de mindere. Overal een stapje te laat, geen pass kwam aan, vrijwel ieder duel werd verloren. Om kort te gaan, het was eigenlijk niet om aan te zien. "Goh, wat heb je ineens een kritiek hoor ik U al zeg gen. Ja, dat klopt. Als je ze ziet trainen met zoveel enthousiasme, het inpassen, het vrijlopen, het afwerken op de goal dan ben je er van overtuigd dat het op de zaterdag net zo zal gaan. Dit keer dus niet. Eindstand 0-4... Maar goed eten helpt hoor lezen we bij de E14 "...Het begin was al goed: onze jongens waren een kop groter en wat kilootjes zwaarder dan de tegenstanders van SCW. AFC is vanaf het begin duidelijk de betere partij. Na het debacle van vorige week hebben de jongens kennelijk besloten dat het vandaag anders zal gaan. Er wordt stukken beter overgespeeld en gecombineerd en de tegenstanders hebben het nakijken. Er zijn wat mooie acties van Just en Matthijs en ook op het middenveld en achter wordt er goed opgelet en overgespeeld. Toch is ook Alexander nodig. Na een mooie redding van hem in de 15e mi nuut is de bal voor AFC en kan Matthijs de 1-0 maken... Eindigen we dat onderwerp met de C4 die wel won "...Het hele weekend voor calcio-, eten- of AFC-minnend Nederland, nou ja Amsterdammers, stond in het teken van de laarsMoesten we net als het voorbeeld even een achterstand slikken, maar daarna werd de aanval zo uitstekend bereikt. Nou ja kansen waren er al eerder, maar ja, di latto (klinkt wel mooi Italiaans, maar slaat natuurlijk nergens op) is zo laag... Keurige combinatie die Jeroen afrondde. Met links ingeschoten door David om maar te bevestigen dat de verdediging van zich deed spreken. En schitterend was de 4e waar na 4 schijven de bal van achter in hun doel lag Het spel over de hele wedstrijd, nee nog niet zo goed als jullie zouden kunnen, maar wel veel beter dan afgelopen weken Eindigde voor sommigen de dag ook nog in zuidelijke sferen. Want iedereen die zich tijdig had aangemeld kon na zessen genieten van datgene dat onze Oranje spelers ongetwijfeld ff niet wilden zien, fantastische Italiaanse lekkernijen. Nee, geen doel punten meer natuurlijk, wel tongstrelend eten. Wie er niet op tijd bij was, tsja, net als Nederland gister achter het net gevist....' Leuk toch AFC Weer winnen, in het zonnetje, lekker vol buikje. Volgens mij kunnen ze in Toscane jaloers op ons zijn Wat jeugdsentiment komen we tegen bij de C2 "...Op de plek waar ik vroeger als jongen wel eens vak G van stadion de Meer binnenglip te is nu het Delle Alpihof net naast Anfield Road dat de oude ingang van de F-side markeert. Je komt er langs als je naar Voorland gaat. Vandaag wachtte de Cl van die vereniging op onze C2. Voorland Cl bezet al een tijdje de laatste plaats in de competitie, dus theoretisch moesten de punten meegenomen kunnen worden naar sportpark Goed Genoeg. Maar voetbal is gelukkig geen spelletje waar de theorie het wint van de praktijk, je moet de wedstrijd gewoon eerst spelen. Op het hoofdkunst grasveld van Voorland is een mooie geluidsinstallatie. En de mevrouw die daar achter de knoppen zit steunt terecht haar eigen Cl. Ze meldde zich dan ook luid en vrolijk toen Voorland tegen ieders verwachting in al vrij snel op voorsprong kwam. Jammer voor haar, ze kon de installatie aan laten staan, want in dezelfde minuut maakte AFC gelijk. Jack kreeg met volle inzet de bal van de rand van het strafschopgebied nog bij Wessel, die de bal over de keeper heen in het net plaatste. De rest van de wedstrijd verliep voor Voorland minder voorspoedig en we hebben de lady-speaker ook niet meer gehoord. De eerste kampioenen melden zich. Zo vaak wordt je dat niet, dus moet er gefeest worden "...Hossende jongens op het veld, bloemen, wegvliegende kinderchampagnekurken, rijkelijk vloeiende kinder champagne, hoewel... er ging ook een fles gewone champagne in de rondte en die was helemaal leeg, dus de ouders zouden 's avonds geen last meer van de jongens hebben. Het gebruikelijke poseren voor de groepsfoto"s en mooie speeches van de voorzitter van de jeugdcommissie, Rinus van Leijenhorst en de jeugdcoördinator van 30 november 2005 84e jaargang nr. 6 de Dll, Casimir Westerveld, en daarna op naar de kleedkamer om het kampioenschap zingend onder de douche te vieren. Later in de kantine ging het feestje nog even door. AFC trakteerde op patat en drinken, een enthousiaste speech van Paul die natuurlijk ook trai ner/coach Wesley, teammanager Anton en hulptrainer Kai in het zonnetje zette. De jongens kregen als klap op de vuurpijl nog een prachtige beker, als beloning voor deze hele knappe prestatie. Want dat is het zeker, nog als E-pupil voor het eerst spelen op een groot veld met buitenspel, meteen kampioen worden met maar 1 verliespunt en heel veel gescoorde doelpunten en maar heel weinig tegendoel punten!... En de F10 deed daar niet voor onder "...Met een daverende over winning hebben de mannen van AFC F 10 het kampioenschap ge wonnenToen de wedstrijd was afgelopen, was er een toespraak voor de kampioenen door de voorzitter van jeugdcommissie. De spelers kregen allemaal bloemen en een kampioensbeker. AFC bood de spelers een kampioensmaaltijd aan, aan de lange ovalen tafel in het clubhuis. Applaus dus, en eeuwige roem voor de kampioenen.... Op meer fronten is er spanning, maar bij onze allerjongsten heeft dat op velerlei wijze meer met buit het veld te maken "...Er waren weer veel toeschouwers met dit mooie weer jawel).En ook een aantal spelers van AFC zondag 1 en begeleiding kwamen kijken hoe het er bij ons aan toe ging Want ze vonden het fantastisch dat heel veel spelers van de Champions League en de World Cup hen een paar weken geleden kwamen aanmoedigen bij de belangrijke wedstrijd in de kompetitie tegen Elinkwijk. En ze zagen Joska ("die nr. 11 kan wel bij ons in de spits spelen....") 2 keer fraai scorenEen aantal ver rassende resultaten werden behaald: bv. België pakte 6 punten waar het in de eerste ronde slechts 1 punt uit die 2 wedstrijden haalde. En in de Champions League won Bordeaux nu van Ajax, terwijl het de eerste wedstrijd nog van hen had verloren. Maar zoals uit het verslag op de site is te lezen heeft Ajax wel een heel erg jong en onervaren team staan. Wel met talent natuurlijk maar dat moet nog tot ontplooi ing komen. En gelukkig krijgen ze bij AFC de tijd! In de World Cup stond Peru vorige week nog koploper) met 5 tegen 3 spelers. En ze stonden 1 speler af aan de tegenpartij. Maar toen het eindsignaal ging hadden ze wel verloren met 2-3Die krijgen van mij de sportiviteitprijs!Inmiddels krijgen we allemaal wel een beetje de Sinterklaas kriebels. Zou hij wel komen? Ik weet zeker van wel. En zijn Pieten komen een week eerder al even kijken wat er hier allemaal aan de hand isDe jongens (en meisjes) die gaan zingen in de Sinterklaas Musical (geschreven en geregisseerd door "opa" Donald Speelman) zijn al druk aan het repeteren en over 2 weken zullen ze jullie een spetterende show voorschotelen... En ach zonder hoop vaart niemand wel. Die kunnen ze dan koesteren in ZuidOost, maar het zal nog wel een paar jaar duren voordat die "Toekomst" uitkomt, maar onze F1 had er nu wel last van "...Zoals bekend lag alles er vandaag uit en dus ook alle competitie wedstrij den in de poule van de Fl. Toch kon er onder zeer goede omstandig heden op het kunstgras een wedstrijd worden gespeeld en was Ajax graag bereid te spelen. De le wedstrijd op de Toekomst verloren we kansloos met 7-0 en de opdracht vandaag was om er een wedstrijd van te maken en niet te bescheiden te zijn in de duels. Natuurlijk heeft Ajax een fantastisch team en staat op iedere positie de beste speler uit Amsterdam en omstreken maar wij hebben laten zien ook goed te kunnen voetballen en waarom niet tegen Ajax? Wel, de le minuten kwamen we weliswaar bij de goal en waren er wat kansjes maar helaas weet Ajax in een tijdbestek van 5 minuten zeer makkelijk te scoren en ieder foutje rigoureus af te straffen... Leren we nog even bij de D4, die een continue competentiestrijd voeren met de D5, dat het er om gaat dat de spelers "uitgeslapen" zijn: "...Al op vrijdag keurt de KNVB district west 1 in z'n geheel af. 18

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 18