Ons Eerste 16 oktober: Turkiyemspor - AFC 0 - Een doelpuntloos weekend Vooraf werd er natuurlijk veel gesproken en geschreven over de wedstrijd. De eerste confrontatie van John Kila, Arif Akgiin en Murat Boke met de club waar zij vorig seizoen voor uitkwamen, Turkiyem spor. Als je daarbij bedenkt dat niet lang daarvoor Quincy van Om meren en Ray Smidt bij Turkiyem speelden, kan je gerust spreken van een reünie op het veld. Nu zijn de Amsterdamse derby's altijd al bijzondere en zwaardere wedstrijden dan tegen teams buiten de regio. Allerlei sentimenten spelen daarin mee, maar deze keer waarschijnlijk nog meer dan daarvoor. AFC begon de wedstrijd goed en had in de beginfase een licht veld- overwicht dat uitgedrukt werd in een tweetal mogelijkheden. Het spitsenduo Dave Osei en Bobby Gehring, dat verdienstelijk speelde tegen FC Hilversum, werd al na een kwartier uit elkaar gerukt door een spierblessure van Gehring. Zodoende kon Enrique Zschuschen weer zijn plek innemen in de punt van de aanval. AFC beleeft een sterke fase halverwege de le helft met een goed mogelijkheid voor Osei, maar na een lange sprint en het uitspelen van zijn directe tegen stander gaat zijn gemikte schot net naast het doel. Ook Zschuschen komt tot twee kansen, maar de eerste keer ontbreekt vlak voor de keeper de controle en bij de tweede kans gaat na een fantastische draaibeweging zijn tegenstander 'het bos in' en de bal met een roller- tje voorlangs. De eerste kans van Turkiyemspor komt in de 35s,e minuut. Na een goede actie via de rechterkant komt de bal bij de tweede paal terecht, maar gaat de kopbal via de lat over het doel. Het gevaar van Turkiyem komt in de eerste helft met name uit spelhervattingen, maar keeper Edwin van Holten wordt niet echt getest. De eerste helft loopt bijna ten einde als ter hoogte van de middenlijn Turkiyem aanvoerder Kenan Durmusoglu Zschuschen een doodschop geeft. Een gele kaart was het minste dat hij moest krijgen, maar het was zijn tweede van de middag, dus rood. Een gunstig perspectief voor AFC zo werd langs de kant hardop gedacht. Maar lang kon AFC niet genieten van het voor deel. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Dave Osei ook zijn tweede gele kaart van de wedstrijd en dus rood, waarbij zijn eerste kaart op zijn minst twijfelachtig was. De tweede helft kende een vergelijkbaar spelbeeld als de eerste. Er werd door beide teams hard gewerkt, veel (onnodig) balverlies gele den en weinig kansen gecreëerd. Als er dan een team aanspraak kon maken op de winst dan was het AFC. Het geluk is al enige tijd niet aan de zijde van de spitsen en de ballen vallen, stuiteren en rollen net niet zoals zij ze graag had gezien. Aan strijdlust ontbreekt het bij AFC niet in de voorhoede, maar op dit moment wel aan het vertrouwen om die bal er 'gewoon' in te knallen. Zschuschen en met name ook Gijs Roodbeen krijgen kansen om de wedstrijd te beslissen, maar weten het net niet te vinden. Er worden pittige onderlinge duels uitgevoch ten zonder echt gemeen te worden. Het is weer uit een vrije trap dat Tukiyem gevaarlijk wordt halverwege de tweede helft, maar de bal gaat via de lat over. Veel meer kansen krijgt Tukiyem niet en als ook AFC verzuimt om het lichte overwicht om te zetten in doelpunten is 0-0 misschien wel een teleurstellende, maar terechte uitslag. Opstelling AFC: Edwin van Holten, Arif Akgiin, Murat Böhke, Joey Esioneye, Said Moumane, Hans Geerlings, Quincy van Ommeren, Gijs Roodbeen (Ken Watanabe), Laurens Bianchi, Bobby Gehring (Enrique Zschuschen), Dave Osei. Nick van Ommeren Voor de verslaggever extra teleurstellend, want het met voetbal ge vulde weekend eindigt voor de tweede keer in 0-0. Het is dat AFC voor de KNVB-beker tegen MVV heeft geloot, want ik had graag de wedstrijd tegen AJAX 1 gezien. 0-0 en dan met penalty's winnen.... 9 oktober: AFC - FC Hilversum 1-0 Overwinning van het collectief Laat ik maar met de deur in huis vallen. Ik vond het niet de beste wedstrijd van AFC dit seizoen, maar wie kan het schelen, de eerste overwinning is binnen! De randvoorwaarden waren uitstekend. Zeer aangename weersomstandigheden en veel publieke belangstelling. 19 oktober 2005 84e jaargang nr. 4 Het perfecte moment om nu echt aan het seizoen te gaan beginnen na de valse start. Trainer John Kila had onder andere vanwege schorsingen, blessures en vormgebrek, gekozen voor een jeugdige basisopstelling met Rood been, Osey en Post. Na 5 minuten wedstrijd moest aanvoerder Robert Gehring het veld al verlaten met een kuitblessure. Voor hem in de plaats kwam de jarige Hans Geerlings, zelf net terug van een langdu rige blessureperiode. In de openingsfase van de wedstrijd werd met name door FC Hilversum zeer controlerend gespeeld. Veel breedte passes en ballen achteruit, loerend op een uitval. Er kwamen ook wat gevaarlijke uitbraken, maar de AFC achterhoede was attent en scherp. Vanaf AFC zijde waren er enkele mogelijkheden voor Bobby Gehring en Dave Osey, maar doelrijp waren ze niet. Tot in de 36e minuut Hans Geerlings een afvallende bal aanneemt en met een goed gemikt schot van 20 meter in de kruising schiet achter keeper Abdelziz (1-0). Het middenveldduel is open gebroken en de verwachting is dat FC Hil versum vol op de aanval zal gaan spelen. Toch is het voor rust AFC via Osey, die nog kans krijgt op de 2-0, maar de bal gaat net naast het doel. De verwachting komt ook in de tweede helft niet helemaal uit. Be langrijke spelers voor Hilversum, als Witzenhausen en Gerritsen, zijn met name achterin te vinden en kunnen hun stempel niet op het spel drukken. Hilversum is niet ongevaarlijk, maar zoals gezegd de AFC- achterhoede was deze middag attent en er werd goed rugdekking gegeven, waardoor Hilversum niet tot afronding kan komen. En als Hilversum dan een keer echt gevaarlijk is staat Edwin van Holten de gelijkmaker in de weg. Halverwege de tweede helft behoedt Edwin met een formidabele duik AFC voor opnieuw een gelijkspel. In deze fase speelt AFC iets meer teruggetrokken, maar is Hans Geerlings dichtbij een tweede cadeautje voor zijn verjaardag. Ook invaller Lex Oosterling is dichtbij een treffer, maar zijn inzet treft de eerste keer de paal en iets later gaat de bal net over het doel. In de blessuretijd zet Hilversum een slotoffensief in maar AFC blijft overeind. De vreugde na afloop is groot en de overwinning tegen het nog ongeslagen en veel scorende Hilversum een feit. Het belooft een zeer spannende competitie te worden dit seizoen, want op Haaglandia na (slechts 1 punt) zit er tussen de onderste clubs en de koplopers maar 5 punten verschil. Een opvallend incident op het veld wil ik u niet onthouden. AFC-er Arif Akgün dronk drie grote slokken uit de fles van verzorger Munt slag van Hilversum, tijdens een blessure behandeling. Niet veel later viel Akgün spugend op de knieën. Wat bleek, in de fles zat zeepsop!! Was dit het wondermiddel waar Hilversum haai' punten mee had gepakt of een bizarre grap van de verzorger? Akgün kon er na afloop om lachen: "Ik wil elke week wel bellen blazen als we er drie punten mee pakken". Nick van Ommeren Opstelling AFC: Edwin van Holten, Bobby Gehring, Arif Akgün, Murat Böke, Joey Esionye, Peter Post Dave Osei, Robert Gehring (Hans Geerlings), Gijs Roodbeen (Lex Oosterling), Laurens Bianchi (Ken Watanabe) 2 oktober: Nieuwenhoorn - AFC 3-3 Niemand begreep er meer iets van. Captain Robert Gehring bleef na de wedstrijd nog minuten lang in het strafschopgebied van Nieuwen hoorn liggen. Het was weer niet gelukt een overwinning te behalen en de manier waarop dat ging stemde iedereen tot grote somberheid. AFC startte de confrontatie met Nieuwenhoorn met in de basis Gijs Roodbeen, als linker middenvelder, hetgeen hij zeer verdienstelijk deed. Een andere omzetting had John Kila bedacht, door de multi- inzetbare Bobby Gehring naast Enrique Zschuschen in de spits te plaatsen. AFC begon de wedstrijd goed. Nieuwenhoorn werd vroeg vastgezet op eigen helft en Bobby Gehring kreeg in de 2e minuut al een kopkans voor de 1-0. Keeper Van Eek redde prima. 5 minuten later kopte Bobby een bal door op Zschuschen die met een steekpass Gijs Roodbeen bereikte. Op het moment van schieten werd zijn standbeen onder uit gehaald, penalty. Robert Gehring schoot AFC beheerst naar een 1-0 voorsprong, door de keeper de verkeerde hoek in te sturen. Even later kopt Murat Böke vanuit een vrijtrap op de paal en wordt de bal in de rebound over gewerkt.

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 8