Spelervolgsysteem jeugd 21 december 2005 84e jaargang nr. 7 Op zaterdag 3 december jl. werd in de middag twee keer 'Sinterklaas de Musical' opgevoerd. Diverse jeugdleden vertolkten rollen in een fantastische uitvoering. Namens de AFC gaat onze dank uit naar de leden van onze jeugdcommissie Peggy van Wijnen en Rinus van Leijenhorst, een groepje jeugdleden, aangevuld met een aantal meis jes, Donald Speelman en de muzikale begeleiding van Kees Koe- dood. Bij het zien van een dergelijke voorstelling overvalt je weer het echte AFC-gevoel en constateer je met trots, dat AFC een bijzondere club is. Namens de AFC dank aan allen: Grote Klasse. Zilveren Ploeger Henny Kottman bereikt op 9 januari a.s. de 50 jarige leeftijd. Henny is vanaf zijn jongste jeugd lid van de AFC, speelde altijd in de hoogste jeugdteams en was daarna een lange reeks van jaren speler van het le elftal, dus een echte AFC-er. Wie herinnert zich niet de beslissingswedstrijd tegen het Haarlemse EDO in 1982... Na het beëindigen van zijn voetbalcarrière werd Henny jeugdtrainer (zie de jubileumuitgave Over tien jaar zijn wij honderd in 1985), daarna trainer van de A-selectie, actief in diverse functies en nu ook al weer jaren actief als lid van de Elftalcommissie A. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties aan Henny samen met zijn partner Cindy en zoontje Rody en een prettige verjaardag gewenst. Ons ondersteunend lid Sebo Woldringh Sr. verblijft nog steeds in het ziekenhuis. Via zoon Sebo Jan wordt ik op de hoogte gehouden. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem sterkte en een spoedig herstel. In mijn bijdrage in de vorige Schakel besteedde ik aandacht aan de trainers van de Pupillen D 5. Ik meldde toen dat Thomas Heemskerk en Rik Vermeulen in de 4e zondagelftal speelden, doch dit dient te zijn het 3e zondagelftal, waarvan acte. Ons lid Jan van Galen, in het dagelijkse leven televisieproducent en journalist en actief met het vervaardigen van documentaires vertelde mij dat er op vrijdag 23 december a.s. een nieuwe documentaire zal worden uitgezonden over de acteur Piet Römer met als titel "Van Stiefbeen tot Baantjer naar aanleiding van het feit, dat deze acteur 50 jaar werkzaam is voor de vaderlandse televisie. Piet was in het verleden als elftalleider van Blauw Wit een graag geziene gast op Goed Genoeg. Uitzending RTL 4 om 21.30 uur. Onze A-junioor Olivier Wijnen, die het tijdens een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles een zware blessure opliep meldt op de website en in deze schakel bij de rubriek 'de jonge AFC'ers', dat het goed gaat met zijn revalidatie. Namens de AFC wensen wij hem daarbij het beste en een snelle terugkeer op de velden. Afgelopen maandag vond er in ons clubhuis onder grote belangstel ling een presentatie plaats door Louis van Gaal met als onderwerp teambuilding. Zie het verslag van Frank de Munnik. Namens de AFC dank aan initiatiefnemer Henny Schipper en de jeugdcommissie Ook dit keer moet ik mijn column beëindigen met verdrietig nieuws. Op 12 december jl. overleed op de leeftijd van 93 jaar ons ondersteu nend lid, Mevrouw Paulina Elisabeth van Nek-Goëbel, de weduwe van onze twee jaar geleden overleden AFC-Ridder Roel van Nek, in de dertiger jaren van de vorige eeuw jaren lang speler van het eerste elftal. De laatste jaren werd zij via haar schoonzoon Rik de Boer en kleinzoon Rogier de Boer op de hoogte gehouden van het wel en wee van onze vereniging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Op 17 december jl. overleed op de leeftijd van 94 jaar Mevrouw May van Rijn - Teeuwen, weduwe van ons in 2000 ontvallen Erelid Otto van Rijn. Gedurende de lange bestuurlijke periode van Otto was zij betrokken bij diens activiteiten voor onze vereniging. De laatste jaren liet haar gezondheid te wensen over en verbleef zij in de Bui tenhof, waar zij trouw bezocht werd door haar drie dochters. Wel heeft zij nog gedurende haar leven kunnen meemaken dat haar klein zoons, de Zilveren Ploegers Nicolaas en Michiel van Ommeren, lid zijn van de AFC en dat ook haar schoonzoon Ruud van Ommeren lid is van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Ook moesten wij recent afscheid nemen van ons ondersteunend lid Jacques Hogewoning. Jacques heeft een belangrijke rol gespeeld als voorzitter en bestuurslid van de KNVB. Incidenteel was hij op Goed Genoeg bij een wedstrijd van ons eerste elftal en tevens toonde hij bij ontmoetingen met ondergetekende belangstelling voor onze vereni ging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Ernst Werner (23/12 - 85 jaar) - Jacques Parson (23/12) - Dick Huisman (24/12) - Maurice Koster (24/12) - Nico Leloux Jr. (26/12) - Andre Wijnand (26/12) - Jack van Gelder (27/12) - Jan Benoni (1/1) - Jacques Mellegers (6/1) - Tom Swart (6/1) - Karei de Graaf (8/1 - 60 jaar) - Roel Ridderikhoff (8/1/) - Henny Kottman (9/1) - Henk Dik (11/1 - 60 jaar) - Ron Limburg (13/1) - Jos Kemna (16/1) - Edwin Geluk (16/1) - Hans Rodenburg (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1) - Jos Lonnee (17/1) Lex Rimini (18/1 - 81 jaar) Henk Bijlsma (19/1). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Deze Schakel is de laatste uitgave in het jaar 2005. Ik wil u allen daarom, met allen die u lief zijn, een Prettig Kerstfeest wensen en een Gezellige Jaarwisseling en daarbij de wens uitspreken, dat u in het jaar 2006 veel geluk, liefde en een goede gezondheid mag hebben. Johan de Bie Op 12 december werd voor alle jeugdfunctionarissen een presentatie gegeven van het nieuwe Spelervolgsysteem voor de jeugd. Hieronder het verslag. AFC - WIS/SVS Nee, geen wedstrijdverslag van een confrontatie met een nieuwe Amsterdamse fusieclub. Integendeel, want hier is de uitdrukking win- win situatie volledig van toepassing. WIS staat voor Wergroep In terne Scouting en SVS voor Speler Volg Systeem, waarmee wij gaan werken en dat vanavond werd gepresenteerd aan de verzamelde lei ders en coaches. Vorig seizoen is de WIS al voorzichtig begonnen, maar nu wordt met een flinke stap vooruit een volgende fase ingeluid in de opleiding van onze jeugd. Informatieoverdracht staat daarbij centraal. Het overzicht hebben over alle spelers en vooral ook het vastleggen daarvan. Om dat vervolgens te kunnen gebruiken om verantwoord beslissingen te kunnen nemen. Er is al begonnen met een korte inventarisatie via de teamleiding. Deze is vastgelegd in een stamkaart per speler. Aan de hand daarvan worden alle teams gestructureerd gedurende het seizoen bekeken. De gegevens worden per speler opgeslagen. En hier komt dan het SVS om de hoek kijken. Een daartoe speciaal ontwikkeld computerpro gramma, dat ook via internet ontsluitbaar kan worden gemaakt vormt een stevige basis om een beeld van elke speler in de tijd op te bou wen. Zo kunnen ontwikkeling en vaardigheden worden bijgehouden. Maar wordt ook snel duidelijk of iemand in het juiste team zit. Het gaat te ver een meer dan twee uur durende presentatie te proberen samen te vatten. Wiebe Westerhof en Peter Dekker, die de WIS aan sturen, in nauwe samenwerking met de technisch coördinatoren, gaven een helder beeld van de bedoeling. Erik van Verseveld die het programma heeft ontwikkeld en ook in gebruik heeft bij zijn Tielse club liet een scala van mogelijkheden te zien. Er is een opbouw in (16 !)modules. Die gaan we niet allemaal meteen gebruiken, het zou een wel erg grote belasting vormen. In beginsel zal met name het volgen van de vaardigheden voorop staan. Maar er is dus ruimte om bijvoorbeeld ook medische gegevens, schoolresultaten etc bij te houden. Analyse mogelijkheden zijn er volop zodat vanuit elke invalshoek naar de gegevens kan worden gekeken. Een programma vervangt natuurlijk niet de menselijke inschatting op basis waarvan de teamindelingen worden gemaakt. Het diepere en vergrote inzicht helpt natuurlijk wel die beslissingen zo goed moge lijk te nemen. Zo'n 60 betrokkenen waren enthousiast over deze voorgenomen uitbouw van iets waar we wel trots op mogen zijn: de jeugdopleiding. Hoewel, zo bleek ook weer in de volgende discussie, het natuurlijk jammer is als ook de ons omringende BVO's daarvan profiteren door onze teamindelingen te verstoren. Een goede beveiliging tegen hac kers lijkt gewenst Enfin de eerste vragen voor Louis van Gaal, die volgende week het thema Teambuilding behandelt op uitnodiging van de Jeugd commissie, zijn dan ook al geformuleerd tijdens de bitterbal en het

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5