.,Lju Thema avond Teambuilding door Louis van Gaal Bericht voor Pickelaar Medische commissie Kunstgras, een verrijking of liever oliebollen. drankje even later, die de voortreffelijke ontvangst omlijsten en waar zeer zeker ook uitgebreid serieus werd nagepraat. Voor hen die niet in de gelegenheid waren informatie is vanzelf sprekend bij de genoemde WIS leden te verkrijgen, danwel via de technische staf of de contactpersoon. Frank de Munnik Klein - Groot of "Wat ik zeg, maak ik trainbaar". Op uitnodiging van de Jeugdcommissie was op maandag 19 december Louis van Gaal gastspreker. De verwachting was dat hij een vlammend betoog zou houden over teambuilding. Dat kwam niet uit... want vlammend is een te beperkte omschrijving voor de geestdrift, 'begeisterung' zouden onze oosterbu ren zeggen, die deze man weet uit te stralen. De meer dan 100 be langstellenden werden vanaf de eerst minuut gegrepen en hebben zo'n twee uur "ademloos" geluisterd. In de ogen van Van Gaal is teambuilding niet meer dan een middel, onderdeel van de diverse componenten die samen de uitvoering van je visie bewerkstelligen. En met visie begint het. Wat is de ambitie en wat is je doelstelling en hoe wil je die bereiken. Om daar vervolgens meedogenloos aan vast te houden. Je proeft dat hij niet kan afwijken van de volgens hem juiste lijn. En iedereen daar in mee wil krijgen. Door te communiceren, uit te leggen. Steeds maar weer. En dat te vertalen in trainingsvormen. Gaat dat altijd goed Nee, gaf hij eerlijk toe, in Spanje moest hij wel degelijk zich aanpassen aan de afwijkende cultuur. Helaas... hoor je tussen de regels door. Natuurlijk was er even het beroemde bord met "damstenen" om zijn spelopvatting duidelijk te maken. En vervolgens ging hij via de wed- strijdbespreking van RKC (afgelopen zondag gespeeld) vele punten af die je als trainer kunt tegenkomen. Steeds terugkomend op het com municeren van de oplossing en hoe je dat kunt bewerkstelligen. Werkend aan het uiteindelijk ideale team dat de visie op het veld moet kunnen vertalen. Want zo werd ook weer iets meer duidelijk over het praten van hem over "de nummer tien" en andere posities. Hij gaat niet uit van het aanwezige spelersmateriaal maar van het spelerspro fiel dat in zijn visie past. Dat je tijdelijk dan met spelers moet werken die daar niet volledig aan voldoen a la, maar geef hem tijd en ze staan er uiteindelijk wel. Of groeien daarin. Je kunt spelers geloof niet opleggen, maar ze wel in situaties brengen net zolang tot ze het zelf begrijpen is zijn filosofie. 21 december 2005 84e jaargang nr. 7 Dat was ook de boodschap aan onze trainers; communiceer, maak doelstellingen begrijpelijk en dat kan alleen als je "de taal van het kind spreekt". Begin maar simpel, met één op dracht het spelveld klein bij balverlies en via omschakeling groot bij balbezit. En zo is in deze alinea de titel van dit verslag verklaard. Een onzinnig idee om in een verslag te proberen de bezieling van deze man over "het spelletje" over te brengen. Ieder die er was kreeg het mee, daar is geen twijfel over mogelijk. Hij bruist nog van spel- plezier zou je kunnen zeggen. Dat is ook waarom hij bereid was bij ons te komen spreken, mede vanwege de vriendschap met Henny Schipper. Om uit te dragen hoe hij vindt dat je met voetbal en spelers om moet gaan. Niet om de wijze professor uit hangen, maar omdat hij er oprecht in gelooft dat het niet anders kan. En dat was mooi om te zien, te horen en mee te maken. Frank de Munnik Schakelfoutje Pickelaar geeft in de Schakelrubriek Mixed Pickels zijn zoetzure commentaren op het doen en laten van de club en zijn leden. Gelar deerd met de nodige humor en ook voorzien van literaire of wijsgeri ge citaten is het een door mij gewaardeerde rubriek. Echter, in de Schakel van 30 november j.l. vliegt P. toch uit de bocht. Hij zegt: want naar Pickelaars oordeel staan er in de gemiddelde Schakel meer taalfouten dan hem lief zijn'. Zondigt P. hier zelf niet tegen het juiste taalgebruik? In de bewuste zin is 'taalfouten' het onderwerp en 'staan' het werk woord. Niets aan de hand. Maar dan maakt P. een veelvoorkomende en bijna standaardfout door aan het eind van de zin nogmaals de meervoudvorm te gebruiken in de bijvoeglijke bepaling 'dan hem lief zijn'. Zo'n misser verwacht je niet van een taalkunstenaar, die P. ontegenzeggelijk ook is. Het moet gewoon zijn: 'dan hem lief is'. Overigens is het niet de enige slordigheid in de aangehaalde zin. 'Pickelaars oordeel' dient als 'Pickelaar's oordeel' te worden ge schreven. En dan nog wat. De 'gemiddelde Schakel', die bestaat niet. Bedoeld wordt uiteraard: want gemiddeld staan er in de Schakel meer taalfouten etc'. Voor alle zekerheid heb ik nog even contact gezocht met het taalwon- der Cruijff en hem een en ander voorgelegd. Hij zei: 'Ik begrijp niet helemaal waar je het over hebt, Henkie jongen. Maar in het algemeen is het wél zo, dat wie de bal opeist er ook iets goeds mee moet doen. Logisch toch?' Hiermee kan Pickelaar voorlopig even verder. 'But nobody is per fect', dat weten we allemaal. En fouten maak je om ervan te leren. Bovendien, van zo'n enkel Schakelfoutje zal niemand lang wakker liggen. P. moet zich er ook vooral niet door uit het veld laten slaan. Wat mij betreft mag hij zijn Mixed Pickles ook in het nieuwe jaar weer inleg gen; met of zonder taal-, spelling- of stijlfouten. Met sportieve groet (ook aan Pickelaarse), Henk Steinvoorte De medische commissie heeft zich reeds langdurig bezig gehouden met het fenomeen "kunstgras". Bij andere sporten zoals hockey niet meer weg te denken. Ook daar worden weliswaar met uitzondering, maar zeker vele buikslidings gemaakt. Echter zoals je zondag j.l. de Champions Trophy finale Australië - Nederland zag vanuit India volop besproeid met nog een tiental centimeters hemelwater, was wel erg uitbundig. Terug naar de discussie van 25 november bij ons eigen 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6