AFCoryfee: Pim van der Meent! Gepokt en gemazeld in het beroepsvoetbal, maar loopt al sinds jaar en dag op Goed Genoeg rond. Sommigen vinden hem een brombeer. Hoezo? Het is de toon van de muziek, toch? Zonder Pim niet zo'n goede organisatie van ons sportpark. Zonder Pim krijg je niets voor elkaar, toch? Een man, die lak heeft aan reputaties, zegt wat hij denkt en geen blad voor zijn mond neemt. Vraag: Hoe ben je in hemelsnaam bij AFC terecht gekomen? Antwoord: Ik liep hier al een tijdje rond. Mijn zonen Marcel en Ronald speelden hier. Het Eerste deed het onder Hans Vlietman niet zo goed. Ik geloof zes gespeeld nul punten. Ik ben toen gevraagd het over te nemen, zou het niet weten wanneer dat was. Noot samenstel ler: seizoen 1988-1989). Vraag: Je weet misschien niet meer wanneer je hier bent begonnen, maar je naam zal natuurlijk wel altijd verbonden blijven met FC Amsterdam. Welke clubs heb je nog meer getraind? Antwoord: Pffff, even denken, wacht evenPEC Zwolle; DWS; FC Amsterdam; De Graafschap, weer FC Amsterdam; NEC; MVV en FC Den Haag. De Graafschap; ging ik met Netty er naar toe om een wedstrijd te bezoeken en om kennis te maken. Verloren die gasten en een bonje dat ze onderling na afloop kregen, inclusief de spelers vrouwen. Reactie van Netty: Nou da's lekker, weet je wel zeker dat je daar wilt gaan werken?" Toch gedaan. Zijn er zeven spelers, die niet willen tekenen. Nou ik gewoon beginnen, een paar amateurs erbij gehaald en een paar jeugdspelers. Na een paar maanden willen er een paar toch tekenen, maar de voorzitter was inmiddels helemaal gek van ze geworden. Vroeg aan me: Wat moeten we doen?" Ik antwoordde: "Als je me steunt als het misgaat, laat ze dan lekker gaan". Ach, Am sterdam is een apart verhaal, heeft met die Stoop te maken. Die man is gewoon door de KNVB en door de gemeente in de kou gezet. Allerlei toezeggingen zijn niet nagekomen. Later toen Amsterdam ter ziele was en Stoop zijn zaak had verkocht, zegt hij tegen me:"Pim als ik geweten had, dat ik zoveel voor mijn zaak zou krijgen, was ik door gegaan". Die man heeft er werkelijk alles aangedaan. Vraag: Je bent hier altijd trainer geweest. Of je nu het eerstehet tweede, een jeugdelftal traint of je doet het materiaal, je bent in feite altijd actief hier. Dat moet bij die profclubs wel anders geweest zijn? Antwoord: Dat had je gedacht. Bij Amsterdam, maar ook bij NEC en Den Haag deed ik er ook allerlei zaken bij. Ach, bij al die clubs was geen geld. Met een paar man deden we bij Amsterdam de hele organi satie. Ik heb vaak jeugdspelers moeten inpassen, zoals Heini Otto; Nico Jansen en ook Theo Husers. Gisteravond heb ik zo genoten van die jonge gasten bij PSV. Noot samensteller: PSV-AC Milan) Maar zag je het? Er was wel een duidelijke baas op het veld aanwezig: Cocu. Hiërarchie, dat moet je hebben. Als je die jonge gasten van de Al ziet, ze pikken niets van elkaar. "Hé, wie ben jij dan wel", als er op het veld wat gezegd wordt. Zo is de maatschappij nu eenmaal geworden, Vroeger schopte je je bal op een dakje anders nam de politie die bal mee, moet je daar nou eens om komen. Er is geen gezag meer. 9 november 2005 84e jaargang nr. 5 Vraag:. Je traint nu de Al, maar ook de Cl of de Dl train je net zo makkelijk. Heb je daar dan geen moeite mee om die jonge gasten te trainen? Antwoord: Helemaal niet. Ik ben ooit begonnen als jeugdtrainer. Kijk ik heb geen probleem met gezag, ze luisteren toch wel. Ze willen zich waarmaken, ze willen naar Het Eerste of naar een BVO. Ik heb een doelstelling, ik stippel daarvoor een lijn uit. Ook al haal ik niet de honderd procent, het is wel je doel. Ik wil ze klaar stomen voor Het Eerste. Er wordt nog veel te weinig gebruik gemaakt van jeugdspe lers. Als er twee gehaald worden voor Het Eerste, dan moet er één speler van de eigen jeugd bij. In die verhouding. Nog steeds bepaalt een aantal mensen teveel wie er in de eerste selectie komen. Er moet gewoon meer overleg zijn met de trainer van de Al. Een paar wed strijden komen kijken, is niet genoeg. Sinds jaren één speler doorge broken naar Het Eerste, dat mag toch niet! Vraag: Je hebt AFC diverse keren gered, je bent er zelfs voor onder scheiden. Wat is jouw kracht als trainer? Antwoord: Ik heb niet alleen vier keer de trainer van Het Eerste op verzoek van het Bestuur vervangen, maar ook twee keer de trainer van het Tweede en zelfs een keer de trainer van de Al. Pffff, maar wat mijn kracht nou als trainer is, daar vraag je wat. Ik denk, dat ik goed de poppetjes op de juiste plaats kan zetten. Weet misschien een goede sfeer te kweken. Ik heb zo mijn manier, ik ben niet ouderwets, ben meegegroeid, maar aan bijvoorbeeld die waanzinnige warming ups, daar doe ik niet mee. Motiveren, humor, maar absoluut consequent blijven aan je doelstelling. Ik doe ook niet aan gekunstelde gezellig heid. Daarmee kweek je geen team, vind je ook terug op het veld. Je blijft na afloop van een training hangen, zoals vroeger altijd het geval was, of je doet het niet. De clubgebondenheid is duidelijk veranderd. Je moet verder als trainer in deze club heel sterk in je schoenen staan. Je moet de cultuur van deze club kennen. Er wordt altijd invloed op je uitgeoefend. Ik heb ooit een brief met namen van spelers gekregen, die voor de komende wedstrijd opgesteld moesten worden. Ik liet de opstelling met die namen aan de elftalleider zien, dat was Henk Bijlsma, hij dacht dat ik gek geworden was. Op de achterkant stond de echte opstelling, ja kom zeg. Vraag: Maar je bent zelf toch ook een keer vervangen? Antwoord: Ja, dat was in het jaar dat ik de Henne Boskampprijs kreeg, werd ik vijf wedstrijden voor het einde vervangen door Rob Bianchi. "Nou maak je een fout", zei ik nog tegen Kees. Ze zijn dan ook gedegradeerd. Ik ben nog nooit met AFC gedegradeerd. Vraag: Toen het contract met Netty voor de pacht van het clubhuis door AFC niet verlengd werd, heb je er toen niet over nagedacht om te stoppen? Antwoord: Het was wel een mindere periode. Netty heeft het daar moeilijker mee gehad dan ik. Ik kon de pacht en het voetbal goed van elkaar scheiden. Maar aan de andere kant toen de vrouw van Marcel kwam te overlijden, heeft AFC veel van zich laten horen. Dat is ook AFC, bijna het hele Bestuur was aanwezig bij de begrafenis. Vraag: Hoe kijk je tegen de club aan? Antwoord: Wat ik doe, doe ik voor de club, niet voor mezelf. Als ik iets doe, doe ik het op mijn manier. Dat wil niet zeggen, dat je niet met anderen zou kunnen overleggen, maar men denkt hier vaak dat men alles maar kan krijgen. Ik zeg wel eens wat, zonder dat er om gevraagd is. De kracht van deze club is tevens ook de zwakte van de club. Onlangs stonden kunstgrasvelden nogal negatief in het nieuws. Kijk voor ons kunstgrasveld gaat dat niet op. Kost wel wat extra, maar je kunt niet alles met deze kracht voor elkaar krijgen, er zijn grenzen, begrijp je. En verder ga ik ervan uit, dat wie hard en veel werkt, fouten maakt en wie niet werkt geen fouten maakt, dus .om vervolgens de Al te gaan trainen. Samensteller André Wijnand. 16

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 16