30 november 2005 84e jaargang nr. 6 eerste elftal en tegenstander van kunstgras, Gerrit de Koe, kunstgras- deskundige van de gemeente Amsterdam en voorzitter van kunstgras en Gijs Peters, directeur Desso DLW Sportsystems en leverancier van het wetra- en kunstgrasveld op AFC. Na afloop van deze discus sie was er een borrel met wijnproeverij onder persoonlijke leiding van ons lid Theo van Broekhuizen. Een leuke opmerking tijdens deze zeer geslaagde avond wil ik u niet onthouden: tijdens de humorvolle discussie met de aanwezigen merkte Alphons Peters op, dat hij zich niet kon voorstellen, dat het panellid Gerrit de Koe - met zo'n naam - voor kunstgras was. Namens de AFC onze welgemeende dank aan Reds-voorzitter Lou Hekster en zijn medebestuursleden voor de organisatie. Ons lid Nicky Hekster keert na een verblijf van 3 jaar in Frankrijk met zijn gezin terug naar Nederland. Zelf gaat hij weer voetballen in Zaterdag 5 en zijn zoons in de jeugdelftallen: Ruben in de D pupillen en Camiel in de E pupillen. De jongens hebben gespeeld bij A.S. Lattes in Frankrijk. Nicky volgde vanuit Frankrijk al het nieuws over onze vereniging. Vrijdag 18 en Zaterdag 19 november jl. werd er op Goed Genoeg een zogenoemde Pupillenscheidsrechterscursus gehouden, waarbij AFC gastheer was. Twaalf jongens en een dame kregen op vrijdagavond het theoriegedeelte van de spelregels te horen van de ervaren KNVB- docent Jan Laarman en brachten dat op zaterdagochtend bij wed strijden van onze E- en F-pupillen in praktijk. Alle vijf jeugdleden van onze AFC te weten: Mickey vd. Hart, Tim van Hasselt, Steffan Obermann, Aviv Shoshan en Wessel Westerhof deden het examen met succes. Namen de AFC onze hartelijke felicitaties. In de Metropool Sport van maandag 21 november jl. was bij een artikel over het AFC- gevoel een mooie foto opgenomen, waarop ons lid van verdienste Jack van Gelder, AFC-Ridder Rolf Leeser en onze captain van het eerste elftal Robert Gehring waren afgebeeld. De Sociëteit Olympisch Stadion hield vrijdag 25 november jl. haar traditionele jaardiner. Deze sociëteit heeft vele AFC-ers als lid en een aantal van hen moest dus de keuze maken tussen dit jaardiner en de avond van de Suppor tersclub The Reds. Volgens mijn informatie waren er ook een aantal leden van de AFC op deze zeer geslaagde bijeenkomst, die dit keer werd gehouden bij KPMG in Amstelveen. Zoals reeds eerder door mij gemeld, maken onze leden Jan van Galen (voorzitter), Chris Schroder (secretaris), Frans Ris en Hans de Bie deel uit van het bestuur van genoemde sociëteit. Waar het ene initiatief kan leiden tot een ander. Geruime tijd geleden tijdens een interview voor Radio Noord-Holland in Café 1890 met onze trainer John Kila, kreeg mijn broer Hans de Bie, daar als luiste raar aanwezig, een aardige mevrouw aan de telefoon. Zij luisterde naar het interview met John, belde naar 1890 en bood het 50- jarenboek van AFC van haar overleden man gratis aan AFC aan. Er was contact met die mevrouw, maar het kwam er nog niet van het boek bij haar thuis op te halen. Wat gebeurde er? Ons bestuurslid Edwin Geluk zocht jaren naar het jubileumboek van Blauw-Wit, omdat zijn vader Chris, destijds een prominent speler bij deze Am sterdamse voetbalclub en vanaf 1942 lid van onze AFC en jarenlang speler van het eerste elftal op een foto stond in dat jubileumboek. Toen kwam de dagelijkse radiorubriek van Hans van Willigenburg in beeld. De rubriek van "wie heeft wat wat aan ander zoekt Edwin liet weten dat hij het Blauw-Witboek graag wilde en hij kreeg het dankzij een andere luisteraar van Willigenburg s interessante pro gramma en dat was Rob de Vries, voorzitter van FC Blauw Wit Amsterdam. In de uitzending van de wedstrijd op Radio/TV Noord- Holland zie je Rob het boek overhandigen aan Edwin. Diezelfde aardige mevrouw luisterde naar de uitzending en liet aan Hans van Willigenburg weten dat zij weliswaar geen jubileumboek van Blauw Wit had, maar wel het 50-jarenboek van AFC. "Of die mijnheer Geluk van AFC dat wilde hebben?" En zo kwam het legendarische boek van schrijver Jo Wijnand uiteindelijk dus bij AFC terecht. Ons AFC-vriendelijk bedrijf Autobedrijf de Jong Amstelveen B\ van ons lid Aldert van der Zwaard betrok recent een nieuwe locatie aan de Spinnerij 9-11 (tegenover het Canongebouw) te Amstelveen. Met als spreuk "Welkom bij de Jong in 't blauw van Amstelveen" gaf de media daar veel aandacht aan. Namens de AFC veel succes en goede zaken gewenst in deze nieuwe locatie in Amstelveen. Zaterdagavond 26 november jl. kwam het vriendengenootschap ■'Twee voor Twaalf'voor de 4 F keer en voor het 29e jaar bijeen, liep warm in Café De Boulevard en trapte af in Restaurant Jaap Han- nis in de nieuwe wijk Zeeburg. Voor de niet-ingewijden: "Twaalf staat voor het illustere 12e elftal van AFC, dat in de tachtiger jaren zijn kunstjes voor het laatst op het veld vertoonde. En "Twee" komt door de waardevolle toevoeging van hun partners, die hun mannen door het voetballen zo veel moeten missen. Van deze groep maken deel uit: de Ereleden Ger van Caspel en Marcel Koster. De leden van verdienste Rik de Boer, Frans Jüch, Hans Mulder, Peter Roosenschoon en Hans de Wijs, Nobelprijswinnaar Hans Elias, en ook Edward Janus, Herman Fritzsche, Henk Gamelkoorn, Leo de Nobel en Wim Ringe. Volgens mijn informatie was het een zeer geslaagde avond. Ik wil even aandacht schenken aan het elftal van Pupillen D 5. Dit elftal wordt getraind door Thomas Heemskerk en Rik Vermeulen, beiden spelers van het 4e Zondagteam. Op de zaterdag dus actief bij de jeugd en op zondag zelf spelen. Namens de AFC onze hulde. Woensdag 23 november jl. woonde Marjoleine en ik de première bij van de solovoorstelling "Dagboek van een gek" door de acteur Peter Faber. Tijdens de nazit hadden de aanwezigen de mogelijkheid om vragen te stellen over de voorstelling en andere zaken. Na een vraag over het beoefenen van sport begon Peter over zijn liefde voor de voetbalsport. Ik herinnerde hem er aan, dat hij in 1985 jeugdleider was van onze Junioren C 6, waarin zijn zoon Daan speelde. Peter zelf vertelde de aanwezigen, dat hij in die periode nog twee keer is opgetreden met een programma voor de jeugd van onze AFC, en de resultaten van AFC nog steeds volgt. In het boekwerkje "Over 10 jaar zijn we honderd" staat een foto van de toenmalige Junioren C 6 met Peter Faber als leider. Dit boekwerkje heb ik inmiddels aan onze acteur verzonden. Nederland 2 heeft sinds kort een programma op de buis met de naam De Inbreker. Voormalige professionele inbrekers laten dan zien hoe snel een woonhuis kan worden leeggehaald. Op dinsdag 15 november jl. was hierbij betrokken het huis van ons ondersteunend lid Nita Bergisch. In ruim 7 minuten was alles weggenomen. U ziet het weer dat je AFC-ers overal tegen komt. Hoewel Nita alles via een scherm kon volgen, hopen wij dat zij samen met echtgenoot Jacques inmid dels van de schrik bekomen is.

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5