellegers nog de laatste telg uit het gezin dat lid is van de AFC. Deze vertelde mij bij mijn aanwezig heid bij de crematie, dat wij hem weer eens zouden zien bij één van de wedstrijden van het eerste elftal en zeker bij de komende bijeen komst van de Zilveren Ploeg. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg voor de komende twee maanden, aangezien de volgende uitgave van de Schakel eerst medio augustus zal verschijnen Ik begin zoals gebruike- j lijk weer met een vergeten verjaardag (wat word ik dom). Op maan dag 5 juni jl. vierde Rob Reddering zijn verjaardag, alsnog onze gelukwensen. Vervolgens de komende verjaardagen: Jean Paul Krak (20/6) - Benno Leeser (22/6) - Hans Geusebroek (24/6) - Dick Moesbergen (24/6) - Wim Crouwel (30/6) - Ko Groszenipper (30/6) - Guus Graanboom (30/6) - George Wijnand (5/7) - Bob Neseker (5/7) - Arthur Reddering (6/7) - Donald Speelman (7/7) - Bob Wil- deboer (7/7) - Hans Elias (8/7) - Gerrie Smit (12/7 - 65 jaar) - Peter Roosenschoon (14/7) - Etienne Spee (15/7) - Bob v.d. Bergh (16/7) I - Cees Bouwens (16/7) - Hans Woudstra (17/7) - Fred ten Nijenhuis (19/7) - Jan Hendriks (20/7 - 85 jaar) - Max de Bruin (23/7) - Ton Nooy (25/7) - Henk van Teunenbroek (1/8 - 77 jaar) - Hans Dukker (2/8) - Henk Gamelkoorn (3/8) - Frans Haubrich (3/8) - Frank Bou- man (9/8) - Hans Loonstijn (13/8 - 60 jaar) - Fred Laarhoven (17/8) j - Harry Schoemaker (21/8). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Dit is de laatste uitgave van de Schakel in het seizoen 2005-2006. Ik wens u allen een zeer prettige vakantie en hoop u weer te treffen bij het begin van het nieuwe seizoen 2006-2007. Johan de Bie 21

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 21