m Jeugdjournaal 9 november 2005 84e jaargang nr. 5 Het weer blijft de voetballers en de verslaggevers inspireren. De B2 worstelt na een week in allerlei opzichten nog steeds met de klok "...Door alle wijzigingen in het schema was de wedstrijd AFC B2-Alphense Boys BI vooraf al een van de meest besproken wedstrij den van het weekend. Er zou eerst op zondag gespeeld worden om 11.30 uur, toen werd het 10.30 uur. Uiteindelijk op zaterdag om 10.30 uur in plaats van de vaste aanvangstijd van 11.30 uurMaar de B2 wilde meer en Alphense Boys gaf het weg. Andy werd in het strafschopgebied onderuitgehaald en AFC kreeg weer een penalty. Opnieuw Aaron achter de bal: 4-3. De scheidsrechter liet nog lang doorspelen, (53 minuten) maar Maxime hield zijn doel verder schoon en de B2 pakte dus opnieuw de winst... Cruyff is niet de enige die de taal vanuit het voetbal verrijkt, de C2 "...Talpariaanse Wedstrijden. Sinds Tom Egbers iedere zondag avond na negen uur zijn best doet om de eredivisie uitslagen als een primeur te brengen en sinds Studio Sport van veldrijden een kijksport probeert te maken, kijken wij dus voetbal op Talpa. En zo zijn wij genoodzaakt ruim tien minuten naar RBC - NEC te kijken met daar na nog een analyse en een leuk reclameblokje. En sommige wedstrij den lenen zich daar niet voor. Die hebben wel wat hoogtepunten en zijn best aardig, maar daar moet je ook weer niet te lang over lullen. Het zijn wedstrijden die een ouderwetse korte Studio Sport samenvat ting verdienen en dan snel weer over tot de orde van de dag. Thuis noemen we dat tegenwoordig Talpariaanse wedstrijden. "Zeg maar de tegenhanger van het Braziliaanse sambavoetbal... Die schijn je wel te kunnen winnen, en "...deze week wil ik het DHL-voetbal toe lichten. Met daarmee de belofte dat volgende week niet weer een nieuwe voetbalterm wordt bedacht. Voor een koeriersbedrijf is het een goede dienstverlening als ze het pakketje persoonlijk komen halen en dan weer persoonlijk ergens afleveren. In het voetbal hoeft dan niet. Te veel spelers denken er wel eens anders over en brengen de bal het liefst persoonlijk bij hun medespeler, liefst na nog wat aardi ge bewegingen onderweg...Die eindigen gelijk. En zijn we nou een voetbal- of taleninstituut? De Dll "...Toch kreeg Hoofddorp via uitvallen als eerste ploeg de 2 beste kansen, maar het was keeper Kenneth die met 2 cruciale (het le woord in dit verslag voor de uitbreiding van jullie woordenschat) reddingen AFC behoedde voor een vroege achterstand. Kenneth krijgt steeds meer zelfvertrouwen en de communicatie (2e woord) met zijn achterhoede onder leiding van Mathijs, die ook met de week beter speelt, verloopt steeds beter. Ook Dylan en Michael deden het prima op een voor hun ongewone positie en Julius stond weer steeds op de goede plek op het middenveld. Na die korte periode van Hoofddorpse druk nam AFC het initiatief (3e woord) over. Daniel, die weer hard werkte op het middenveld, passte de bal op Ferinho die alleen op de keeper afliep en langs de keeper de 1-0 binnenschoot... Want wat treffen we bij de F4 aan "...Vanwege de herfstvakantie was er dit weekend geen competitie, maar speelden we op zondag ochtend vriendschappelijk tegen Japan Fl. De Japanners spraken allemaal Japans, dus ik kon ze niet verstaan. Ze waren wel heel vriendelijk, want we kregen allemaal een vlieger van ze na de wed- trijd. Helaas konden Ruben en Jonathan niet meedoen, maar Jesse gelukkig wel. Er speelde ook een meisje bij Japan. Ze was wel groot, maar je kon gemakkelijk de bal afpakken. Iedereen heeft een doelpunt gemaakt, behalve ik. Maar ik heb met Alex afgesproken dat ik de volgende wedstrijd een doelpunt ga maken. Prettige vakantie of ik zie jullie bij de herfsttweedaagse op AFC... De wedstrijd van ons le in het Olympisch inspireerde blijkbaar tot dagdromen bij de Dl ...Natuurlijk we weten allemaal er zijn belangrijkere dingen op deze aardemaar toch; Droomt U even met mij mee. Stel we hadden een stadionspeaker gehad op ons wetraveld. Schallend via de luidspeakers: "Dames en heren: de aansluitingstref fer is zojuist gemaakt door NOUREDDINE EL YOUBARI En dan die tienduizenden (nou ja 10 tallen) op de banken... Via het taaibruggetje va n "het doel heiligt de middelen komen we bij de Al. Niet worstelend met tegenstanders (hoewel, waar zijn al die kaarten voor maar wel met arbiters stijgt het naar de top "...Want op karakter en inzet zijn wij met drie zeer verdiende punten weer vertrokken uit Hoorn. Wel zagen we geel en rood voor de ogen maar de voldoening zat hem toch vooral in de "lekkere overwinning die uiteindelijk met 9 man op het veld werd behaald. Was het dan zo hard?? of gemeen??? Nee lezers dezes, dat was het op zich helemaal niet. Beide ploegen vochten voor wat ze waard waren, fel kennnelijk, maar onze vriend in het zwart had hier en daar een andere interpre tatie van wat wel en wat niet kon en strooide derhalve aan beide kanten vrolijk met de gele en helaas voor ons met twee rode kaarten. Ricardo kreeg buiten de zestien de bal aangespeeld en plaatste deze loepzuiver in de linkerhoek en omdat de keeper van Hollandia weg gleed (tsja verkeerde schoenen) stonden wij met 3-1 voor. Vanaf dat moment zou je de wedstrijd moeten kunnen uitspelen, ook gezien de tijd die nog resteerde. Maar eerst kregen we nog een rode kaart (tweede keer geel) te incasseren, dus met 9 man verder... En een week later "...Maar over een ding maak ik me wel een beetje zorgen en dat is het feit dat we toch wel tegen relatief veel gele kaarten aanlopen. Nu kan je altijd wel zeggen dat de scheidsrechter hieraan schuldig is, maar dat is wat kort door de bocht. Soms moetje gewoon wat slimmer zijn, want elke opgelopen kaart is er een, en kan op den duur nadelig gaan werken voor het team. Ik preek nu niet dat je als "watjes" over het veld moet gaan lopen, maar met wat slimheid en "lezen van de wedstrijd" kan je jezelf een hoop ellende besparen. We zijn tenslotte geen sponsor van de KNVB...'Het heeft de aandacht zullen we dan maar denken. Hebben we niet te klagen over een natte herfst, onze jongste talenten hebben wel degelijk last van wateroverlast "...Alweer een lekkere voetbaldag met in de Champions League een soepel draaiend Bayern München dat de koppositie houdt en onderaan, helaas nog steeds zonder punten, Inter Milan dat weer een pittige nederlaag incasseer de. We zullen de transfermarkt verkennen en kijken of er ergens een goede verdediger te koop is....Teleurstellend was dat bij zowel FC. Porto als bij Juventus wederom maar 3 spelers present waren. Peggy is nu bezig om deze teams compleet te maken met spelers die op de wachtlijst staan en graag willen voetballen, aangezien ondanks her haalde oproep de ontbrekende jongens maar niet verschijnen. Vol gens mij zijn die zwemlessen nu toch echt wel afgelopen?! In de World Cup ,waar de ploegen weinig voor elkaar onderdoen, span nende duels en veel gelijke spelen. Koploper Peru verloor voor de eerste keer dit seizoen en wel van runner-up Portugal. En Frankrijk pakte zijn eerste winst. Volgende week de laatste wedstrijd van de eerste kompetitiehelft en ook alweer de eerste "return"... Eindigen we met een stukje bij AFC passend nostalgie dat de C4 bij een bezoek aan Swift optekende "...Traditiegetrouw kenmerkt het spel van AFC zich door vooruit te kijken. Maar af en toe eens omzien kan geen kwaad. Bijvoorbeeld naar watje achterlaateen gat op het middenveld of zo. Hoewel de verdediging dat wel weer voor zich ziet natuurlijk. Omzien naar deze wedstrijd doet weinig vreugde boven komen. Terwijl alle ingedrediënten voor terugkijken op deze plek toch voorhanden zijn. Een significante plek in het prachtige plan Zuid van Berlage. Een voor Amsterdam roemrijke oude club (ook al weer uit 1910 waar het gezellig toeven is. Keek je letterlijk even om langs het veld dan zag je in de heerlijke herfstzon hoe Berlage het bedoeld moet hebben tussen de twee huizenblokken langs de Parnassusweg door opende zich het wijdse uitzicht op de polder. O.k. nu op een snelweg en flats, maar toch met een beetje verbeelding Rinus Mi- chels die daar zijn eerste bal raakte... Een mooi citaat van Dick Couzy, geboren in de Stadionbuurt "...Terug naar mijn vroege jeugd. Het was begin van de oorlog dat we de zomers doorbrachten aan het strandvan de Stadionkade, het zogenaamde zandland aan het einde van de Parnassusweg. Spartelend en spelend in het water van de StadionkadeHet eerder genoemde Zandland werd het voetbaldomein van de gehele Stadionbuurt. Hier speelden de voetbal lertjes van de buurtclubs Swift, Argonaut, AFC e.a. onderling, met en tegen elkaar. Later werd het Zandland de Goudkust genoemd... Vanwege de vele talenten En nu maar hopen dat de natuur het ons mogelijk maakt dat we pas winterstoppen met voetballen en schrijven volgens de planning. Frank de Munnik 15

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 15