Ons Eerste 20-11 Blauw Wit - AFC 2-2 Wedstrijd met twee gezichten Een paar verrassingen in de basiself van AFC voor het 34e treffen met stadgenoot Blauw-Wit Amsterdam. Opnieuw geen Gehring, omdat Bobby nog tot zeker na de winterstop moet revalideren van zijn ope ratie aan zijn middenvoetsbeentje en ook zonder Robert, wel op de bank, omdat die net terugkomt van een blessure. In het doel, voor het eerst in competitieverband voor AFC, Ray Smidt, die een goede vervanger bleek voor de onomstreden, maar geblesseerde eerste kee per van AFC, Edwin van Holten. Ook geen Enrique Zschuschen, die in de voorgaande wedstrijden een tandem vormde met de jonge spits, Dave Osei. Coach Kila had iets bijzonders in petto, door met twee buitenspelers (Laurens Bianchi en Rody Turpijn) en één spits (Dave Osei) te starten. AFC startte te mat aan de wedstrijd. Blauw-Wit was scherper en kreeg in de beginfase een paar grote kansen, maar de één op één duels van Ray Smidt met de aanvallers werden glansrijk door de keeper gewon nen. De thuisploeg speelde leper en meer bekeken dan de gasten. De bal werd achterin beheerst rondgespeeld en men loerde op een ope ning, die vaak genoeg gevonden werd. Toch werd het door het schaakvoetbal niet een aantrekkelijke eerste helft voor de 600 toe schouwers. Tegenover de grote kansen van Blauw-Wit zette AFC een paar moge lijkheden van Dave Osei, maar zijn pogingen konden de goalie van Blauw-Wit niet verrassen. In de 30e minuut mocht vanaf rechts door Blauw-Wit een vrije trap worden genomen. Hoewel moeilijk te zien op zo'n 100 meter afstand, leek de verdediging van AFC niet genoeg mee te springen om Jimmy Simons van zijn kopgoal af te houden en Blauw-Wit op 1-0 te knik ken. Niet tegen de verhouding in overigens. In de rust bracht Kila Robert Gehring en Ken Watanabe in om meer aanvallende impulsen te kunnen geven aan het team. AFC begon de tweede helft veel scherper en ging de duels aan. Blauw-Wit werd op eigen helft teruggedrukt en zag toe hoe AFC enkele goede mogelijk heden creëerde. En altijd als je de tegenstander in de hoek denkt te hebben valt het doelpunt aan de andere kant. Uit een zeer goed uitge voerde counter werd de AFC achterhoede uitgespeeld en was keeper Smidt kansloos op de schuiver (2-0). Toch voelde je langs de kant dat de wedstrijd nog niet gespeeld was. AFC bleef drukken en in de 62e minuut raakte een achterwaartse kopbal van Murat Böke de lat. In de rebound kopte Osei in de handen van de keeper, zwaar gehinderd door zijn 'schaduw' Maxwel Keta, die wederom tegen AFC liet zien een begenadigde voetballer te zijn. Een paar minuten later zette AFC over de linkerkant een vlotte aanval op en wist linksback Said Moumane de achterlijn te halen en een heerlijke voorzet af te leveren op het hoofd van Rody Turpijn, die koel naar de grond kopte en voor de aansluittreffer zorgde (2-1). Wat zet Blauw-Wit tegenover dit overwicht? Een paar matig uitge voerde counters tegen een geconcentreerd spelende AFC achterhoede, die telkens alert reageert. In de 77e minuut had Blauw-Wit de wedstrijd kunnen beslissen, maar de afrondende bal wordt eenvoudig in de handen van de AFC keeper getikt. Het duel wordt meer spannend dan hoogstaand. Een inzet van de net ingevallen Zschuschen, wordt in de 80e minuut van de lijn gewerkt. In de slotfase wordt AFC gevaarlijk door een paar afstandschoten die net naast het doel gaan. Totdat in de 94e en laatste minuut een voorzet (door alle commotie kan ik die niet meer voor me halen) bij Zschu schen belandt, die al zijn gram legt in het schot en de Blauw-Wit goalie kansloos laat (2-2). Een terecht gelijkspel in een duel dat twee gezichten kende en waarbij AFC dan eindelijk zelf eens in de slotminuut nog een punt pakt. Het 30 november 2005 84e jaargang nr. 6 gat met de top van het klassement (Turkiyemspor en Argon) wordt voor beide teams echter groter. Voor AFC inmiddels 9 punten. NB. Een opmerkelijke prestatie wil ik u niet onthouden. Stefan Veenboer keeper van de Al van AFC had wel een heel voetbalrijk weekend. Op zaterdag won hij met zijn eigen elftal van Argon Al met 1-0. Op zondag keepte hij (Jarik van Zeijst was geblesseerd) de hele wedstrijd in senioren AFC2 tegen Turkiyemspor, die gewonnen werd met 2-1. Stefan maakte een aantal schitterende reddingen, waardoor hij mede verantwoordelijke was voor de belangrijke overwinning. En later op die middag zat hij bij Ons Eerste op de bank als reservekee per. Stefan absolute topklasse!! Nick van Ommeren Opstelling AFC: Ray SmidtArif Akgiin, Murat Böke, Joey Esionye, Said Moumane, Peter Post Robert Gehring),Hans Geerlings, Quin- cy van Ommeren, Laurens Bianchi Ken Watanabe), Rody Turpijn (Enrique Zschuschen) Dave Osei. 13-11 AFC - Haaglandia SW 1 -1 Haaglandia het is wennen, maar je moet de naam eerst luid en duidelijk uitspreken, dan laten besterven in de ruimte en pas daarna heeft de naam toch wel iets. Het klinkt in ieder geval oud, voornaam en geeft de indruk van tradi tie. Toch bestaat deze vereniging nog géén jaar. Bij de fusie in 2005 tussen RVC Rijswijk (3e klasser inmiddels) en Kranenburg (hoofdklasser) kwam Haaglandia uit de koker als nieuwe naam voor de hoofdklasser. Wat mij ook opviel aan deze Haagse club was de naam van de spon sor "Sir Winston Klinkt toch ook heel voornaam. Vergeleken met "Haagse Bluf van Tonegido zelfs een opmerkelijke chique naam Sponsor: No Offense hoor Toch hoop ik, gezien de aard van de beide sponsoren, dat AFC, mocht er ooit een shirtsponsor gezocht worden, niet het shirt laat bedrukken met "Winkelcentrum Gelderlandplein of Winkelcen trum Het Binnenhof om maar een paar dwarsstraten centra te noe men. Alhoewel bij nader inzien ...je zult de PC Hooftstraat maar als sponsor hebben....!!! Enfin... Haaglandia SW zag er in hun nieuwe tenues (donkerblauw met een geelgoud randje) goed uit en zo kwamen ze ook uit de start blokken. De eerste aanvallende actie was weliswaar van AFC. Quincy van Ommeren bediende Laurens Bianchi op rechts, die kwam tot een goede voorzet, maar de verdediging van Haaglandia SW was al bij de les. In de 8e minuut was de nummer 10 (Ilya Tiren) van de tegenpartij, die later zou uitgroeien tot de beste man van het veld, op het middenveld omringd door 4 AFC'ers, niet van de bal af te krijgen, gaf vervolgens een schitterende voorzet naar de linkervleugel en de spits (nr 9 Burtil Hosé) joeg de bal met de buitenkant van zijn linkervoet in de verste (rechter) hoek. Voorwaar een goal "Sir Winston "waardig. (Geen dank sponsor!) AFC had verder wel een licht veldoverwicht en wederom via Quincy van Ommeren kwamen zowel Laurens Bianchi als Lex Oosterling op de vleugels aan de bal maar echt gevaarlijk werd het niet. Méér moge lijkheden en dreigingen als kansen. In de 27e minuut kwam de gelijkmaker, zoals wel vaker in de afgelo pen weken, zomaar uit te lucht vallen. Bij een corner van Peter Post ging alle aandacht uit naar Enrique Zschuschen, die werd door 3 verdedigers in de tang genomen. Ieder een miste de bal en Dave Osey hoefde er niet eens de "Kanu shuffle in te gooien om de bal rustig in het doel te schuiven. Ook na de rust was het een gelijkopgaande WEDstrijd. Van strijd kon in mijn ogen niet echt gesproken worden. Haaglandia speelde harder, wellicht professioneler. De scheidsrechter begon ook aan zijn terugreis naar Den Haag te denken,

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 8