Bestuursmededelingen 14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 AFC en de Zuidas 08-06 Verkorte notulen Buitengewone Algemene Vergadering AFC d.d. 31 mei 2006 Aanvang: 20.10 uur. Aanwezigen: 77 leden, zie presentielijst. Opening door Voorzitter Machiel van der Woude. Doel van de bij eenkomst is o.a. om de leden zo goed mogelijk te informeren over de ontwikkelingen in de Zuidas, met name de ontwikkelingen gericht op AFC en de directe omgeving, aan de hand van twee presentaties. Aan de orde is ook de vraag of leden kunnen instemmen met het door het Bestuur in deze gevoerde beleid, in het bijzonder met de overeen komst met de Gemeente die op 18 april jl. tot stand is gekomen. Presentatie Machiel van der Woude Aan de hand van een Powerpoint presentatie wordt de geschiedenis van AFC in de Zuidas kort belicht. Vervolgens wordt stil gestaan bij de Overeenkomst die op 18 april door AFC/SGG en de Gemeente Amsterdam is getekend. De resultaten van die overeenkomst worden toegelicht en het Eindbeeld van het toekomstige sportpark wordt uiteengezet. In het Eindbeeld zijn knelpunten en mogelijke oplossin gen hiervoor die worden besproken. Aansluitend wordt een beeld geschets van de situatie in het geval het Dokmodel niet doorgaat. Om tot het Eindbeeld te kunnen komen dienen verschillende Tussenfases te worden doorlopen. Deze Tussenfases betreffen drie perioden, elk met een eigen dynamiek en werkzaamheden. Van der Woude eindigt de presentatie met een sheet die inzicht geeft in de overlegstructuur, de hierbij betrokken partijen en een geschillenregeling. Presentatie Nick van Ommeren Deze presentatie is met name visueel gericht en beoogt een beeld te geven van deelgebied Vivaldi, het gebied op en rondom het Parkge bouw en de Planning van het project aan de hand van schetsen. De presentatie wordt besloten met een aantal 'artist impressions' van het Eindbeeld van het Parkgebouw. Vragen vanuit de zaal Max Flam: Maakt zich zorgen over het Clubhuis dat door zijn om vang en ligging in/op het Parkgebouw mogelijk onpersoonlijk en kil wordt. Bestuur: Het bestuur kan zich de zorgen voorstellen en zal trachten zoveel mogelijk de AFC-sfeer in te brengen in de nieuwe situatie. Het bestuur zal in de volgende fasen haar leden informeren en op de hoogte brengen van de plannen en ontwerpen van het clubhuis. Tim Timmerman: Het bestuur geeft aan dat de Gemeente een voorstel voor de huur van het nieuwe clubhuis heeft gedaan dat ver af ligt van de financiële mogelijkheid van AFC. Hr. Timmerman maakt zich hierover grote zorgen. Hij stelt de vergadering voor om het bestuur naar de gemeente terug te laten gaan met de boodschap dat er geen structurele contributie verhoging kan plaatsvinden noch dat het ver mogen van AFC en/of de Stichting Goed Genoeg mag worden aange tast. Grote financiële risico's betekenen een onzekere toekomst voor de 111-jarige AFC. Die risico's mag het bestuur niet nemen. Bestuur: Het bestuur stelt vast dat de meerderheid van de vergadering dit voorstel van de Hr. Timmerman steunt en zal het ingebrachte punt meenemen in haar reactie naar de gemeente. Hans Brouwer: Als het dokmodel niet doorgaat ontstaat een nieuwe situatie en zal worden gekeken naar een alternatief plan. Hr. Brouwer vindt niet dat de vergadering op voorhand hier mee akkoord kan gaan want zij kent het alternatief niet. Mocht onverhoopt het alternatieve plan niet naar wens van de vergadering zijn dan moet AFC van de overeenkomst af kunnen. Bestuur: Het bestuur stelt vast dat de meerderheid van de vergadering het voorstel van de Hr. Brouwer steunt en zal het ingebrachte punt meenemen in haar reactie naar de Gemeente. Het bestuur heeft juist op dit punt gehamerd bij de gemeente. Ook het bestuur zou graag meer inzicht willen hebben in de situatie dat het dokmodel niet door mocht gaan per januari 2007. Dennis de Wit: Inhakend op de vorige vragensteller. De tussenfase die in de presentatie als Tussenfase Deel 3 wordt aangeduid met 3 velden naast het Parkgebouw is een open einde. Er wordt nu van een oplevering in 2009 uitgegaan met een oplevering van het Eindbeeld in 2017. Dat is een erg lange periode, die, zo leert de ervaring met dit soort grootschalige projecten, nog heel veel langer kan zijn. Het geschetste model van de tussenfase is AFC onwaardig en onaantrek kelijk. Hr. de Wit stelt voor dat het bestuur de Gemeente verzoekt deze laatste (lange) tussenfase nader uit te werken alvorens de verga dering met de overeenkomst kan instemmen. Bestuur: Het bestuur stelt vast dat de meerderheid van de vergadering dit voorstel van de Hr. De Wit steunt. Het bestuur zal dit punt, evenals het vorige punt en andere belangwekkende punten, meenemen in de reactie richting de gemeente. Aan het einde van de vergadering zullen deze punten worden opgenoemd. Marcel Koster: Wat gebeurt er als het dokmodel niet doorgaat? Kan AFC dan naar een andere locatie uitkijken ook buiten de Zuidas? Bestuur: Het bestuur volgt al jaren de ingeslagen weg die voorgaande j besturen is ingeslagen en blijft die weg volgen. AFC is en blijft ver- j ankerd in de Zuidas Als het dokmodel niet doorgaat ontstaat een geheel nieuwe situatie en kan "het cadeau voor de Zuidas" niet gerea- liseerd worden. Met de Gemeente zal worden gekeken wat er dan moet gebeuren om het sportpark zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Met verwijzing naar het voorstel van Hr. Brouwer, zal de nieuwe opzet aan de leden worden voorgelegd en kan zij hier haar oordeel over geven. Het bestuur heeft de Gemeente aangegeven over uitplaat sing te willen spreken indien het eindmodel niet naar de wens van AFC is. Voor de Gemeente is dit momenteel niet bespreekbaar. De Gemeente stelt zich vooralsnog op het standpunt dat AFC te allen tijde binnen de Zuidas moet blijven. Het bestuur zal dit punt meene men in haar bespreking met de gemeente. Meindert Huisman: Bij tennisvereniging DVH in Amstelveen heeft men veel last van wind door de naast de tennisbanen gelegen nieuwe woontoren. Hij waarschuwt de vergadering er voor dit punt niet licht- zinnig op te nemen. Er moet vooraf goed onderzoek worden gedaan naar de (on)mogelijkheid van voetballen dicht op hoge bebouwing. Bestuur: Het bestuur deelt de zorg van Hr. Huisman en zal er op toe zien dat er, zoals in de overeenkomst bepaald, een gedegen onderzoek komt, voordat er een onomkeerbare situatie ontstaat. Max de Bruin: Bewondert het bestuur dat er zo ongelooflijk veel tijd en energie in heeft zitten om dit te bereiken en om voor AFC een goede toekomst te bewerkstelligen. Er ligt de vergadering een fantas tische en bewonderenswaardige Overeenkomst voor vanavond. De vraag is hoe het bestuur met de hiervoor gestelde vragen en opmer kingen omgaat in het kader van deze Buitengewone Algemene Ver gadering? Bestuur: Deze bijeenkomst is bedoeld om leden te informeren, het beleid van het bestuur uit te leggen en instemming van de leden te krijgen voor het gevoerde beleid, in het bijzonder de totstandkoming van de Overeenkomst met de gemeente. In artikel 21 van de Overeen komst is een opschortende voorwaarde opgenomen waarin staat dat de Ledenvergadering van AFC moet instemmen met de inhoud van de ondertekende Overeenkomst. Het bestuur heeft een aantal belangrijke opmerkingen en (rand)voorwaarden vanuit de vergadering genoteerd en zal bij de Gemeente aangeven dat de vergadering niet onvoorwaar delijk haar akkoord heeft gegeven. De vergadering ziet dit als een juiste weergave van de feiten. Jan van Dijk: Complimenteert aan het eind van de vergadering het bestuur met het gevoerde beleid en de heldere uitleg. Hr. van Dijk geeft aan dat Ron Voskamp, met een verworven overheidspremie van ca. fl. 150.000, het project in 1999 is gestart en dat er intussen heel veel is bereikt door het bestuur. Aan de andere kant is de weg nog lang naar het Eindbeeld. Het zou fantastisch zijn als AFC in Amster dam Zuid zou kunnen blijven. Daar hebben voorgaande besturen zich altijd hard voor gemaakt. De locatie van een vereniging is zeer be langrijk.

Schakels (clubbladen) | 2006 | | pagina 15