- fe 21 december 2005 84e j aargang nr. 7 tief opzicht een goede tegenstander. Niet een keer hebben ze de moed laten zakken...". Wellicht een suggestie. Hoewel?: "...Ajax stuurloos zonder coach Guido Op deze zonnige woensdagmiddag leek er geen vuiltje aan de lucht voor Ajax. Aangevuld met Oleg, die normaal gesproken alleen maar traint en nog nooit een wedstrijd heeft ge speeld, begonnen ze aan de eerste wedstrijd tegen Glasgow Rangers. Maar al snel bleek dat de jongens hun leider/coach Guido enorm misten. Maxim dacht plotseling dat hij de keeper was, bleef stokstijf in het doel staan en stopte een bal met zijn handen, Jim wist niet of hij nou beter voor of achter kon spelen, Noah liet zich onder de grond schoffelen en moest even huilend het veld verlaten met een tand door de lip, Thijmen rende zonder bal kris kras over het veld en Oleg huppelde daar dapper tussendoor. Ajax zonder coach was geen schijntje van het Ajax van de afgelopen weken. De goals vlogen om hun oren, de schoudertjes gingen hangen en zo verloren ze met 7-0 van Glasgow Rangers... Over het bezoek van de belangrijkste en machtigste jeugdcoach is natuurlijk al apart verslag gedaan op de site. Maar we komen hem natuurlijk wel in de verslagen tegen: "...Meteen na de rust leek het erop dat de scheidsrechter ook in Sinterklaasstemming was. Ik stond wat ver van de plaats van delict, maar het toegekende resultaat was een prima ingeschoten penalty voor Stormvogels/Telstar. En ja hoor, daar kwam ineens onrust in het spel van AFC. Begrijpelijk, want op veld 3 hebben we dit scoreverloop eerder gezien, met uiteindelijk een teleurstellend resultaat. Een hoge bal richting doelmond van AFC werd door alles en iedereen gemist, op een speler van Stormvol- gels/Telstar na. Resultaat 2-2. Grote winst in deze wedstrijd: de C2 bleef knokken en vechten voor iedere bal. Een door gekopte bal kwam terecht bij Adam die net in of net buiten het strafschopgebied ten val werd gebracht. En onze goedheiligman in het zwart wees weer naar de elfmeter. Mooie pingel van Kay, onhoudbaar voor de keeper, en de C2 stond weer op winst. De laatste minuten gaven voor beide partijen nog een paar kansjes, maar na het laatste fluitsignaal bleven de 3 punten in Amsterdam. En ook belangrijk, weg veld drie trau maHoe het verder gaat? Om in Sinterklaasliedjesstijl te blijven: Hoor wie klopt daar kinderen...Aan de deur van de top van deze competitie. Is het de C2, we zullen het snel weten. Er komt een lastige reeks wedstrijden aan, kom je daar goed doorheen, ja dan... En natuurlijk moest dat ook op rijm Bij AFC, zo zei Sint's Scouting-Piet, Voetballen ze zo gek nog niet. En het mag dan nu een drukke tijd zijn, Sint staat graag dan zelf even aan de lijn. Want WIS, talentenjagers of coördinatoren, Sint wil ze zelf dan wel zien scoren. En het deed hem dan ook veel plezier, Doelpunten genoeg bij AFC C-vier De schimmel was nog maar amper gestald, Werd waarempel de eerste al binnen geknald. De kansen kwamen als mijn pepernoten, Met het hoofd, verfijnde maar ook wilde schoten. De Analyse-Piet had dan ook wel pret „Sint, ze raken paal en lat nog vaker dan 't net!"... Niet alleen de Goedheiligman gaf kadootjes, ook de BI '...Vanaf het fluitsignaal gingen beide teams weer fel van start. AFC begon de aanval te zoeken uitmondend in een schot op doel echter recht in de handen van de Haarlem keeper.Het leek een helft te worden zoals de eerste helft was geëindigd, ware het niet dat AFC zelf Haarlem in het zadel hielp en de mogelijkheid te scoren op een presenteerblaadje aanbood; bij een aanval van Haarlem, probeerde de AFC verdeding de bal tot corner te trappen, waarbij Daan, onze keeper, in zijn werk lust de corner wilde voorkomen. Bij deze ongelukkige aktie kwam de bal pardoes voor de voeten van een Haarlem speler, die de hoek voor het uitkiezen had; 0-1...". Een kadootje is het ook als je als C8 zo'n tegenstander op bezoek krijgt Vandaag rekenden we weer op een winstpartij.De Buiten boys C10 zijn te hoog ingedeeld. Zij staan helemaal onderaan met 0 punten uit negen wedstrijden en 121 doelpunten tegen en 4 voor.Al na 2 minuten brak Tjardo door en gaf vervolgens een prachtige voorzet aan Tim. Tim aarzelde niet en knalde de eerste bal achter de keeper (1-0)...Nou de 13-0 was nog mild dan. En om dit onderwerp af te sluiten, de D6 voelde zich als menig kind dat rondom Sinterklaas is geboren (uit eigen ervaring....) met de vraag: "..."Te weinig gekregen"? Martinus is vandaag de kampioen van onze afdeling geworden. Terecht als je de meeste punten hebt. Qua voetbal ben ik de mening toegedaan dat onze le jaars voetbal lertjes het betere voetbal laten zien. Maar ja, leuk en mooi voetbal is geen garantie voor de hoofdprijs...". Daar is Blind inmiddels ook achter trouwens. Laten we eens naar de verzorging in de kou kijken. Vreemde zaak. Zo denken de ouders van de F6 blijkbaar meer aan zichzelf: "...Overtuigende overwinning op Sporting Martinus Het was een koude zaterdagmorgen, windstil. De rust viel over de met thermisch ondergoed beschermde ouders heen toen zij Sportpark Martinus betraden. Die rust straalde ook Sporting Martinus F4 uit. Zij leken onbevreesd voor het eveneens rustig startende AFC F6. Maar na enige minuten evenwichtige krachtmeting voelde AFC F6 opeens dat zij de meerdere konden zijn. Een eerste kans kwam toen Jord de bal mooi opving in het doelgebied, hij speelt af naar Abel, die knalt op het doel, maar de bal komt als een raket terug van de paal. Nu begin nen de taferelen op het veld wat wilder te worden. Een Sporting Martinus speler schopt tegen de bal, maar zijn schoen vliegt hoog door de lucht. Frank wil die schoen nog koppen, maar bedenkt zich net op tijd, en voorkomt zo dat hij een afdruk van de noppen in zijn voorhoofd krijgt! Maar het spel gaat gewoon door en Luca schiet van afstand in het doel: 1-0... Evenals die van de D3, die overigens wel mooie resultaten neerzetten in spannende wedstrijden Koud, winter, veel afgelaste wedstrij den. AFC D3 ging gelukkig door want de D3 is bezig met een positie ve run en willen dit doorzetten. Wederom een heel goede trainings- week achter de rug. Over de wedstrijd is niet zoveel te vertellen be halve dat iedereen bezig was om zich warm te houden, gelukkig hadden de supporters dikke jassen aan. De drie wisselspelers langs de lijn hadden dat niet en stonden in hun trainingspak een half uur te kleumen langs de lijn, gelukkig werd er in de tweede helft sneller gewisseld. Er werd de eerste helft weing bewogen waar de tegenstan der wel raad mee wist en voortdurend op onze helft te vinden was. Maar ook vandaag was Mickey in een uitstekende vorm( oeps één keer wel erg gevaarlijk de bal in het spel terug gebracht)... Op het moment van schrijven is de keus voor vanavond Van Gaal of het Groot Nationaal Dictee. De eerste noemden we al, van het laatste troffen we bij de E4 ook wat aan Per dat ik van me eige ejfe niks te doen had, was ik zaterdag bij Pancrasius om es te kijke of dat zootje ongeregeld van AFC er nog wat bijgeleerd had, al sal het duidelijk wesu dat ik daar geen grote illusies van had. In alle godshe- re vroegte staan ik dus in de typhuskou in een snijdende wind op het hoogpolig tapijt bij Pancrasius wat heden ten dage voor een voetbalveld schijnt door te moeten gaan (mijn fader, zaliger nagedachtenis, zou zich in z,n graf omgedraaid hebbu). Het publiek beloof al weinig goeds: van die juppenvaders die denken dat je met verliessu ook winnu ken. Het gaat dus gewoon wel om de knikkers heru! Afijn, die koters zijn toch uit wat beter hout gesneden dan ik gedag had, want de kou lijk geen zichtbaar effect op ze te hebbu (even ervan uitgaande dat ze normaal altijd zo slecht spelu). Wekker staat op doel en hep alle tijd om zijn neus goed schoon te peutere want de rest van het grut staat op de andere helft kansu te missu ook wel as vanwege asdat die keeper van Pancrasius een prima partijtje staat te keepu (geen idee wat se die te etu hebbu gegevu). Eindeluk zet Pluim Bolsius vrij voor de kool voor een niet te missu kans. En, verdomd as het niet waar is, hij schiet hem in! 0-1... De eerste helft zit erop. We hebben een leuk aantal kampioenen die op de site en elders in dit nummer worden genoemd. Tijd voor ieder een om een paar weken op te laden, om dan weer met frisse moed het veld te betreden en het toetsenbord op te zoeken Frank de Munnik 19

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 19