Helaas moest Jarik in verband met een recent opgelopen blessure afhaken.. Namens de AFC wensen wij Jarik een spoedig herstel. Bob Gehring, die tijdens de wedstrijd van het eerste elftal tegen Tiirkiyemspor geblesseerd moest uitvallen en sindsdien niet kon voetballen, zit thans voorlopig in het gips. Inmiddels is Bob aan zijn voet geopereerd. Verwacht wordt dat deze blessure circa 6 weken zal duren. Namens de AFC wensen wij hem sterkte, van harte een spoedig herstel en een snelle terugkeer op het voetbalveld. Gerda Blewanus, levenspartner van ons lid Charles Thomas heeft recent een nieuwe knie gekregen. Ook haar mocht ik bij de uitwed strijd tegen DWV ontmoeten. Namens de club wensen wij ook haar een spoedig herstel. Jeugdlid Mels Otsen was zo ongelukkig om afgelopen zaterdag tijdens de wedstrijd van onze Junioren D 1 tegen Utrecht zijn mid denvoetsbeentje te breken. Voorlopig zit ook hij in het gips. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Sportpresentator op tv Umberto Tan werd onlangs verrast als hoofd persoon in het programma "Praatjesmakers". Ons lid werd door een aardig bijdehand meisje geïnterviewd, waarbij Umberto niet wist dat het vraaggesprek gefilmd werd en ook niet dat het meisje de vragen via een elektronische oorverbinding werden ingefluisterd. Een al lange tijd leuke en beproefde aanpak door Jochem van Gelder, de samensteller en presentator van "Praatjesmakers". Het meisje stel de aan een leuk reagerende en in lachen uitbarstende Umberto Tan diverse eigenwijze vragen, waarbij onze clubgenoot zich ongetwijfeld heeft afgevraagd waar zij die kennis vandaan had. Over Louis van Gaal en over de vrouw van topvoetballer Rafael van der Vaart. Totdat het meisje Umberto op de verborgen camera wees. Een leuk optreden, ook van Umberto. Mevrouw Stella Loonstijn-Frank, de moeder van Zilveren Ploeglid Hans, vierde afgelopen maandag haar 92e verjaardag. In het verleden was zij met haar overleden echtgenoot Joop, veel aanwezig op Goed Genoeg. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. De Telegraaf besteedde in haar uitgave van vrijdag 3 november jl. al veel aandacht aan het optreden van ons lid van verdienste Jack van Gelder in een TROS programma op de televisie. In dit programma met als tittel "Portret van een passie", welk programma afgelopen zondagmorgen werd uitgezonden mocht Jack vertellen over zijn passie voor musicals. Ook trad Jack op met Simone Kleinsma in de musical Mamma Mia. Een geweldig leuk programma, waarin zoals gebruikelijk bij programma's met Jack, weer een fantastische reclame voor onze geweldige club werd gemaakt. Namens de AFC proficiat Zilveren Ploeglid Joop Turfkruier organiseerde op vrijdag 28 okto ber jl. het jaarlijks klaverjas toernooi om de Martin Duinker Memo rial. Ons jaren geleden overleden lid Martin Duinker was een en thousiaste klaverjasser en organiseerde toernooien op Goed Genoeg. Ieder jaar komt een aantal AFC-vrienden bij elkaar om, als hommage aan Martin, te klaverjassen. Dit jaar won Frank Kramer de le prijs en Ben Heezen de 2e prijs. Namens de AFC onze dank aan het adres van Joop voor de organisatie. Op vrijdag 4 november jl. vond weer de jaarlijkse golfdag, de Goed Genoeg Open, plaats. Onder niet zo geweldige weersomstandigheden werd in verband met de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg reeds vroeg van start gegaan. Een kleine zestig deelnemers streden om de hoofdprijs: het Rode Jasje, welke werd gewonnen door jeugdtrainer Roy Dekker. Namens de AFC onze dank aan de organisatoren San dra Drenkelford, Ron van Doesburg, Ronald Koster en Bas Rachman. De VBC (Vrienden Biljart Club) houdt op donderdag 10 november 2005 haar ledenvergadering. Deze club werd op 13 november 1941 opgericht door ons overleden lid, de heer Frans van Dijk Sr., de vader van onze oud-voorzitter en erelid Jan van Dijk. Tijdens bo vengenoemde vergadering zal Jan van Dijk tot voorzitter worden gekozen. Secretaris Ben Heezen is herkiesbaar en de huidige voorzit ter Willem de Jong wordt de nieuwe penningmeester, een functie die hij ook al naast het voorzitterschap uitoefende. Namens de AFC wensen wij de biljartclub een sportief nieuw verenigingsjaar Ons lid van de Medische Commissie, Reinier van Dantzig, is dit jaar 25 jaar lid van onze vereniging en daarom uitgenodigd om afgelopen vrijdag te worden geïnstalleerd als lid van de Zilveren Ploeg. Hij kon echter niet aanwezig zijn, want hij liep het afgelopen weekend de 9 november 2005 84e jaargang nr. 5 welbekende Marathon van New York. Namens de AFC onze grote bewondering. Op 18 (avond) en 19 (ochtend) november a.s. is er op Goed Genoeg een door de KNVB georganiseerde cursus voor Pupillenscheidsrech- ter. Een theorie en praktijk gedeelte met na afloop een officieel di ploma. Er zal door 8 jeugdleden van onze vereniging worden deelge nomen, evenals acht deelnemers van andere clubs. De sportbijlage van de Telegraaf d.d. 24 oktober jl. bevatte een inter view van de beker-wedstrijd van ons 2e Zondagelftal tegen het le Zaterdagelftal van Voorland, welk team getraind wordt door Ulli Landvreugd. Deze wedstrijd werd door ons enigszins onfortuinlijk met 4-2 verloren. De KNVB is wederom druk doende met de mogelijke lancering van een Topklasse, waaruit amateurclubs kunnen promoveren naar de Gouden Gids Divisie. Gelukkig is in het amateur-voetbal met ge mengde gevoelens gereageerd op het initiatief en heeft onze voorzit ter Machiel van der Woude gezegd dat de AFC geen voorstander is van een dergelijke klasse. De KNVB-bobo's in Zeist blijven echter doordrammen en hebben, zoals meestal het geval is, lak aan de me ning van de amateurs. Gelukkig zijn de kamers in dure hotels voor de bobo's in Duitsland tijdens de komende WK in 2006 al gereserveerd. Nu nog de dure sigaren bestellen om tijdens de borrel de belangen van het amateurvoetbal wederom slecht te behartigen. Ik bezocht op donderdag 27 oktober jl. de Herfst 2-daagse voor A-, B- en C-junioren, en voor D-, E- en F-pupillen. Onder leiding van jeugdcoördinator Jan Verhagen en leden van de Jeugdcommissie onder leiding van voorzitter Rinus van Leijenhorst en vele vrijwil ligers werd er deelgenomen door circa 160 jeugdleden De spelers van het eerste elftal Bobby Gehring, Peter Post en Rody Turpijn ver leenden geweldige medewerking. Op donderdag 27 oktober jl. werd er op Goed Genoeg voor de Selec ties van het le en 2e elftal na afloop van de training een mosselmaal tijd gehouden. De gulle gastheer van deze avond was Bert Moleman, vader van onze tweede-elftalspeler Menno. Namens de AFC en de spelers van de selecties onze welgemeende dank. Gedurende de afge lopen zomer liet Bert Moleman ook al van zich spreken. Zijn bedrijf verzorgde de nieuwe dug-outs op het hoofdveld, terwijl de dug-outs op het le veld door hem werden aangeboden. Ook hier past vanzelf sprekend woorden van dank namens de AFC. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 24 oktober jl. was een inter view opgenomen met Vincent de Groot, vorige jaren spelend in het ons le en 2e elftal en dit nieuwe seizoen uitkomend voor het le Za terdagelftal van Ajax. Vincent vertelt in het interview, dat hij bij Ajax speelt, maar nog wel van AFC houdt. Hij eindigt zijn verhaal met de woorden, dat hij gewoon nog ondersteunend lid is van AFC en al zijn vrienden er spelen en dat AFC voor altijd in zijn hart zit. Naar mijn mening een interview om in te lijsten. Grote klasse Vin cent! Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel zult u vanzelf sprekend een verslag aantreffen over de wedstrijd van het le elftal tegen MVV. Wat ik naar aanleiding van deze wedstrijd wilde opmer ken is de fantastische reclame, die deze wedstrijd aan onze AFC heeft gegeven. In alle landelijke bladen in Nederland waren uitgebreide verhalen opgenomen over de oudste voetbalclub van Amsterdam en één van de bekendste amateurverenigingen in Nederland. In een paar kranten werden wij zelfs het Chelsea van Nederland genoemd. Dit jaar is Sebo Woldringh Sr. (vader van Zilveren Ploeglid Sebo Jr.) 25 jaar lid van onze vereniging. Hij kon afgelopen vrijdag niet aanwezig zijn, omdat hij in het ziekenhuis verblijft. Sebo Jr. vertelde mij, dat zijn vader een aantal behandelingen dient te ondergaan. Namens de AFC wensen wij Sebo Sr. sterkte en zenden wij hem onze AFC-groeten. Ik moet ook dit keer in mijn column weer verdrietig nieuws melden. Op de leeftijd van 85 jaar overleed op 17 oktober jl. ons ondersteu nend lid Frans Bogaers, lid van de Zilveren Ploeg en vader van ons lid Ger Bogaers, eveneens lid van de Zilveren Ploeg. Frans was in het verleden actief als jeugdleider en tot zijn gezondheid het toeliet een trouw bezoeker van de wedstrijden van het eerste elftal en de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betui gen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. 4

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 4