25 november: Redsavond 'Mevrouw Janssen' Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op dinsdag 14 november jl. werd ik gebeld door Mevrouw Mies Vellenga (87 jaar), die mij vertelde dat haar zoon Joost ernstig ziek was en graag nog iemand van onze AFC wilde zien. Joost was, tot een paar jaar geleden, vanaf zijn jeugd lid geweest, evenals zijn 5 broers. De donderdag daarop bezocht ik met mijn broer Hans in het Zonnehuis in Amstelveen Joost Vellenga en hebben wij over het verleden van AFC en ABC gepraat en afscheid genomen. Zaterdag 18 november jl. overleed Joost en vrijdag jl. hebben Rik de Boer, Jan Willem Bronwasser, Jan Meijer (oud voorzitter ABC) en onderge tekende hem namens de AFC de laatste eer bewezen. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg: John Parsser (2/12) - Henry Bierman (2/12) - Jip Vogel (2/12) - Henk van Weelde (6/12) - Peter van den Dungen Sr.(14/12) - Andre van den Bor (17/12) Nicolaas van Ommeren (18/12). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Het bestuur van The Reds heeft afgelopen vrijdag een zeer succesvol le avond georganiseerd waar menig AFC-er weer een ouderwets warm gevoel bij kreeg. Wie zitten in het bestuur van The Reds? Voorzitter en spreekstalmeester van The Reds Lou Hekster, penning meester en meegegaan met het nieuwe Redsbestuur Jos Lonnee, secretaris Herman Drenkelford en de leden John Parsser, Dennis Bijlsma, Peter van den Dungen jr. en ondergetekende. De avond had als thema; Kunstgras: Verrijking of Verarming? Bij binnenkomst was de kunstgrasmat doorgelegd tot aan de bar en dat deze mat lekker "liep" was een feit. De heren van The Reds heten de gasten welkom en een formulier lag klaar of men voor of tegen de stelling over kunstgras was. De meerderheid was tegen de stelling zoals boven aangegeven, maar daar later meer over. Het Redsbestuur liep wat onrustig heen en weer, altijd in eerste in stantie te weinig mensen, maar toch waren en een kleine 80 man inclusief compleet eerste elftal en begeleiding aanwezig. Om 20.15 uur opende de voorzitter de avond. Hij heette eerst de aanwezigen welkom en in het bijzonder de ereleden Johan de Bie, Jan van Dijk, Kees Gehring en Ger van Caspel om vervolgens de sprekers aan te kondigen die kort en bondig de stelling over kunstgras verdedigde naar rechts of naar links. Wie waren de heren achter de tafel? Voorstander van kunstgras dhr. Gerrit de Koe, werkzaam bij de ge meente Amsterdam en kunstgrasgoeroe bij uitstek. Naast hem mede stander Gijs Peters, directeur van Desso. leverancier van ons wetra en kunstgrasveld. De andere tafel werd bezet door Youri Mulder, oud profvoetballer van o.a. FC Twente, Schalke '04, het Nederlands elftal en heden ten dage zeer succesvol commentator/criticaster bij de NOS. Naast Youri de aanvoerder van ons vlaggenschip Robert Gehring die van trainer Kila toestemming kreeg om de training iets eerder te verla ten om zich te voegen achter de microfoon. Zaterdag 5 speler en vader van AFC-jeugdlid Rick, Tom Egbers, was namens The Reds gevraagd om de avond in goede banen te leiden en dan is succes verzekerd. De discussie was levendig en je zag duidelijk dat er het nostalgische voetbalhart het moest opnemen in de discussie tegen de rationeel denkende liefhebber. Wat is er mooier dan op een mooi lekker kort 30 november 2005 84e jaargang nr. 6 gemaaid, beetje nat, voetbalveld te mogen spelen? Iedereen was het daar mee eens. Wat is er mooier dan op een dag als deze waar de langste file ooit heeft gestaan (716 km), waar half Nederland plat heeft gelegen en mensen zijn ingesneeuwd toch kan trainen op het kunstgrasveld? Ja, fantastisch natuurlijk en dan is iedereen blij met ons nieuwe veld. Tussen deze twee vragen lagen velen vragen die de revue passeerde tijdens de discussie. Enkele filmpjes waren gemon teerd om de aanwezigen in te laten leven wat wij misschien moeten missen en waar wij naartoe gaan. Mooi was het beeld van PSV-er Jurrie Koolhof die na de keeper te zijn gepasseerd de bal inschoot en juichend wegliep. Omkijkend kon hij zijn ogen niet geloven, de bal werd gestroopt door de modder en bleef 10 cm voor de doellijn lig gen, geen doelpunt, onrecht, maar prachtige televisie. De terechte actie van Bep Thomas die tegen Hans van Breukelen floot nadat hij de bal al stuiterend weer opgepakt had om uit te schieten. Vrije trap Feyenoord en doelpunt, weer mooie televisie. Ander beeld was het kampioenschap van Heracles uit Almelo die als eerste in Nederland haar competitiewedstrijden op kunstgras speelde. De jeugd van AFC kwam aan het woord en het viel op dat behoorlijk wat van onze jong ste leden gras verkozen boven kunstgras. De uitspraken waren van lekkere slidings maken op gras tot op kunstgras word ik lekker niet vies! Ook Ruud Gullit kwam aan het woord en verwoorde de meerderheid: perfect voor trainingen en afgelastingen, maar voetbal behoor je te spelen op gras! Ons bestuurslid Kees Gehring wilde de aanwezigen graag het volgen de laten weten. Als bestuur hebben wij een jaar geleden een beslissing moeten nemen over het instrooisel van het kunstgras. Ondanks mili euvriendelijke en gezondsheidsaspecten die wij aangaven om het beste van het beste kustgras te hebben had de gemeente besloten om niet financieel mee te gaan met onze beslissing. Ondanks deze beslis sing heeft het bestuur besloten een aanmerkelijk bedrag te investeren. Ons kunstgras is van topkwaliteit en het ingestrooide rubber voldoet aan alle tegenwoordig gestelde eisen. Lou Hekster bedankte en verblijde de sprekers met een mooi boek over Amsterdam en nodigde alle aanwezigen uit voor een vispallet en heerlijke wijnen van de Logie aan de Beethovenstraat. De oesterman liep stoer rond en deze luxe schelpdieren werden naar binnen gewerkt alsof het bitterballen waren. Het Redsbestuur nodigt u bij deze al uit voor de volgende activiteit die wij in het voorjaar plannen, u mag deze avond niet missen! Rond 12.00 uur was de avond afgelopen en werd de weg gevonden naar de Boelelaan. Waar vroeger de mooie tennisbanen van ATC lagen ligt nu een perfect kunstgrasveld waar vele, vele AFC-ers te genwoordig met training en wedstrijden trots gebruik van maken. De toekomst? In ieder geval voor de club en al haar leden is het veld een verrijking.maar gras ruikt beter. Namens The Reds, Ronald Koster Overgenomen van de website van Argon en geschreven door de leider van Argon Al, op bezoek met zijn team bij AFC voor de wedstrijd tegen onze Al. Of ik ook gekeken heb? Het water, duurder dan welke dope ook, kon mij gestolen worden, ik moest naar Mevrouw Janssen. Ik was er al 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6