vL-S^- 14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 Namens alle leden van onze club onze welgemeende gelukwensen aan de leden van de jeugdcommissie, jeugdtrainers, jeugdleiders en allen, die zich bij onze vereniging bezig houden met het jeugdgebeuren. Chapeau Naar aanleiding van deze prijs verwijs ik u naar de website, waarop een artikel uit de sportbijlage van Het Parool d.d. 1 juni jl. is opge nomen met aandacht voor onze Jun A 1. Op woensdag 23 mei jl. vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van de Gouden Ballen plaats. De laatste jaren is deze bijeenkomst tevens een slotavond van het dan afgelopen voetbalseizoen en worden het eerste en tweede elftal, voor zover zij geen Gouden Bal zijn, ook uitgenodigd. Tijdens deze avond werd Said Moumane uitgeroepen tot speler van het seizoen 2005-2006. Voorzitter Machiel van der Woude en captain Robert Gehring namen namens de club en de selectie van het le elftal afscheid van de vertrekkende spelers, elftal- leider Wessel Sennef en 2e elftaltrainer Wessel Colijn. Trainer Pim van de Meent werd door beiden dank gebracht voor zijn successen tijdens zijn maanden als interim-trainer van de A-selectie. Met dank aan Fred ten Nijenhuis was het een zeer geslaagde avond. De wed strijd tussen de twee elftallen eindigde onder leiding van scheidsrech ter Frans Jüch in 3-3. Op vrijdag 19 mei jl. werd er door de gemeente Amsterdam een af scheidsfeest gehouden voor de voormalige wethouder Mevrouw Hester Maij, die niet is teruggekeerd in het nieuwe college van B. W. Gedurende de raadsperiode 2002-2006 was zij ook belast met de portefeuille Sportzaken. Onze vereniging heeft gedurende deze periode vele contacten met haar gehad en is zij ook meerdere keren als gast van ons bestuur op ons sportpark Goed Genoeg aanwezig geweest. Namens de AFC danken wij Hester Maij voor de prettige contacten en wensen wij haar veel succes bij haar nieuwe werkzaam heden. Onlangs besloten onze scheidsrechters, die het gehele seizoen actief zijn op de velden, het seizoen met een gezellig samenzijn om terug te blikken op al het hen "aangedane leed". Om elkaar dan maar een hart onder de riem te steken is een onderlinge wisselprijs op initiatief van Peter Brans in het leven geroepen namelijk De (AFC) Gouden Fluit". De eerste die deze in ontvangst mocht nemen was Frank de Munnik. Aan hem is nu de zware taak om uit al die fantastische fluitisten, die er elk weekend weer staan, volgend jaar een opvolger te kiezen voor deze eervolle vermelding. Namens de AFC onze geluk wensen aan het adres van Frank en onze speciale dank aan alle club- scheidsrechters van onze vereniging. Wessel Colijn, de laatste twee seizoenen de trainer van ons 2e Zonda gelftal, behaalde recent het diploma Bondsoefenmeester 1, waarmede wij hem namens de AFC van harte feliciteren. Het nieuwe seizoen wordt Wessel de trainer van het eerste elftal van de vereniging Aals meer. Wij wensen hem bij deze nieuwe 2e klasser in het Zaterdag voetbal veel succes. In de uitgave d.d. 26 mei jl. van het NIW (Nieuw Israëlitisch Week blad) was een uitgebreide reportage opgenomen van het jaarlijks JomHa voetbaltoernooi (de 27e editie), dat dit jaar voor de 2e keer op Sportpark Goed Genoeg werd gehouden. Aan dit toernooi werd door vele voetballers van onze vereniging enthousiast deelgenomen. In het Amsterdams Straatmagazine las ik een leuk artikel geschre ven door Onno Dokkum de vader van ons jeugdlid Floris, in het nieuwe seizoen ingedeeld als speler van de Cl. Het artikel beschrijft de ervaringen van een enthousiaste vader, die eerst bij een wedstrijd van zijn zoon aanwezig is en daarna snel naar het meidenvoetbal moet om naar een wedstrijd van zijn dochter te kijken. Op humoristische wijze verwoordt hij deze ervaringen op papier. AFC-ers zijn deze weken enorm actief in de media. Met hun ogen gericht op het WK in Duitsland. In het programma Studio Sportzo- mer van de NOS floreert natuurlijk Jack van Gelder. Hij doet iedere avond een groepsinterview, en zo afgelopen zaterdag met dirigent Jaap van Zweden en met Feijenoord-doelman Patrick Lodewijks. Jack zou als AFC-er Jack niet zijn, als hij voorzichtig het gesprek ook even richting AFC stuurde, de club waarvan Jaap van Zweden een aantal jaren lid geweest is, waarop Jaap leuk inging. Jaap is zelfs onderwerp in het AFC-Honderdjarenboek. Hij kijkt met genoegen op AFC terug, zo liet hij duidelijk merken. In de zondagkrant van de Telegraaf was een uitgebreid interview opgenomen met als kop "Dubbelrol voor Jack van Gelder", waarin hij vertelt over al zijn activiteiten tijdens de WK in Duitsland. Afgelopen zondag verzorgde hij in de middag het verslag voor de wedstrijd van Nederland voor Langs de Lijn en moest daarna in spoed weer terug om aan het einde van de avond zijn programma op de televisie te presenteren. Tom Egbers, onze andere mediaman, sprak afgelopen weekend op een bijzonder boeiende manier met Johan Cruyff. De Volkskrant laat iedere zaterdag in haar rubriek "Weeklog.NL" iemand aan het woord, die betrokken is bij een belangrijke gebeurtenis of ontwikkeling. Afgelopen zaterdag was Tom Egbers aan het woord in het kielzog van het Nederlands elftal neergestreken als NOS-tv-verslaggever in Duitsland. Het werd een boeiend weekboek, waarin uiteraard ook Tom's favoriete AFC niet ontbrak. Zo schrijft Tom over de sluiting van het voetbalseizoen van AFC's vijfde zaterdagelftal, waarvan hij deel uitmaakt. De afsluitingsbijeenkomst vond plaats in het, zoals Tom zegt, "in het nog geheel Oranjeloos Buitenveldert", waar ook Jack van Gelder aanwezig was. Voorts: "Gezellig gegeten met een schitterende speech van onze teamleider Lou Hekster. Gouden pump voor, jazeker, AFC5-Spelersvrouw van het seizoen werd Juliette Hekster en Gouden Schoen voor de Speler van het seizoen Meindert Huisman. Koning Alcohol regeert die avond. De laatste echte vrije dag voor mijn vertrek naar Duitsland". Op website: volks- krant.nl/weeklog kunt u Tom's gehele weekboek lezen. Wij zullende beide mediamannen van AFC de komende tijd nog veel op het scherm tegenkomen. Beiden wensen wij heel veel succes met hun werk. Onze leden Khalid Harrak en Robin Telkamp waren uitgenodigd mee te spelen in het elftal van AT5-United, welk elftal meedeed in het toernooi Copa Amsterdam 2006. Genoemde combinatie speelde met redelijk succes tegen sterke buitenlandse clubs. Het convenant dat NOC*NSF en de ministeries van Sport en Volksgezondheid zo'n jaar geleden gesloten hebben om het overge wicht met name bij jongeren aan te pakken, krijgt een vervolg in Amstelveen. Op zondag 9 juli a.s. wordt in Amstelveen, als eerste gemeente van Nederland, de sportdag "Amstelveen beweegt" ge houden. Een sportdag geheel gericht op de gedachte dat sportieve beweging, op zo'n jong mogelijke leeftijd, een goede gezondheid bevordert. In en rondom het zwembad "De Meerkamp" en in het aangrenzende fitnesscentrum van onze bordsponsor "All Sports" (Van der Hooplaan) worden een dag lang vele gevarieerde sporteve nementen op touw gezet. De website van deze organisatie www.amstelveenbeweegt.nl vermeldt het gehele programma, alsmede de grote groep bekende (oud)sporters, mediamensen en plaatselijke politici, die het idee van "Amstelveen beweegt" geheel ondersteunen. Waaronder de Amstelveense burgemeester Jan van Zanen en zijn wethouders Joss Tabak, Yeter Tan en Frans Hellendall. Ook Char les van Commenee, technisch directeur NOC*NSF en chef de missi on van de Nederlandse Olympische ploeg bij "Beijing 2008" staan achter de "Amstelveen beweegt"-dag. Evenals Frits Barend, Tom Egbers (AFC-lid), Sacha de Boer, Rick Nieman, Barbara Ba rend, Peter Post, Jan Derksen, Olga Commandeur, Clarinda Sinnige, John Bosman en Cor du Buy (AFC-lid) Natuurlijk zijn weer AFC-ers actief bij de organisatie betrokken: Hans de Bie en Jan Willem Lodder. AFC-ers zijn uiteraard van harte welkom op deze sportdag (10.00-17.00 uur), waardoor u op tijd 's avonds voor het tv- scherm kunt zitten voor de WK-finale. ACC-ers ook natuurlijk van harte welkom. Ons lid Jan Willem Lodder zal als een fanatiek cricketliefhebber en lid van het ACC-Bestuur hun komst best leuk vinden. Op vrijdag 2 juni jl. werd het Goed Genoeg Open Golf gespeeld en deze 19c keer werd gehouden op de baan van Olympus. Circa 60 personen streden om fraaie prijzen. Het AFC Vriendelijk Bedrijf Peugeot de Jong van Alderd en Sylvia van der Zwaard had de com missie nog verrast om een hole-in-one te sponsoren. Een prachtige, met AFC-embleem beplakte nieuwe Peugeot 207 stond te pronken. 20

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 20