Kerstkienen 23 december Klaverjassen 28 december Clubhuissluiting AFC's "Bie"- zonderheden Het jaarlijkse festijn Kienen zal plaatsvinden op vrijdagavond 23 december a.s. Keuzemenu: Heerlijke winterse jachtschotel 12,50 euro Boerenkool met worst 8,50 euro De keus van een menu is aan te geven bij de pachter 020-6445575. Bel van tevoren voor keuze. Aanvang eten: 18.00 uur. Aanvang Kienen: 20.00 uur. Om mee te mogen kienen moet u minimaal lid/donateur zijn van AFC en mag een partner meenemen. Dit jaar zal het Kienen in het teken staan van Kerst en wij vragen u dan ook om "kerst" feestelijk te verschijnen. Wij zien u graag de 23e in de achterzaal van Goed Genoeg. De organisatie van het klaverjastoernooi heeft moeten besloten om de klaverjasavond van vrijdag 30 december te verplaatsen naar woens dagavond 28 december. In verband met de komende feestelijkheden, bijgaand de gewijzigde openings(sluitings)tijden van het clubgebouw: gesloten22 december 2005 tot 9 januari 2006, met uitzondering van: 23/12: kienavond 28/12: klaverjasavond 01/01: Sixestoernooi 06/01: Nieuwjaarsreceptie. Vanaf 9 januari 2006 zal het clubgebouw weer normaal geopend zijn! Iedereen hele prettige feestdagen gewenst en een heel gelukkig Nieuwjaar! Frans Joris plus bemanning In één van mijn vorige columns informeerde ik u reeds over het op treden van ons jeugdlid Alon Voet in Pietje Bell de musical. In het verleden speelde hij ook in de musicals Titanic en Kunt U mij de weg naar Hameien vertellen, meneer. In de rubriek Mijn Amster dam in de PS-bijlage van Het Parool van afgelopen zaterdag wordt hem een twintigtal vragen gesteld over Amsterdam. Bij de vraag Beste Plek om te Sporten is zijn antwoord: Ik voetbal bij AFC op Sportpark Goed Genoeg aan de De Boelelaan. Pietje Bell de musical is van 21 t/m 26 december a.s. in de Meervaart en Alon speelt Pietje van 21 t/m 24 december a.s.. Zondag 27 november jl. vond er in de Grote kerk van Edam een uitvoering plaats van de Messiah van G.F. Handel, waar honderden zang- en muziekliefhebbers op af kwamen. Onder deze belangstellen den een aantal leden van onze AFC en de reden was, dat Zilveren Ploeger Hans Geusebroek in het koor één van de baspartijen is. Vanzelfsprekend kennen wij Hans van de vele musicals en shows bij onze eigen vereniging, doch dat hij lid is van een koor was mij niet bekend en toch wel het vermelden waard. Volgens mijn informatie was het een geweldige zangmiddag, waarmee wij Hans van harte feliciteren. In de Volkskrant verscheen recent een recensie van een nieuw jon- gensvoetbalboek: Raffle van de auteur Jan Eilander. In deze be schouwing wordt verwezen naar het boek de AFC-ers, het legendari sche voetbalboek van J.B.Schuil. Volgens de recensent, de journalist Bert Wagendorp, is er in dit boek ook weer sprake van een AFC- gevoel en dat wilde ik u toch even mededelen. Boek is te koop bij de erkende boekhandel. In de sportbijlage van het Parool van afgelopen maandag was een artikel opgenomen met de titel Hockeyer voetbalt als de beste bij AFC. Hiermede wordt bedoeld onze speler Floris Loef, die in het verleden speelde bij Laren, Pinoké en zelfs in Jong Oranje. Naar 21 december 2005 84e jaargang nr. 7 aanleiding van het door Zaterdag 1 behaalde periodekampioen schap, waarmede ik spelers, trainer en leider van harte mee feliciteer, wordt aandacht gegeven aan Floris, Deze vertelt op een aangename wijze zijn hockeyervaring en nu zijn mening over het voetballen. Ook trainer Dennis Purperhart komt aan het woord. Wederom een zeer prettige reclame voor onze vereniging. Onze oud-trainer Stanley Menzo en Aron Winter, speler van Zater dag-elftal 2, behaalden beiden het diploma voor trainer betaald voet bal. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties en veel succes gewenst bij de clubs in het betaalde voetbal. Recent nam Arie van Eijden afscheid van Ajax, na een lange be stuurlijke periode. Voor de receptie in de Spiegelzaal van het Amstel Hotel waren talloze coryfeeën uitgenodigd. AFC was als enige ama teurclub uitgenodigd voor deze receptie. Voorzitter Machiel van der Woude en secretaris Kees Gehring vertegenwoordigden onze vereni ging. Namens de AFC wensen wij Arie in zijn nieuwe functie als commissaris bij de Eredivisie CV veel succes. In de weekendbijlage van het Algemeen Dagblad d.d. 10 december jl. was een uitgebreid interview opgenomen met Zilveren Ploeger Maurice de Hond. In genoemd artikel geeft Maurice zijn mening over diverse onderwerpen, waarover momenteel in Nederland veel discussie bestaat. Uiteraard vertelt hij ook over zijn voetbalactivitei ten, zowel als speler als over zijn loopbaan als scheidsrechter. Een leuk artikel om kennis van te nemen. De Telegraaf besteed in haar sportbijlage regelmatig aandacht aan de plannen van de KNVB om tot een Topklasse te komen. Het bestuur van het amateurvoetbal van de KNVB behartigt, en dat al vele jaren, slecht de belangen van de amateurclubs en willen eigenwijs en on democratisch hun zin doordrijven. Onze voorzitter Machiel van der Woude verwoordt in genoemd artikel over de invoering van de top klasse duidelijk de mening van de AFC. Ook blijkt uit het genoemde artikel, dat de meeste amateurclubs niet zitten te wachten op het instellen van een topklasse. Mijn inziens een slecht beleid van de bestuurders uit Zeist. In mijn column in de Schakel van september jl. besteedde ik aan dacht aan het honderdjarig bestaan van de Amsterdamse Albert Cuypmarkt, waarmee onze Zilveren Ploegers Jacques v.d. Glas, Herman Meijer en Ab Springer een sterke band hebben. Op dinsdag 6 december jl. werd dit feit gevierd met een Amsterdamse avond in het Koninklijk Theater Carré. Tijdens deze avond was er een optreden van het met AFC bevriende Zwanenkoor, waar de AFC-leden Nita Bergisch, Hans Mensink en Bert Koster lid van zijn. Op een foto in de Telegraaf zie je de leden van het Zwanenkoor met als stralend middelpunt Nita Bergisch. U ziet het weer beste lezers, dat je leden van de AFC overal tegen komt. Niels van Lingen, speler van de Junioren A 3, is betrokken geweest bij een zeer ernstig verkeersongeluk en verblijft in het ziekenhuis. Gelukkig gaat het volgens de laatste berichten iets beter met hem. Hij verblijft in het VU-Ziekenhuis, Afdeling Neurologie 2 B, Kamer 18, de Boelelaan 1117, 1081 HV en een kaart wordt zeker op prijs ge steld. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem sterkte en beterschap. De selectie van het eerste elftal verblijft weer, zoals reeds vele jaren van 7 t/m 11 januari 2006 voor een trainingstage op Cran Canaria. Uiteraard zult u over deze trip in de AFC-Schakel van medio januari uitgebreid worden geïnformeerd. De selectie van het tweede elftal gaat een lang weekend voor een trainingskamp naar Veldhoven, op kosten van Kras Reizen. Ook over deze trip zult u in de volgende Schakel worden geïnformeerd. Vrijdag 23 december a.s. wordt weer de jaarlijkse kienavond voor leden en donateurs gehouden. Dit jaarlijkse evenement dateert al van het begin van de twintiger jaren van de vorige eeuw en mag zich jaarlijks op een grote belangstelling verheugen. Organisatoren Roy van Dijk, Ron van Doesburg, Lou Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster zullen u weer een zeer gezellige avond bezorgen. Namens de AFC aan allen veel plezier gewenst. Erelid Marcel Koster ontving bij de viering van zijn 70'' verjaardag voor zijn vele verdiensten voor de voetbalsport de KNVB- waarderingsspeld in goud. KNVB-bestuurder Rob Stenacker mocht hem namens de KNVB uitreiken. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met deze welverdiende onderscheiding. 4

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 4